Corolla

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
Sterbic
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pát 29.06.2018, 21:50

Corolla

Příspěvek od Sterbic »

Ahoj,
Po cestě do Chorvatska mi při řazení začal vibrovat pedál spojky. Při vytočení motoru a přeřazení na vyšší rychlostní stupeň to vždy zahucelo. Píši TO, protože nevim, kde to hučí. V Chorvatsku jsem nechal vyměnit celou spojku. Vibrace již nejsou tak tvrdé, ale hučí to při řazení stále. Předpokládám, ze vymenili celou sadu, tedy i lozisko. Nevite, co to může být. Zitra se vracíme zpatky do ČR.
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Corolla

Příspěvek od Myfune »

Když trochu zapřemejšlíš, tak sleduj při jakých otáčkách se ty vibrace projevují nejvíc a pak si zkus test při neutrálu na místě a stejné otáčky zda to bude taky vibrovat.
Napadl mě setrvačník. Kdyby byl nějak uvolněný, tak by to mohlo způsobit vibrace. Každopádně je vodítkem to, že se ti to přenáší právě na ten spojkový pedál. To znamená od nějaké součástky, která je na pedál napojená. A napiš taky přesně co máš za Corollu. Generaci, obsah motoru, rok výroby, benzín diesel.
Každopádně se ale snaž svoji jízdu přizpůsobit tak, pokud to jde, aby ty vibrace byly co nejmenší. Takže auto prostě nehoň, ať dojedeš.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Sterbic
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pát 29.06.2018, 21:50

Re: Corolla

Příspěvek od Sterbic »

Děkuji za odpověď. Dobrá zpráva... dojeli jsme domů. Toyota nezradila. Nicméně problém přetrvává. V Chorvatsku jsme vyměnili spojku (350 EUR). Pedál přestal silně vibrovat, teď malinko při sešlápnutí vrní. Co však zůstalo, je hluk při sešlápnuté spojce. Zní to jako děravý výfuk. Je jedno jestli jedu nebo stojím a mám neutral. Sešlapnu spojku, motor je v otačkách (třeba 3 tisíce) a hluk. Pustím spojku a vše je ok. Tato vlastnost zůstala i po výměně spojky. Po návratu do ČR se spojka znovu rozebrala, nechal jsem překontrolovat převodovku. Změřil se uchylkometrem setrvačník a nic. Vše OK. Hučení zůstává. Je zajímavé, že dokud se auto nezahřeje, tak je vše ok. Po ujeti 1 km začne spojka hučet. Poradíte?
Sterbic
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pát 29.06.2018, 21:50

Re: Corolla

Příspěvek od Sterbic »

Corolla je ročník 2006. Benzin 1.4. Kombi. Najeto 150 tis. Auto vlastnim 3 roky a neježděno má za tu dobu 25 tis.

Závada se začala projevovat po ujetí 500 km převážně po dálnici.
Odpovědět

Zpět na „Corolla“