koupě versa- výběr motoru

vše ohledně modelové řady Verso
Odpovědět
b27
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: stř 24.12.2014, 17:24

koupě versa- výběr motoru

Příspěvek od b27 »

Ahoj, budeme potřebovat už větší auto než je yaris a hodně se nám líbí corolla verso, ( 2004-2009 ) předchozí generace nemá vzadu 3 plnohodnotné sedačky. Řeším dilema jak nekoupit verso s vadným motorem, přečetl sem si tady na foru i jinde již hodně toho ale stále nejsem příliš moudrý. Roční nájezd máme tak 10 tis, takže určitě benzin. Proto se chci zeptat jestli už někdo z vás tady má motor opravený- jestli se závada může objevit znova, či ne, jak poznám opravený motor( někde sem dočetl že by tam měla být zelené značka ) a jestli koupí versa nad rok 2006 budu mít jistotu zda žrát olej nebude ? 1,8 motor by přišel ideální , nevím jestli 1,6 by nebyla na tak velký auto moc slabá.
simonides
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: sob 21.08.2010, 17:58

Re: koupě versa- výběr motoru

Příspěvek od simonides »

Mám 1,8 z r 2008 a žádný problém s olejem nemám , toyota udělala úpravu motorů myslím v r 2006 a od té doby by měl být problém vyřešený . Motor jedině 1,8 ,1,6 je slabá.
b27
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: stř 24.12.2014, 17:24

Re: koupě versa- výběr motoru

Příspěvek od b27 »

děkuji, myslel sem si to, s dieslový toyoty mam docela strach
Uživatelský avatar
David.306
Řidič
Příspěvky: 233
Registrován: stř 27.09.2006, 10:34

Re: koupě versa- výběr motoru

Příspěvek od David.306 »

Ahoj,zvazuji koupi corolly verso s cenou cca do 80tis.,s autem bude prevazne jezdit pritelkyne s prckem spise kratdi trasy,nakupy,lekar,atd...takze diesel hned zavrhuji a ptam se jestli je motor 1,6 bezproblemovy?Radsi bych 1,8 kvuli vykonu,ale bojim se spotreby oleje.Mam i neco vyhlidnute u brna,tak pokud by byl nekdonodtamtud a ochotny auto prohlednout,bych bych velice rad.Dekuji.David
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

Re: koupě versa- výběr motoru

Příspěvek od brvno_sk »

kratke jazdy su zabijak pre kazdy mnotor, ked to jazdi len mesto a na kratko a chces mat pocit ze ten motor dostava co mu patri men olej po 10000km...
manzelka nasla sebavedomie s 1,8l +CVT zaradit sa niekde v premavke nie je problem, 1,6 nemusi byt horsia je to otazka zvyku.
a spotreba oleja nie je pri tychro motoroch problem, pokial nebudes mat smolu na vylagrovany motor. rocniky do 2005 mali problem ale potom to toyota zmenila a
novych motorov sa to netyka (najdes tu o tom info na fore).
Moj je sice novy ale konecne mam auto ktore nezerie olej.
Uživatelský avatar
David.306
Řidič
Příspěvky: 233
Registrován: stř 27.09.2006, 10:34

Re: koupě versa- výběr motoru

Příspěvek od David.306 »

brvno_sk píše:kratke jazdy su zabijak pre kazdy mnotor, ked to jazdi len mesto a na kratko a chces mat pocit ze ten motor dostava co mu patri men olej po 10000km...
manzelka nasla sebavedomie s 1,8l +CVT zaradit sa niekde v premavke nie je problem, 1,6 nemusi byt horsia je to otazka zvyku.
a spotreba oleja nie je pri tychro motoroch problem, pokial nebudes mat smolu na vylagrovany motor. rocniky do 2005 mali problem ale potom to toyota zmenila a
novych motorov sa to netyka (najdes tu o tom info na fore).
Moj je sice novy ale konecne mam auto ktore nezerie olej.
Me nekdy pripada i 10000km moc :-) Vetsinou menim po 7-8000km.Mam nejaky auta vyhlidnuty,zitra se na nektery z nich jedu podivat,tak uvidim,jsou mezi nimy i jiny auta nez toyota...
Libor46
Člen Týmu
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 26.04.2018, 00:46

Re: koupě versa- výběr motoru

Příspěvek od Libor46 »

Na co se chceš jet přímo podívat? Kupoval jsem minulý týden staré verso a kolem Brna to mám celkem projete. Tak možná ušetřím cestu
Toyota Corolla E12 1,6 VVTI
Toyota Avensis T25 1,8 VVTI https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 40820.html
Uživatelský avatar
David.306
Řidič
Příspěvky: 233
Registrován: stř 27.09.2006, 10:34

Re: koupě versa- výběr motoru

Příspěvek od David.306 »

Libor46 píše:Na co se chceš jet přímo podívat? Kupoval jsem minulý týden staré verso a kolem Brna to mám celkem projete. Tak možná ušetřím cestu
Ahoj,byl jsi u brna myslim ze se to jmenuje Troubsko,je tam takova sedo bezova barva,Verso 2003 myslim za 69900,je asi na bazosi.Videl si ?Diky.
Libor46
Člen Týmu
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 26.04.2018, 00:46

Re: koupě versa- výběr motoru

Příspěvek od Libor46 »

https://www.sauto.cz/osobni/detail/toyo ... oFrom=list

Jestli myslíš tuto, tak tam ani nejezdi. Přední uložení tlumičů je na obou stranách v takovém stavu, že jsem skrz viděl kola (ne, opravdu si nedělám ani trochu prdel)... Jinak má vše, co jsem chtěl, jak multi volant, tak zadní sedačky s dětskýma bobkama... Velká škoda...

Proto mám bez multi volantu a druhý objednaný, který tam narvu a na Allegro.pl se dívám po zadních sedačkách
Toyota Corolla E12 1,6 VVTI
Toyota Avensis T25 1,8 VVTI https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 40820.html
Uživatelský avatar
David.306
Řidič
Příspěvky: 233
Registrován: stř 27.09.2006, 10:34

Re: koupě versa- výběr motoru

Příspěvek od David.306 »

Libor46 píše:https://www.sauto.cz/osobni/detail/toyo ... oFrom=list

Jestli myslíš tuto, tak tam ani nejezdi. Přední uložení tlumičů je na obou stranách v takovém stavu, že jsem skrz viděl kola (ne, opravdu si nedělám ani trochu prdel)... Jinak má vše, co jsem chtěl, jak multi volant, tak zadní sedačky s dětskýma bobkama... Velká škoda...

Proto mám bez multi volantu a druhý objednaný, který tam narvu a na Allegro.pl se dívám po zadních sedačkách
Jo to je to Verso.Ulozeni tlumicu myslis jako ten plech,podbeh nebo horni ulozeni jako to cobje namontovany na tlumici?A co technickej stav zbytku auta?Ono sehnat slusny verso bude asi i cenove narocnejsi,takze pro nas ucel budem asi hledat i 5dv hatchback jako treba corollu e12 nebo civic 7g,ten je asi prostornejsi.Mame dalsi dve auta,vlastne 3,ale jedno pak pujde z domu,takze hledame takovy priblizovadlo na jezdeni po okoli,atd.Na delsi trasy mame jiny vozidla.
Libor46
Člen Týmu
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 26.04.2018, 00:46

Re: koupě versa- výběr motoru

Příspěvek od Libor46 »

Nějak se mi nedaří vložit foto... píše mi to u fotky, která má 200kb po zmenšení takové nesmysly jako : Omlouváme se, ale bylo dosaženo maximální velikosti příloh....


No nic, jestli to nemáš daleko, tak se na to jeď mrknout, ale opravdu to nemá cenu. Dny, kdy bych si to vzal a týden to doma dával do kupy a brousil, vyvařoval apod jsou dávno u konce. To auto je nějaké divné. Celé je komplet zdravé a řekl bych docela v dobrém stavu. Ale to uložení jsem jen viděl a nabídl šohajovi 40tisíc. Nesouhlasil, tak jsem se prostě otočil a odešel bez jakékoliv další řeči.
Jinak mám doma krásnou Corollu E12, kterou si šlechtím a dává mi to vše zpět. Je to made in Japan a je to krásná černá perla se srdcem 1,6VVT-i.... Ta mi zůstane ještě dlouhou dobu. Ale jako rodinné auto si ji nedokážu představit. Je prostě malá... Ne vzadu, ale do kufru dám kočár a tím končím, maximálně 2 další tašky a je vymalováno
Toyota Corolla E12 1,6 VVTI
Toyota Avensis T25 1,8 VVTI https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 40820.html
Uživatelský avatar
David.306
Řidič
Příspěvky: 233
Registrován: stř 27.09.2006, 10:34

Re: koupě versa- výběr motoru

Příspěvek od David.306 »

Libor46 píše:Nějak se mi nedaří vložit foto... píše mi to u fotky, která má 200kb po zmenšení takové nesmysly jako : Omlouváme se, ale bylo dosaženo maximální velikosti příloh....


No nic, jestli to nemáš daleko, tak se na to jeď mrknout, ale opravdu to nemá cenu. Dny, kdy bych si to vzal a týden to doma dával do kupy a brousil, vyvařoval apod jsou dávno u konce. To auto je nějaké divné. Celé je komplet zdravé a řekl bych docela v dobrém stavu. Ale to uložení jsem jen viděl a nabídl šohajovi 40tisíc. Nesouhlasil, tak jsem se prostě otočil a odešel bez jakékoliv další řeči.
Jinak mám doma krásnou Corollu E12, kterou si šlechtím a dává mi to vše zpět. Je to made in Japan a je to krásná černá perla se srdcem 1,6VVT-i.... Ta mi zůstane ještě dlouhou dobu. Ale jako rodinné auto si ji nedokážu představit. Je prostě malá... Ne vzadu, ale do kufru dám kočár a tím končím, maximálně 2 další tašky a je vymalováno
Aha,tak takhle.Dik za info,protoze jednu cestu mam 120km.Jestli mas nejaky fotky,tak klidne posli na David.306@seznam.cz.Rad se pokocham :-) Dik
Odpovědět

Zpět na „Verso“