spotreba benzin 1,8

vše ohledně modelové řady Verso
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

spotreba benzin 1,8

Příspěvek od brvno_sk »

uhorkova sezona v plnom prude :)
a Verso nema obvyklu temu o spotrebe tak preco nezacat.

Zistujem, ze asi jazdim ako posr.ty, lebo vediem statistiku v nizkej spotrebe. a pritom nemam pocit, ze by som sa nejako snazil.
je fakt ze sa mi pri vybere Toyoty pacila ta filozofia kludnej ohladuplnej jazdy, ktore je prezentovana hlavne pri hybridoch,
ale ze sa necham az tak poblaznit som necakal :).

jazdim pravidelne trasy, obcas aj uplne nezname cesty, vdaka rodeu, ktore maju teraz na D1 nasi susedia, ale
kazde "tankovanie" na ktorom schytam kolony a cakanie v zapchach ma mensiu spotrebu - paradoxne.

osobne som si pri kupe hovoril, ze ak budem na 7,5l tak som s tym spokojny ale mam sotva zabehnute auto a spotreba zatial 6,9l/100km

tak neviem co robim zle :) pritom, sport do kopca a pri predbiehani, ked niekto zavadzia ide za mna a podobne, co sa da idem na tempomat,
dialnica 130 podla gps. sice vacsinou sam.
Ale rozhodne jazdim kludnesie ako pred tym na octavke co ma tesi, ale tym ze nemusim vecne radit a "venovat" sa motoru, teraz len stlacim plyn, auto sa rozbehne a idem...

ako ste na tom ostatni s tymto benzinom?
Naposledy upravil(a) brvno_sk dne ned 19.11.2017, 11:35, celkem upraveno 1 x.
kurin
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: stř 28.08.2013, 07:50

Re: spotreba beazin 1,8

Příspěvek od kurin »

Mame Verso CVT, ctvrtym rokem. Spotrebu merim jenom pres palubni "pocitac". Zima (1.11.-31.3) vzdy cca. 7.2l-7.3l/100. Zbytek roku 6.9l-7.0l. Pocitadlo nuluju pri zmene pneu. Tento rok bude letni vyssi, jesli jsme na dovcu se ctyrmi koly na strese, takze to povyleze.

Za cely rok najedeme cca. 12000 km. Mesto/okresky/dalnice, odhadem 40/40/20.
Toyota Verso 1.8 CVT Active
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

Re: spotreba beazin 1,8

Příspěvek od brvno_sk »

mne pocitac ukazuje teraz 7l.

a spotrebu sledujem podla:
https://www.spritmonitor.de/en/overview ... &gearing=3
udo
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: pát 18.11.2011, 17:15
Bydliště: Prágl

Re: spotreba beazin 1,8

Příspěvek od udo »

Mám lehce přes 5tis. km, jezdím teď téměř výlučně město, respektive větší městské silnice. Z počátečních 8+ výšin mi to kleslo na nějakých 7.2, ale v poslední době asi jezdím čím dál víc jako prase a mám tam 7.6-7.8 dle PP.
Ono taky těch tvých GPSkových 130 na dálnici není až tak málo, to je nějakých 140-145 tachometrových, že.. Ten tempomat využívej, jak ti bude příjemné, ale spotřebu rozhodně nesnižuje, spíš naopak.
S tímhle autem a motorem bych byl s 6.9 spotřebou celkem spokojený. Vsadím se, že většina jezdí za víc, zvlášť s manuální převodovkou.
rosmil
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 15.10.2017, 21:31

Re: spotreba beazin 1,8

Příspěvek od rosmil »

Zdravím forum,
jsem šťastným majitelem nové Toyoty Verso, 1.8, manuál, výbava Acitve s paketem Trend.
Vůz mám týden a 1 den a najeto 630 km (20 % dálnice, 50 % město, 30 % okresky), s vozem jsem spokojen, jezdí velmi příjemně. Já se nesnažím jezdit zcela umírněně, ale také nejezdím jako rádoby závodník, ale spotřebu mám zatím dle počítače 9,1 l/100 Km. Tento fakt mě trochu zaskočil, rád bych získal nějaké informace od Vás kolegů, kteří máte stejnou motorizaci. Děkuji.
Toyota Verso 1,8 Valvematic, manuál (10/2017)
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

Re: spotreba beazin 1,8

Příspěvek od brvno_sk »

mas manual, takze je to o cviku, co som prekvapeny tak CVT v meste na rovinke bez extra zataze becne toci cca 1100 ot/min. len problem je v tom ze CVT si vyrobi prevodovy pomer vzdy na mieru...
Tento motor ma dlhsie ojnice co podla informacii z netu umoznuje vacsi moment pri nizkych otackach, takze by mal zniest "podtacanie" lepsie ako ine typy motorov.

Pokial viem vsetky automaty okamzite, ked sa to da idu dole s otackami, tak to skus aj ty. Manual som skusal len na predvadzaciej jazde, a taha slusne odspodu, skus sledovat ten ECO indikator a pripadne aj ten teplomer na MFD to by ti mohlo pomoct zvyknut si na novy styl jazdy.
A po zabehu sa to tiez este ustali.
klasik_
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: úte 15.08.2017, 06:49

Re: spotreba beazin 1,8

Příspěvek od klasik_ »

ahoj, mám rovnakú motorizáciu aj výbavu. čo sa týka najazdených km som na tom tiež rovnako. My sme na spotrebe cca 8,7l/100km. Verím že časom sa to zlepší :)
Klasik

Fabia II 1.2 HTP
Verso 2017 1.8 6M/T
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: spotreba beazin 1,8

Příspěvek od Kocúr »

Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
rosmil
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 15.10.2017, 21:31

Re: spotreba beazin 1,8

Příspěvek od rosmil »

Díky... Včera jsem najel 200 km, byli jsme na nedělním výletě s rodinou a průměrná spotřeba mi klesla na 8,4 litru. Ale bylo to vesměs po okrskách a kolem 100 Km/h. Budu se snažit ještě více poslouchat vůz a byt méně razantní...
Předchozí vůz jsem měl Fiat Doblo diessel 1.9 JTD a nějak jsem styl jízdy neřešil, jelikož jsem se přes 6,5 litru nedostal.
Je pravda, že benzin asi chce jinačí zacházení.
Ale musím potvrdit, že se pobírá hezky od spodu a nízké otáčky mu až tak nevadí... Půl roku jsme jezdil s Fabií 1.2 HTP a byl to děs jak v nízkých otáčkách tak ve vysokých, nejela a hrozně žrala... Jo platí stoprocentně, že objem ničím nenahradíš... :D
Toyota Verso 1,8 Valvematic, manuál (10/2017)
Uživatelský avatar
Viper54
Manager Týmu
Příspěvky: 310
Registrován: ned 23.01.2011, 17:00
Bydliště: Pardubice

Re: spotreba beazin 1,8

Příspěvek od Viper54 »

Mám sice 1,6 ku benzín,ale za 4 roky mám průměr přesně 6,0 L/100km,a určitě se neloudám,jen nejezdím po městě.Chce to ale opravdu řadit hodně brzo podle šipkové nápovědy a vytáčet motor jen když je potřeba větší výkon.Chvíli mi trvalo,než jsem si na to zvykl.
Carina II (r.v.1989)
RAV 4 (1996)
SUZUKI LS 650 Savage (chopper) -2001
Corolla 1,4 HB (1999)
SUZUKI Grand Vitara 1,6 (2005)
Corolla Verso Sol 2,0 D4D (2004)
AYGO 1.0 2010
Verso 1,6 Active (2013)
MR2 SW20 (1991)



Rejži a nic jinýho!
rosmil
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 15.10.2017, 21:31

Re: spotreba beazin 1,8

Příspěvek od rosmil »

Viper54 píše:Mám sice 1,6 ku benzín,ale za 4 roky mám průměr přesně 6,0 L/100km,a určitě se neloudám,jen nejezdím po městě.Chce to ale opravdu řadit hodně brzo podle šipkové nápovědy a vytáčet motor jen když je potřeba větší výkon.Chvíli mi trvalo,než jsem si na to zvykl.
Děkuji za potěšující zprávu, také věřím, že se naučím s vozem jezdit a spotřeba bude příznivější...ale chápu, že je to čerstvý motor, tak to bude nějaký čas trvat...
Jinak jsem velice spokojen...auto jezdí příjemně, je tiché a zdaleka není líné, jak mi mnoho mých známých tvrdilo a v mnoha recenzcíh (odborných) jsem se dočetl, výbava je dostačující (Active s paketem Trend), zkrátka příjemné rodiné auto...
Jsem z Mladé Boleslavi a když nemám Škodovku nebo koncern, tak jsem out... Ale já nejsem koncernový příznivec, takže mají smůlu... :D
Toyota Verso 1,8 Valvematic, manuál (10/2017)
rosmil
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 15.10.2017, 21:31

Re: spotreba beazin 1,8

Příspěvek od rosmil »

Zdravím všechny....
Dnes jsem přezul na zimní pneu a uvidím co to udělá se spotřebou... Mám najeto 1400 km a spotřeba se pohybuje kolem 9 litrů. Jezdím hodně po městě a občas (cca 2 x za týden dálnice cca 60 km). Jakmile jedu po okrskách tak do 100 km/h, spotřeba na displayi klesá k 8 litrům... Bohužel více toho najedu po městě a se zastávkami, což asi ovlivňuje spotřebu nejvíce...
Uvidíme dále, s dovolením budu průběžně informovat...
Toyota Verso 1,8 Valvematic, manuál (10/2017)
rosmil
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 15.10.2017, 21:31

Re: spotreba beazin 1,8

Příspěvek od rosmil »

Zdravím všechny,
jak jsem slíbil, přicházím s dalšími informacemi o spotřebě Versa 1,8, manuál. Mám najeto 2100 km, (60 % město, 20 % okresky, 20 % dálnice spotřeba se točí dle PP 9,1 l / 100 km. Snažím se jezdit dle navigátoru řažení, ale občas mi to nedá a trochu ji protáhnu. Mám strach jezdit jako umírněný řidič, abych z Versa neudělal lenocha. Nejsem si jist, zda se mi podaří dostat spotřebu pod 8 l/100 km. Mohu poprosit o rady a návody, jakým způsobem jezdíte Vy, kteří máte lepší výsledky se spotřebou než já...Díky.
Toyota Verso 1,8 Valvematic, manuál (10/2017)
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

Re: spotreba beazin 1,8

Příspěvek od brvno_sk »

No ak jazdis cez bolku po tych stupaniach dookola tak to mesto sai naozaj da zabrat. Rozmyslam aky zlozvyk mozes mat... pokial si pamatam na svoj prvy dojem s jazdy na Verse tak celkom pekne potiahol od malych otacok, nebol som s nim zzity, presadol som hned po prichode z tdi... ale isiel. Na akych otackach jazdis mesto 50?

Inak lenive auto, pocujem to casto neviem co sa tym mysli. Ale ked chcete zistit ci bolo lenive dajte si zresetovat pamat plynoveho pedalu, mozno vas potesi ze uz nie je lenive... najma po kludnom zabehu.
rosmil
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 15.10.2017, 21:31

Re: spotreba beazin 1,8

Příspěvek od rosmil »

Po městě jezdím v rozmezí 1500 - 1800 otáček (4 nebo 5), někdy ovšem musím i sešlápnout, zvláště do kopce. Správně jsi podotkl, že tu v MB máme trochu členitý terén. Myslim si, že nejsem žádný závodník, ale také asi na druhou stranu nemám muší nohu...
Toyota Verso 1,8 Valvematic, manuál (10/2017)
Odpovědět

Zpět na „Verso“