rav 4 2.0 d4d max tlak turba

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
navi
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 28.08.2014, 23:18

rav 4 2.0 d4d max tlak turba

Příspěvek od navi »

ahoj jedná se o rav 4 2.0 d4d 85 kw
mam dotaz ohledně nastavení turba .
je po repas. dělal jsem sám a níkde nemohu najít info dke se mají pohybovat tlaky
momentalně mam podle diagnostiky 220kpa cos je 2.2 bar podle mne je to hodně
takže to budu muset odregulovat pomoci regulatoru tlaku jestě že se to da u ravky regulovat imbusem
ale jake jsou hodnoty :cry:

pokud někdo zjisti jak to ma foukat budu moc rad za info
navi
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 28.08.2014, 23:18

Re: rav 4 2.0 d4d max tlak turba

Příspěvek od navi »

tak jsem to zjistil 0.7 b

diagnostika připočítává atmosfer tlak

začatek foukani turba se nastavuje dorazovým šroubkem na geometrii

s podtlak pistolí se musí regulace zaseknout do regulačního šrouby při 16 ...
takto je to u org turba.
turbo pote začíná přeplnovat od cca 1900 otáčkách
pokud chcete aby turbo bralo více odspoda uvolníte matici regulačního šroubku a pootočíte ho doleva
turbo se začne roztáčet v nižších otáčkách . potom bude hodnota na vakuum P kolem 17 .....
pokud mate strach do toho hrabat a nastavovat počátek přeplnování .

uvolněte 2 šroubky co drzí podtlakovou baňku a mezi tělo turba a baňku dejte 2 podložky
šroubky zatáhněte a auto projedte reakce turba se změní diky tomu že se změní Přepětí tyčky 1 mm
pokud nebude podložka silnější.


a tlak turba se reguluje imbusem na regulátoru plnicího tlaku



točíte do leva + tlak turba. točíte do prava - tlak turba
pokud do toho budete hrabat označte si čárkou pozici šroubu a regulujte o čtvrt otáčky .

zkoušel jsem kam až to turbo mohu rozfouknout a došel jsem na 1.4 bar potom auto skakalo do nouzoveho R .

jelo ale jako :bomb: na jedničku všechny 4 kola hrabaly

zkoušel jsem nastavovat jen 0.5 b auto jezdilo normálně pocitově cca 90 ps ale zato žrala kolem 5.5 l
turbo nebylo téměř slyšet .
po tejdnu jsem nastavil 0.8 b a tak jsem to nechal jede trochu rychleji než org nastavení .

je super že se da odregulovat regulatorem plnicího tlaku u vw je skoro ten samej regulator jmenuje se N75 a u něj se nic odregulovat nedá .

regulátor plnicího tlaku co má d4d pasuju i z jiných auto jako třeba mazda ....
novej stojí 550 euro což je :bomb:

přitom má naprosto jednoduchou konstrukci stačí ho rozebrat vyměnit O kroužek vyčistit a nazdar

postup.

vyndate regulator z auta
očistíte si zadní stranu kde je šroub
označíte si čárkou polohu šroubu
a začnete jej vytáčet doleva přitom počítejte kolik krát jste ho vytočili
po 5 vytočení doporučuji při každém následujícím pootočení vyzkoušet zda šrout již nejde ven
muže totiž držet vevnitř diky O kroužku a přitom již dávno vylezl ze závitu.
rozumné bude se podívat ze strany jak moc šroub vystupuje nad uroven samotneho regulátoru .
přibližně budete vědět jaká byla jeho puvodní poloha pokud se něco pose.. s počítáním otáček.


vyndáte šroub sundáte z něj O kroužek vyměníte ho .
přesunete se na druhou stranu regulátoru zde je potřeba odehnout 2 zobáčky které drží horní
čepičku.
opatrně sundáte čepičku pozor uvnitř jsou 2 pružinky a membrána .

pote co vyndáte pružinky a membránu zustane vám v ruce prazdnej regulátor uvidíte naskrz
tet z nej musíte sundat filtr kterej bejvá zasr... a diky tomu často nefunguje.
Filtr je ta černá gumová věc ze strany
kterou oddělíte jednoduše tim že jej stáhnete stejne jako když sundaváte podtlakovou hadičku .

filtr pote rozeberete a sice sundáte ochrannou gumu a ze zhora uvidíte mnoho malých otvoru do nich zasunete malej šroubovák a začnete kryt filtru páčit ven pote co dekl vyleze uvidíte malej kulatej filtr
kterej je již dávno ucpanej a po smrti.
možete ho čistit nebo hledat novej .
já jsem ho hodil do pr a nasadil jsem místo něho kousek hadičky a univerzálni pal filtr

Vemte regulátor očistěte vnitřek.

zkontrolujte membránu zda neni potrhaná
malým šroubovákem nebo drátem opatrně zmáčkněte na střed membrány uvnitř je pružinka a prach
stříkněte dovnitř wd40 pár krát zmáčkněte na střed dokud nebude chodit lehce a z dolniho otvoru nevyjde všechen bordel .

poté membránu i ventilek na kterém je přidělaná očistěte zvenku od wd40 a strčte si ho do pusy
foukáním a zatahováním vzduchu zjistíte zda ventilek uvnitř drží měl by se zavírat a nepropouštet vzduch

zkontrolujte ventilek s membránkou zda neni na jedné straně odřen pokud je mate odpověd proč občas nefungoval . hromada maleho prachu která zadírala ventilek s membranou do stěn regulatoru .
el magnet se zapnul a ventilek se neotevíral jak měl.

vše poskládejte zase dohromady horní čepičku přilepte na silikon odoly proti teplU a přimáčkněte ji 2 zobáčk....
stáhněte regulátor a čepičku dohromady třeba stahovací páskou , nechte uschnout silikon
ze silikonem to nepřehánějte.

Pote co to uschne stříkněte do 2 horních otvoru wd40

připojte hadičku na regulátor a začněte do ni foukat od akumulátoru vyvedte 12v 2 kabely +a-
opatrně přiložte jeden kabel na jeden kontakt regulátoru a druhej kabel na druhej kontakt.
Regulátor by měl cvankout a vzduch kterej foukate do hadičky musi přestat vycházet z druhého otvoru

pokud to tak je je vše v naprostem pořádku vše musí fungovat .

hodně mechaniku dělá to že sundají regulátor stříknou do něj wd40 protřepou a ono to zase 2 neděle jezdí misto kde se to Přidírá se promaže wd40 se smíchá s prachem co je vevnitř a nějak to funguje

wd 40 je ale udělaná na bázi oleje kterej vysychá teplota motoru tomu též pomáhá

je prostě potřeba vše rozebrat a pročistit od prachu.
wd40 vyschne a ventil bude fungovat dále.

snad se někomu bude tento postup hodit
navi
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 28.08.2014, 23:18

Re: rav 4 2.0 d4d max tlak turba

Příspěvek od navi »

Uživatelský avatar
kopir
Člen Týmu
Příspěvky: 45
Registrován: stř 20.11.2013, 00:27
Bydliště: Senica - SK
Kontaktovat uživatele:

Re: rav 4 2.0 d4d max tlak turba

Příspěvek od kopir »

Zaujímavý postreh, len by som poprosil aj fotky, lebo som z toho magor trochu :-)
RAV 4, 2D4D, 1CDFTV, r.v. 2004
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“