Rav4 hybrid 2017 - kmitání podvozku

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
vomo
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: úte 30.01.2018, 15:10

Rav4 hybrid 2017 - kmitání podvozku

Příspěvek od vomo »

Ahoj,
po přezutí z letních na zimní (obojí originál dodávka TOYOTA, letní 17", zimní 16" Nokian) jsem začal pozorovat zajímavou a nepříjemnou věc - při ustálené jízdě na hladkém povrchu (novém asfaltu) se podvozek začíná rozkmitávat. Po několikerém převažování kol i v Toyota servisu se to zlepšilo, nicméně při rychlostech kolem 50km/hod se to stále projevuje, někdy více, někdy méně, někdy i při vyšších rychlostech. Tak si marně lámu hlavu, čím by to mohlo být. Že by byl podvozek tak blbě naladěný? Je to dost nepříjemné, zvlášť když člověk očekává, že po hladké silnici pojede v pohodě.
Máte někdo nějakou podobnou zkušenost? V servisu si s tím moc nevědí už rady.
Vojta
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Rav4 hybrid 2017 - kmitání podvozku

Příspěvek od kadel »

Neni to gumama kdyz to dela po prezuti? Nic nepozoruju. Co je to kmitani podvozku? Auto plave? Nekdo tu psal, ze musi volantem neustale korigovat smer, ale jak to dopadlo nevim
RAV4 HSD FWD
M.Bambus
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: pon 14.05.2012, 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Rav4 hybrid 2017 - kmitání podvozku

Příspěvek od M.Bambus »

Vy na RAVku 2017 dáváte 16´? Ty snad nejsou ani původně v TP. Nokian na RAVku ani 16´pneu nenabízí, co Vám to tam vlastně nabastlili? Nejsem příznivec velkých kol, ale tohle je zas už "podmírák" :lol: Řek bych, že ty pneu nejsou vůbec určený pro SUV (a tedy vyšší stavbu vozu) a jestli jsou ty 16´ plechy, tak na těch se mi Corolla taky chová neklidnějc než na litejch.
http://www.bazzina.cz

Corolla E12 1.4 VVT-i, r.v.2006
RAV4 2.0 Valvematic, Multidrive S, r.v.2015
vomo
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: úte 30.01.2018, 15:10

Re: Rav4 hybrid 2017 - kmitání podvozku

Příspěvek od vomo »

Ahoj díky za reakce.
kmitání - auto se zkrátka chvěje. Nejedná se o plavání, zkrátka se chvěje (až se mi klepou nohavice, někdy i velký břišní sval :-)
Připadá mi to, jako kdyby od obvodového házení kol, ale nic takového nikdo nepozoroval. Nebo drobné vlnky na vozovce. Ale připadá mi divné, že by na spoustě nových povrchů byly stejné závady - vlnky. Stačí však nějaké větší nerovnosti vozovky, popraskaný asfalt, záplaty atd a je to přehlušené.
Co se týče rozměru, omlouvám se, jsou to 17". Předtím jsem měl Avensise na 16" a nějak jsem to zmotal.
Vojta
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Rav4 hybrid 2017 - kmitání podvozku

Příspěvek od kadel »

Tak tohle obcas pozoruju taky, ale jako mirny vibrace do zad od sedacky. Spek na brise se mi, ale jeste nevlni.
RAV4 HSD FWD
martinw
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: čtv 10.08.2017, 10:19

Re: Rav4 hybrid 2017 - kmitání podvozku

Příspěvek od martinw »

kadel píše:Tak tohle obcas pozoruju taky, ale jako mirny vibrace do zad od sedacky. Spek na brise se mi, ale jeste nevlni.
Me se pri testovaci jizde stalo ze to trochu vibrovalo v predo-zadnim smeru, to auto *asi* rozvibroval ten specificky povrch silnice nebo ja nevim co, byl to cca. 2km usek na obchvatu prahy kdyz jedete z letiste na D1, nekde mezi Orechem a sjezdem na Barandov. Byly tam 18" zimaky, AWD model. Zkousel jsem pridat plyn nebo jemne zabrzdit ale nemelo to moc vliv, asi povrch te silnice...

Jinak sem se toho 'problemu' snazil dosahnout jeste jinde ale za 300km co sem s tim najel vetsinou po dalnicich se mi to uz nestalo, ...asi vitr rekl by klasik a D1 sem s tim nezkousel :)
M.Bambus
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: pon 14.05.2012, 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Rav4 hybrid 2017 - kmitání podvozku

Příspěvek od M.Bambus »

vomo píše:Ahoj díky za reakce.
kmitání - auto se zkrátka chvěje. Nejedná se o plavání, zkrátka se chvěje (až se mi klepou nohavice, někdy i velký břišní sval :-)
Připadá mi to, jako kdyby od obvodového házení kol, ale nic takového nikdo nepozoroval. Nebo drobné vlnky na vozovce. Ale připadá mi divné, že by na spoustě nových povrchů byly stejné závady - vlnky. Stačí však nějaké větší nerovnosti vozovky, popraskaný asfalt, záplaty atd a je to přehlušené.
Co se týče rozměru, omlouvám se, jsou to 17". Předtím jsem měl Avensise na 16" a nějak jsem to zmotal.
Zkontrolujte na všech kolech jestli je správná rotace pneu, ty Nokiany nejsou "obojetný", tak jestli nemáte nějakou obráceně. Jestli to RAVKa na letních nedělá, tak to musí být ty gumy případně kola.
http://www.bazzina.cz

Corolla E12 1.4 VVT-i, r.v.2006
RAV4 2.0 Valvematic, Multidrive S, r.v.2015
vomo
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: úte 30.01.2018, 15:10

Re: Rav4 hybrid 2017 - kmitání podvozku

Příspěvek od vomo »

Směry jsou OK.
Už plánuju při přechodu na letní postupnou výměnu kol.
Vojta
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Rav4 hybrid 2017 - kmitání podvozku

Příspěvek od MiBo »

UZ JE CAS NA LETNÉÉÉ.../ ÚNOR-Február/
Uživatelský avatar
Majkl1
Člen Týmu
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 30.12.2010, 20:16

Re: Rav4 hybrid 2017 - kmitání podvozku

Příspěvek od Majkl1 »

Může být vada v kostře jedné z pneu. Na vyvažovačce se to nemusí nijak poznat. Nevyvážeností vznikají vibrace spíše až v rychlosti 80+. :roll:
RAV4 II (2.0 vvti)
Ladahori
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: stř 30.03.2016, 09:19

Re: Rav4 hybrid 2017 - kmitání podvozku

Příspěvek od Ladahori »

Majkl1 píše:Může být vada v kostře jedné z pneu. Na vyvažovačce se to nemusí nijak poznat. Nevyvážeností vznikají vibrace spíše až v rychlosti 80+. :roll:
Tak tak. Měl jsem stejný problém a na pneu nic vidět nebylo. Problém začal kolem 40 a v 90 mizel. Po výměně pneu vše OK.
Láďa
vomo
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: úte 30.01.2018, 15:10

Re: Rav4 hybrid 2017 - kmitání podvozku

Příspěvek od vomo »

Díky za podporu, teď jenom zjistit, které pneu to je.
Vojta
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“