Auris Hybrid Freestyle - chybné predné parkovacie senzory?

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Pe3k
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: pon 25.06.2018, 07:42

Auris Hybrid Freestyle - chybné predné parkovacie senzory?

Příspěvek od Pe3k »

Všetkých pozdravujem,
mám 3 mesiace starý Auris Hybrid Freestyle a od samého začiatku mám problém s falošnými detekciami predných parkovacích senzorov za mokra. Chcem sa vás spýtať, či má tiež niekto s Aurisom nasledovný problém. Nie sú to senzory so zobrazovaním na displeji ale nejaké jednoduchšie, doinštalované Toyotou až následne po výrobe auta tesne pred dodaním zákazníkovi. Auto je bez IPA. Na dočasné vypnutie slúži tlačidlo na ľavej strane pod volantom.
Problém je teda v tom, že akonáhle prší tak senzory sa idú zblázniť a stále pískajú, preto ich musím vypnúť. Keď zrýchlim a znova spomalím pod nejakú rýchlosť, tak sa vždy aktivujú aj keď som ich predtým tlačidlom vypol a pískajú zase. Na pomoc pri parkovaní v daždi môžem rovno zabudnúť. Keď prší tak sú nepoužiteľné a štve ma, že na každej križovatke ich musím znova vypnúť lebo mi to píli uši. Keď senzory utriem handričkou do sucha, tak chvíľu fungujú normálne, pokým nie sú zase mokré od dažďa. Keď je sucho fungujú normálne. Predajca mi povedal, že sú príliš citlivé a chytajú aj vodu. Pri tomto modely sa vraj nedá nastaviť citlivosť. Chystám sa to riešiť ako reklamáciu, lebo na čo sú mi senzory, ktoré sú v daždi nepoužiteľné. Zatiaľ sa tvária po telefóne, že to problém nie je. Ak to neuznajú, budem to riešiť cez importéra. Mal som už dve autá inej značky s prednými senzormi a takýto problém som v daždi nikdy nemusel riešiť. Fakt ma zaujíma, či má aj niekto iný tento problém a ako by sa dal riešiť. So zadnými senzormi nemám absolútne žiaden problém ani za dažďa a mokra.

Ďalšia vec je príliš silná hlasitosť od bzučiaka týchto predných senzorov v kabíne a veľmi slabá hlasitosť bzučiaka od zadných senzorov. Podľa predajcu ani hlasitosť sa nedá nastaviť, čo je už fakt úplná úbohosť. Nedá sa podľa nich nastaviť na senzoroch vôbec nič. Vedia to vraj riešiť iba tak, že bzučiak od predných senzorov sa schová niekde hlbšie pod palubovku, aby bol tichšie a zadný bzučiak je možné dať bližšie k vodičovi.

Budem to všetko riešiť ako reklamáciu začiatkom Augusta a ozvem sa ako som dopadol. Určite sa nedám ľahko odbiť a keď bude treba budem to riešiť aj s importérom. Ak má niekto s týmto nejaké skúsenosti, budem veľmi rád za akékoľvek rady.
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: Auris Hybrid Freestyle - chybné predné parkovacie senzor

Příspěvek od Xfield »

Mám taky dodělané přední senzory v Toyotě před prodejem...takže nejspíš stejný typ.
Ohledně vypínání - to tlačítko senzory nevypne trvale, ale jen deaktivuje do dalšího startu, nebo pokud rychlost nepřekročí tuším 30km/h a opět neklesne pod tuto hranici - to se znovu automaticky aktivují. Taky mě to nejdřív zmátlo a i prodejce, ale po ověření v servisu je to opravdu správná funkce a nejdou vypnout trvale - prý to tak změnil výrobce na žádost zapomětlivých zákazníků.....
S hlasitostí problém nemám, mě vyhovuje. Zřejmě opravdu záleží na umístění toho pípáku.
Mě nezlobil déšť, ale přední RZ, kterou mám na trochu jiném držáku, sice bezrámečkovém, ale asi trošku vyšším, takže senzory reagovaly na okraj RZ a musel jsem ji trochu přihnout k nárazníku. Teď už je klid.
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
Yetti
Člen Týmu
Příspěvky: 57
Registrován: čtv 23.06.2016, 09:16
Bydliště: Praha 10

Re: Auris Hybrid Freestyle - chybné predné parkovacie senzor

Příspěvek od Yetti »

Také mám domontované pouze zadní senzory před prodejem. Příště již pouze originál z fabriky.
Ne, že by nefungovaly, nebo vyvolávaly plané poplachy. Pouze umístění krajních není šťastné - záběr tak do 20 cm vpravo/vlevo od vozu. Čekal jsem víc, rozhodně stará fabie byla v tomhle velkorysejší a řekla včas, že se blíží problém. Samozřejmě nic nastavit nelze.
Toyota Auris TS 1,6 Valvematic 2016
redear
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pon 16.07.2018, 13:14

Re: Auris Hybrid Freestyle - chybné predné parkovacie senzor

Příspěvek od redear »

Pe3k píše:Všetkých pozdravujem,
...
Ďalšia vec je príliš silná hlasitosť od bzučiaka týchto predných senzorov v kabíne a veľmi slabá hlasitosť bzučiaka od zadných senzorov. Podľa predajcu ani hlasitosť sa nedá nastaviť, čo je už fakt úplná úbohosť. Nedá sa podľa nich nastaviť na senzoroch vôbec nič. Vedia to vraj riešiť iba tak, že bzučiak od predných senzorov sa schová niekde hlbšie pod palubovku, aby bol tichšie a zadný bzučiak je možné dať bližšie k vodičovi.

Budem to všetko riešiť ako reklamáciu začiatkom Augusta a ozvem sa ako som dopadol. Určite sa nedám ľahko odbiť a keď bude treba budem to riešiť aj s importérom. Ak má niekto s týmto nejaké skúsenosti, budem veľmi rád za akékoľvek rady.
Tak z toho bych vyskočil z kůže, taky mne to štve. Mám úzké parkování u domu, s blbým dlouhým couváním, takže když zajíždím/vyjíždím, od nastartování na mne ty přední senzory neustále řvou a než vyjedu od domu, skoro z toho bolí hlava. Ty zadní naopak nejsou slyšet vůbec, takže couvání je stylem překážka nepřekážka, ta paní už tam ležela...
Řešil jsem to se servisem a odpověď byla stejná. Ještě je napadlo prohodit ty dva reproduktory - prostě ten co je na přední připojit k zadním a naopak. To by mi vyhovovalo víc. Ale zkušenosti s tím nemají, nedělali to. Prý si nikdo nestěžuje... (to nevím, u českého národa notorických stěžovatelů že by tohle nikomu nevadilo? :) )
A pokud by to udělali takto, tak si pak člověk musí dát pozor při parkování cizí jiné Toyoty :) :) :)

Dejte prosím vědět zda se to podařilo ve Vašem případě vyřešit a jak.
Uživatelský avatar
calimero1
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: ned 22.10.2017, 15:38

Re: Auris Hybrid Freestyle - chybné predné parkovacie senzor

Příspěvek od calimero1 »

Mám originálne senzory, ktoré som dostal v rámci výbavy. Predné počujem dobre, zadné sú veľmi tiché. Niekedy musí stíšiť rádio na minimum, aby som niečo počul.
Zatiaľ som to so servisom neriešil, počkám do prvej garančky a popýtam sa na to.
Toyota Auris Hybrid Hatchback Active Trend+ 2017
Renault Clio (2007-2017)
Škoda Felicia (1997-dodnes)
Frank24
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 23.08.2018, 12:07

Re: Auris Hybrid Freestyle - chybné predné parkovacie senzor

Příspěvek od Frank24 »

Aha, tak nejsem sam. Zacalo prset a predni senzory pipaj i kdyz kolem me nic neni. Takze vypinam a zapnu jenom pri parkovani. A to, ze zadni jsou o poznani slabsi, stejny problem a jeste je prerve pipani zpatecky (dneska jsem byl v servisu kvuli jiny veci a dohodl jsem se, ze tuhle nesmyslnou kravinu vypnu).
mali6
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: sob 09.06.2012, 20:12

Re: Auris Hybrid Freestyle - chybné predné parkovacie senzor

Příspěvek od mali6 »

ja ked som mal problem s falosnou detekciou (zadne senzory) som zistil ze na strednej casti senzoru nechytila poriadne farba - drzala uz len na kraji a ked som ju skusil podobrat nechtom tak cele farebne kolecko odpadlo, cize ked bol senzor aktivny a pohla sa nanom farba hned detekoval..., senzory boli dorabane predajcom, kazdopadne som to nereklamoval, namiesto farby som tam nalepil presne vystrihnutu foliu rovnakej farby (biela) a ucel to plni uz par rokov
Auris 1.6 Valvematic Luna VSC+TRC
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Auris Hybrid Freestyle - chybné predné parkovacie senzor

Příspěvek od maxwell »

Při dodatečné montáži senzorů je důležité jejich umístění. Nevhodné umístění zapříčiní špatnou funkcionalitu. Další příčinou může být třeba vyčnívající SPZ na nárazníku, nevhodně umístěná dodatečná světla atp..
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
tyma
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: ned 17.11.2013, 19:30

Re: Auris Hybrid Freestyle - chybné predné parkovacie senzor

Příspěvek od tyma »

Vo vybe freestyle su domontovane je to vlastne vybva aktiv plus v skalde domontovany paket style a nalepene plasty. Origo senzory z vyroby ma myslim ne executive
Pe3k
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: pon 25.06.2018, 07:42

Re: Auris Hybrid Freestyle - chybné predné parkovacie senzor

Příspěvek od Pe3k »

Ahojte,
takže riešil som v origo. servise v Bratislave na Vajnorskej všetko čo som hore písal. Prišiel som s troma požiadavkami:

-zadný bzučiak je príliš slabý a nepočujem ho tak ako by som potreboval. Keďže hlasitosť nie je možné zmeniť a bzučiak bol umiestnený vzadu v kufri na mieste kde ho bolo slabo počuť, presunuli mi bzučiak vľavo dopredu pod plasty v blízkosti volantu. Teraz je bzučiak počuť už dobre.

-bzučiak predných parkovacích senzorov (umiestnený vpredu pred spolujazdcom) bol zase príliš hlasný. Tento bzučiak podlepili nejakou páskou a už je to fajn. Oba bzučiaky sú síce teraz umiestnené vpredu, ale každý je na inej strane a tým, že sú na rôznych stranách tak tóny zvuku majú mierne odlišné, takže viem ich ľahko rozlíšiť.

-riešil som príliš silnú citlivosť predných senzorov, ktoré pípali aj za dažďa bez akejkoľvek prekážky. Najprv som chcel, nech skontrolujú či nie sú vadné, ale ubezpečili ma, že žiaľ tieto dodatočne montované senzory sú už raz také. Nie je to chyba. Ale trval som na riešení aspoň takom, aby mi nainštalovali dodatočný vypínač, ktorým by som senzory v silnom daždi deaktivoval úplne. Presne také isté tlačidlo, aké sa nachádza v kufri na vypnutie zadných senzorov. Nevyhovuje mi v prípade predných senzorov tlačidlo P, ktoré ich síce vypne ale pri ďalšom spomalení sa senzory znova aktivujú. Nainštalovali mi teda ďalšie tlačidlo hneď vedľa tlačidla P, s ktorým ich viem natrvalo vypnúť. Nie je to úplne to čo som chcel pôvodne, ale takéto riešenie mi stačí a som spokojný.
Som spokojný. Cena za toto všetko bola v servise okolo cca. 50 Eur a trvalo im to iba 2 hodiny. Posielam foto tlačidla:
Přílohy
20181113_143413.jpg
(312.27 KiB) Staženo 765 x
Odpovědět

Zpět na „Auris“