Přední nárazník u Celica GT

vše ohledně modelové řady Celica
Danny350
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pon 19.03.2018, 13:55

Přední nárazník u Celica GT

Příspěvek od Danny350 »

Ahoj, všem. Uvažuju o koupi auta Toyota celica 2,0 GT tedy 5. generace. U většiny GTček vypadá přední nárazník takto Obrázek tedy jakože bez dír na mlhovky. Naproti tomu u většiny STček takto Obrázek tedy jakože s dírama na mlhovky. Některý auta to mají ale jinak. Nebo jestli to nezávisí na motorizaci, ale třeba roku výroby. Rád bych věděl jak je to správně, abych nekoupil nějakou slepeninu... Díky
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7642
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Přední nárazník u Celica GT

Příspěvek od biscuit »

to s tema dirama na mlhovky je pofacelift 1.6 a 2.0. turbo verze to maji jinak.
dalsim znakem jsou napr. disky se stefty 4 x 100 vs 5 x 100 pa faceliftu (tohle nvim jestli se tyka i dvoulitru, ale myslim, ze jen 1.6).
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Danny350
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pon 19.03.2018, 13:55

Re: Přední nárazník u Celica GT

Příspěvek od Danny350 »

No ale... na té první fotce je zřejmých 5 šteftů, tedy dle tebe po faceliftu, ale nárazník je původní
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7642
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Přední nárazník u Celica GT

Příspěvek od biscuit »

spatne ctes, psal jsem, ze to pravdepodobne plati jen u 1.6. a taky nevim, kdes prisel na to, ze na ty fotce je tak jak vyjela z fabriky. klidne muze bejt zbastlena :-) ale dvoulitru je vic, takze je i pravdepodobnost, ze neni.
nejlepsi je zjistit vinko, tam bys mel na 90 % vedet, co to je za auto (pisu schvalne na 90 %, protoze treba u me to neplati, resp. mam vinka dve :-D )
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 265
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední nárazník u Celica GT

Příspěvek od ondrik »

STcko a GTcko (teda 1,6 vs 2,0) najrychlejsie spoznas podla toho ze STcko ma cierne listy na dverach a klucky. GTcka mali listy a klucky vo farbe karoserie.
Ten predny naraznik s otvormi je faceliftova zalezitost, tusim od roku 1992.
Facelift sa z vonkajsieho pohladu tykal aj zadnych svetiel, faceliftove mali cierny ram a cierny spoj medzi svetlami
pred: https://topworldauto.com/pics/Toyota/to ... ble-01.jpg
po: http://static.pokazywarka.pl/i/2773154/111897/e-25.jpg
predna kapota - pred faceliftom mala vpredu na ciernej liste napis TOYOTA, po facelifte napis zmizol a objavil sa nad listou znak - logo toyota.
to su take malickosti podla ktorych spoznas rozne skladacky. Najcastejsia kombinacia je vzadu stare svetla a vpredu novy naraznik aj kapota. To su take bezne rozbite a opravene predky.
Takze za predpokladu ze tie fotky co si dal, su neposkladane z viacerych kusov, tak ta prva je 2,0 GT pred faceliftom a ta druha je 1,6 ST po facelifte
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7642
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Přední nárazník u Celica GT

Příspěvek od biscuit »

to s tema cernejma listama, klikama a zrcatkama neni uplny pravidlo, ale vetsinou to tak je (ruzny trhy, ruzny anomalie).
navic spousta aut bude po laku...
osobne si myslim, ze jestli to nema bejt echtovni veteran, neni tohle vsechno tak podstatny jako spis to, aby to auto nebylo shnily a melo vsechny ostatni dulezity funkcni veci v poradku. jinymi slovy chci rict, ze dobre opravena a treba i castecne poskladana muze byt lepsi, nez zanedbany originalni kus, teda myslim na jezdeni ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Přední nárazník u Celica GT

Příspěvek od gramo »

Už 4g 2.0 má rozteč 5x100, tak je docela pravděpodobné, že i 5g dvoulitry budou 5x100.
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední nárazník u Celica GT

Příspěvek od Stan »

Gen GTI 2,0 má určitě rozteč 5x100 před i pofaceliftu. Podle mě 4 šruby na kolech měly jen sti a asi teda jen přžedface.
A není jak říkal Biscuit úplně jedno, z jakých je to dílů? Mě se třeba předface zadní světla nelíbily, tak mám na mojí staré čeldě novejší světla. Lakování lišt, klik a třeba i zrcátek podle mě podléhalo lokálnímu trhu. Třeba pro inspiraci cariny co šly do ruska měly přední aj zadní nárazník jen v černým plastu, zatímco všude jinde byly lakovaný..
Já bych fakt spíš čučel na prahy, zadní kapsy a nosný části kastle. Tlumiče moc řešit nemusíš, ty stojí litr jeden. Silentbloky na nápravách koupíš z polska z PURu a vyměníš doma. Výfuk ti je schopnej můj kámoš udělat celej z nerezu.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední nárazník u Celica GT

Příspěvek od micron »

Anomalie jsou... já mam carbon lišty :-) měl sem neorigo... vzal sem origo z STi od Garfielda a dal je do carbonu... supr. :biggrin: když mi někdo odbouchne kousek carbonu, dolepim ho :-) fuck it
:biggrin:
jinak nárazníky byly 1989-1991 s "tlamičkou" a pak ty trochu podobný GT4. Ty původní 89-91 se přestaly vyrábět... takže proto maj i starší verze jinej nárazník -92-94, dostaly ťufku do čenichu...

Stejně tak ale mohly dostat ťufku i ty s původním nárazníkem... ono co si budem povídat... každá celica dostala ránu... 90% 5g buďto do čenichu nebo z boku, nebo i zezadu... otázka je jak je to opravený... to je ta otázka. Je prostě úplně jedno jestli to bylo bouraný, ale podstatný je jak je to opravený- buďto po "buransku" nebo "profi" takže tak...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Danny350
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pon 19.03.2018, 13:55

Re: Přední nárazník u Celica GT

Příspěvek od Danny350 »

ondrik píše:STcko a GTcko (teda 1,6 vs 2,0) najrychlejsie spoznas podla toho ze STcko ma cierne listy na dverach a klucky. GTcka mali listy a klucky vo farbe karoserie.
Ten predny naraznik s otvormi je faceliftova zalezitost, tusim od roku 1992.
Facelift sa z vonkajsieho pohladu tykal aj zadnych svetiel, faceliftove mali cierny ram a cierny spoj medzi svetlami
pred: https://topworldauto.com/pics/Toyota/to ... ble-01.jpg
po: http://static.pokazywarka.pl/i/2773154/111897/e-25.jpg
predna kapota - pred faceliftom mala vpredu na ciernej liste napis TOYOTA, po facelifte napis zmizol a objavil sa nad listou znak - logo toyota.
to su take malickosti podla ktorych spoznas rozne skladacky. Najcastejsia kombinacia je vzadu stare svetla a vpredu novy naraznik aj kapota. To su take bezne rozbite a opravene predky.
Takze za predpokladu ze tie fotky co si dal, su neposkladane z viacerych kusov, tak ta prva je 2,0 GT pred faceliftom a ta druha je 1,6 ST po facelifte
Díky, je to přesně jak říkáš a odpovídá to :thumbsup:
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední nárazník u Celica GT

Příspěvek od MichalS »

Ještě bych z mé zkušenosti doplnil - k těm carbonovým lištám viděl jsem jak Toyota, tak bez, tak i Toyota která se tak otřela až zmizela.


To STi bych možná i tipnul že se jedná o verzi Celica - Franz Wittmann - jsou to poslední vyráběná pofacelift STi - mají GT zadní křídlo, dokonce mají i elektrická přední okna ale ovladače jsou vsazeny do ne GTi tapecírunků, stropnice semiš a to asi nejzajímavější - mají ABS (přitom však zůstaly vzadu bubnové brzdy a neupgradovali je na kotouče). Dále je u středové konzole plaketa podbně jako v Carlos Sainz a vyrobeno těchto Wittmanů bylo asi 500 - opět je tam na plaketě ID auta z oněch pěti set). Sedačky mají původní STi, dálě má airbag řidiče.

Chystám se že o těch Wittmanech tady do budoucna napíšu "článek" - jednoho jsem viděl a řešil jsem co to je, jestli skládačka ale ono ne...
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7642
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Přední nárazník u Celica GT

Příspěvek od biscuit »

pavo jednu tuhle nemku mel. bylo jich tusim jen 400.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: Přední nárazník u Celica GT

Příspěvek od Pavo.B. »

Jojo wittmena jsem rozebral, airbag stále mám a plaketku taky, ale okna v elektrice neměla :wink:
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
m.kunsky
Navigátor
Příspěvky: 109
Registrován: ned 02.03.2008, 16:08
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Přední nárazník u Celica GT

Příspěvek od m.kunsky »

nafocené štítky limitované edice. https://toyotak.rajce.idnes.cz/limitovane_edice/
Celica 1.6
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední nárazník u Celica GT

Příspěvek od Stan »

Ještě jedna limitovanější edice je tu, asi v půlce stránky :-D
http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... &start=225
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Odpovědět

Zpět na „Celica“