Verso končí

vše ohledně modelové řady Verso
kmeurb
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: pon 10.07.2017, 07:01

Verso končí

Příspěvek od kmeurb »

Dnes ma informoval predajca že výroba Versa končí v 10/2017 a nebude zaň žiadna náhrada, nenašiel som o tom žiadne správy, máte niekto také informácie?
Uživatelský avatar
Misty
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: stř 04.03.2009, 00:14
Bydliště: Brno

Re: Verso končí

Příspěvek od Misty »

Náhrada je Prius Plus, ale v trochu jiné cenové kategorii :cry:
Verso 1,8 2017 EX: Carina E combi 2,0 1996 3SFE
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Verso končí

Příspěvek od MiBo »

Vozidla MPV-koncia-trh rozhodol
-ale budu dalsie vozidla SUV...
-respektive- CUV -trh to vyzaduje
udo
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: pát 18.11.2011, 17:15
Bydliště: Prágl

Re: Verso končí

Příspěvek od udo »

Ano, je to tak. Poslední možnost objednat. Taky to moc nechápu, ale stratégové to asi vidí jinak... Zřejmě klientela, která chce velké auto, tak asi má sáhnout po levnějších variantách Ravky, a "důchodci", kterým akorát je Auris nízký, tak asi C-HR nebo WTF? Prius plus za stávající situace sotva.
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

Re: Verso končí

Příspěvek od brvno_sk »

dochodcovia nikdy nboli skupina ktora urcovala trendy v automobilovom priemysle,
mozno v nemecku ale tam preferovali klasiku na ktoru sa cely zivot pozerali - medved s kufrom :)
a mozno na floride....

SUV slubuje zisky a kto nechce len prezivat ale aj zarabat asi dnes inu sancu moc nema.

lubil sa mi argument na Peugeot 5008, ked mi na jar predajca vysvetloval aky je novy model super. Tak som sa uzmial a povedal som mu ze hladam rodinne auto nie papierovy terenak :)
a ze za tych 2000€ o ktore zdvihli cenu zakladneho modelu po zSUVckovani si viem predstavi nove bicykle pre celu rodinu s nosicom na gulu a luxusnu dovolenku - to sme akoze 2+3...
no a uzalo sa ze v marketingovych podkladoch na takuto odpoved nemal protiargumeny.

uvidime, co sa najde, ak verso prezije 8 rokov, zadne sedacky nepotrebujem, uz bude lahsi vyber. Ale bezne jazdime 6, sedadlo v kufry je uz aj pokrstene od detskej vyzivy a juniori sa stale biju o to kto sedi vzadu, a aj kocik si vozime. verso si uzivame az na ten debilny vypinac otvaranie okien!!! :D
Uživatelský avatar
ban
Člen Týmu
Příspěvky: 67
Registrován: pát 01.08.2014, 23:08
Bydliště: SK

Re: Verso končí

Příspěvek od ban »

Treba si ale priznat, ze Toyota poslednych x rokov s Versom asi velke plany nemala. Co sa tyka vybavy, infotamentu, asistencnych prvkov, nemoze sa porovnavat s podobnymi autami. S poukazovanim na spolahlivost a dobre atmosfericke motory sa dlho zit neda. Za vsetko hovori napriklad to, ze pred 3 rokmi som pri kupe auta v najvyssej vybave nemohol doobjednat ako prislusenstvo parkovacie senzory. Tieto bolo treba doplacat ako extra prislusenstvo :twisted:

Ja osobne som hladal 7 miestne auto, benzin, automat. Moznosti boli zafira alebo verso, vybral som toyotu. Ale ked dnes vidim, ze nejaky smiesny seat za polovicu ceny co som dal ja ma full link a indukcne nabijanie mobilu, tak je to na zaplakanie. Ak sa japonci nezobudia, tak ich cochvila korejci a koncern prevalcuju.
Toyota Verso Style 1,8 CVT 7S 2014
Toyota Auris 1,6 MMT 2008
klasik_
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: úte 15.08.2017, 06:49

Re: Verso končí

Příspěvek od klasik_ »

No podla toho čo čítam tak som si ho objednal pred záverečnou.

Mám objednanú 1,8 6M/T Active s paketom Trend. Predajca na mňa vybehol ešte s originálnym príslušenstvom. Vy čo už tie Versa dlhšie deriete, oplatí sa niečo dokúpiť čo ste neoľutovali?.
Prípadne odporučiť nejaké stránky vhodné k nákupu príslušenstva do Versa.

ďakujem za každé info.
Klasik

Fabia II 1.2 HTP
Verso 2017 1.8 6M/T
udo
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: pát 18.11.2011, 17:15
Bydliště: Prágl

Re: Verso končí

Příspěvek od udo »

Já v Active Trend nepostrádám vůbec nic - z toho, co tam dodat jde. Jasně že by se třeba hodila navigace, ale tak to přece normální člověk řeší normálně a ne přes automobilku. Všechno ostatní bych řešil, až kdybych na tu potřebu narazil - což mně se ještě nestalo. Záleží, jak kdo auto používá - třeba vana do kufru, tažné, to asi tušíš ze svého předchozího auta, kde nějakou speciální potřebu máš. Specificky pro Verso pro každého fakt není, co bych doporučil.
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

Re: Verso končí

Příspěvek od brvno_sk »

klasik_ píše:No podla toho čo čítam tak som si ho objednal pred záverečnou.

Mám objednanú 1,8 6M/T Active s paketom Trend. Predajca na mňa vybehol ešte s originálnym príslušenstvom. Vy čo už tie Versa dlhšie deriete, oplatí sa niečo dokúpiť čo ste neoľutovali?.
Prípadne odporučiť nejaké stránky vhodné k nákupu príslušenstva do Versa.

ďakujem za každé info.
- predne zadne zasterky (mam vzdy) respektive paket bocne listy, zasterky a zadna lista na nakladaciu hranu naraznika,
- sietku na 5 devre, tam nie je zatmavene okno ako na bocnych, je sietka aj na bocne ale nechal som to ne potom a nakoniec nie je treba.
- vana je fajn, ale aj problem ked mas 7 miestnu, origo je dost tuha "gumena" z internetu je o nieco lepsia ale aj tak ju musis vyhodit ked chces pouzit sedadla...
- cuvacie senzory - nic moc, je to autonomny system, nestisi audio, ziadna opticka sygnalizacia, predny vypinac pod volantom vypina len predne senzory a zadne maju vypinac v kufry... no myslim ze to nestoji za tie prachy ani ako orig prislusenstvo. ale aspon ze funguju.
- ja preferujem gumene koberceky, dostal som aj velurove.
- poiste matice na kolesa, ale to vraj bezne maju na sklade.
- ak chces rezervu a kluc.
Uživatelský avatar
progym
Řidič
Příspěvky: 282
Registrován: sob 05.01.2008, 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Verso končí

Příspěvek od progym »

100% boční lišty i lištu nákladové hrany....
Gumová vana do kufru určitě praktická, mám jen 5míst takže ji tam mám skoro pořád.
Rozhodně bych si vzal dojezdovou galusku a vyhodil tu sračku na zalepení/zničení gumy v případě defektu.
Parkovací kamera solidní, parkovací senzory mě příjdou jako zbytečnost

Mě ve výbavě nic nechybí. Mám ve výbavě i navi, ale jen by to chtělo aktualizaci mapových podkladů
Žigul 2105
Renault 5 GT Turbo 1985
Fanouš 1,3 1989
Opel Vectra 1,6i 1995
Octavia combi 1,6i 1999
Toyota Avensis Verso 2,0 4D4 2003
Toyota Verso 1,6D-4D 2015
klasik_
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: úte 15.08.2017, 06:49

Re: Verso končí

Příspěvek od klasik_ »

Rezervu beriem 100%, rozmýšľal som nad zásterkami a ochrannou fóliou pod kľučky, nakoľko na terajšom tam vidím dosť škrtancov. To že tam nie sú bočné lišty som si ani neuvedomil, a nad tou lištou zadného nárazníka ešte pouvažujem.
Podľa cenníku by malo byť tmavé aj zadné sklo.

Zatiaľ ďakujem...
Klasik

Fabia II 1.2 HTP
Verso 2017 1.8 6M/T
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

Re: Verso končí

Příspěvek od brvno_sk »

klasik_ píše:Rezervu beriem 100%, rozmýšľal som nad zásterkami a ochrannou fóliou pod kľučky, nakoľko na terajšom tam vidím dosť škrtancov. To že tam nie sú bočné lišty som si ani neuvedomil, a nad tou lištou zadného nárazníka ešte pouvažujem.
Podľa cenníku by malo byť tmavé aj zadné sklo.

Zatiaľ ďakujem...
okno na 5 dverach je asi zatmavene v porovnani s oknami na prednych dverach, ale urcite nie je tak tmave ako na zadnych dverach.
ale nic sa nedeje tu sietku si mozes objednat dodatocne, ak budes chciet.
Ja som mal taketo sietky v predtym, a Verso nema vzadu ziadne vyduchy klimatizacie, takze ked sa do toho okna oprie slnko, je to urcite poznat, kedze mam 7 sedadiel tak
som pre istotu pridal tienenie. Vetranie ma sice vyduchy pod zadnim naraznikom tazke vzduch prudi aj vzadu, ale to je taka moja laicka uvaha :)
klasik_
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: úte 15.08.2017, 06:49

Re: Verso končí

Příspěvek od klasik_ »

Je doma

Nakoniec som dal len rezervu a nálepky pod kľučky.
Přílohy
viber image.jpg
(124.09 KiB) Staženo 3816 x
Klasik

Fabia II 1.2 HTP
Verso 2017 1.8 6M/T
Uživatelský avatar
Viper54
Manager Týmu
Příspěvky: 310
Registrován: ned 23.01.2011, 17:00
Bydliště: Pardubice

Re: Verso končí

Příspěvek od Viper54 »

Krása,tak ať Ti slouží :bigups:
Carina II (r.v.1989)
RAV 4 (1996)
SUZUKI LS 650 Savage (chopper) -2001
Corolla 1,4 HB (1999)
SUZUKI Grand Vitara 1,6 (2005)
Corolla Verso Sol 2,0 D4D (2004)
AYGO 1.0 2010
Verso 1,6 Active (2013)
MR2 SW20 (1991)



Rejži a nic jinýho!
brvno_sk
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: pát 03.03.2017, 11:10

Re: Verso končí

Příspěvek od brvno_sk »

vitaj v klube :)
Odpovědět

Zpět na „Verso“