Auris Hybrid r.v. 2014 xenony

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Frank24
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 23.08.2018, 12:07

Auris Hybrid r.v. 2014 xenony

Příspěvek od Frank24 »

Ma nekdo problem s tim, ze mu hlavni svetlomet na stridacku sviti/nesviti?
Mam nastaveny auto a nez se seseri (vjedu to tunelu), sviti tri diody pro denni sviceni, pak se rozsviti xenony a za nejakou chvili uz sviti jenom u ridice, u spolujezdce zustanou svitit jenom diody.
V servisu mluvili o dvou variantach, jedna je vymena (abych neplacal kraviny, napisu "zarovky", vypadlo mi to z hlavy) za 2500,- a druha vymena komplet celyho svetla a to mluvil o 30tis. (to jsem se musel chytit nejblizsiho stabilniho predmetu, protoze jsem sel malem pod auto).
Tusi nekdo, kde muze byt zakopanej pes?
Grey
Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: čtv 05.05.2011, 21:54

Re: Auris Hybrid r.v. 2014 xenony

Příspěvek od Grey »

Nejsem znalec, ale pokud svetlo nepravidelne sviti/nesviti, videl bych problem spis v nejakem spatnem kontaktu (necistoty na spoji kabelu nebo spatne utazeny nejaky spoj). S vyse detekovanou diagnostikou bych je poslal...
Sam jsem nedavno v servisu zadal, at se podivaji na xenon, ze mi blikal (pozorovano pri parkovani proti zdi). Ale rikal jsem, ze jsem to pozoroval jenom jednou, tak je mozne, ze se to neprojevi. Vysledek? "Asi" spatny xenon, navrhujeme vymenu... Cenu nabidli hezkou, ale proc menit, kdyz jsem to dalsi 4mesice nepozoroval a svetla jsou ok...
ex Toyota Avensis T27 1.8
Frank24
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 23.08.2018, 12:07

Re: Auris Hybrid r.v. 2014 xenony

Příspěvek od Frank24 »

Jo, taky me napadlo jako prvni "neni tam spatnej kontakt, kdyz to chvili jde a chvili ne?", ale to vlastne hned zavrhl a strasil vymenou. Takze jsem si obrazek celkem udelal :roll:
Treba dnes vecer celou dobu, trikrat jsem delsi dobu stal a pak prejizdel jinam, po kazdy to svitilo porad bez chyby...takhle podle me nevypada, ze se svetlo vyda na cestu do vecnych lovist.
Zkusim jiny servis, nastesti jsou dva celkem blizko od sebe a v akcnim radiusu pro me prijatelnym.
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Auris Hybrid r.v. 2014 xenony

Příspěvek od maxwell »

Zkusil bych prohodit výbojky ve světlech... Pokud ti začne blikat druhé světlo, je to výbojka, pokud ti bude stále blikat to samé, je to zapalovací jednotka .-)
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
Frank24
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 23.08.2018, 12:07

Re: Auris Hybrid r.v. 2014 xenony

Příspěvek od Frank24 »

Tak se vymenila vybojka za novou (ctu pripsevek od Maxwella az ted) a pritom se hned nechalo odpojit i to debilni pipani zpatecky.
A jestli to bude delat dal, budu resit pripadne tu zapalovaci jednotku. Diky za tip.
Odpovědět

Zpět na „Auris“