Celica T18 1.6sti ziadne servo riadenie

vše ohledně modelové řady Celica
Frank_Castle
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 08.04.2017, 09:16

Celica T18 1.6sti ziadne servo riadenie

Příspěvek od Frank_Castle »

Pekne zdravim, som cerstvo zaregistrovany a cerstvy majitel celicy t18, 92rocnik, 105 konova verzia.
Avsak kupoval som ju od ruky bez toho aby som mal niekoho so sebou co sa v tom vyzna.

Problem je nasledovny:
Bolo mi povedane ze tento model je bez servo riadenia.
Avsak po mojom naslednom patrani (az po kupe auta) som sa dozvedel ze to auto ma mat servo riadenia.
Po otvoreni kapoty som zistil ze tam chyba servo pumpa a servo posilovacia tyc bola zrejme vymenena za nejaku obycajnu.
Parkovanie a zatacanie s tym autom je v momentalnom stave des a hroza.

Moja otazka je, Co vsetko mi treba zohnat aby som to vedel dat dokopy?
Servo pumpu, servo posilovaciu tyc, este nieco?
Tak isto by ma zaujimalo ci je servopumpa kompatibilna spolu s tycou aj z ineho modelu.

dopredu pekne dakujem za rady

Frank
Přílohy
17837731_10213034433080743_949363309_o.jpg
(135.52 KiB) Staženo 2617 x
17797532_10212997063066516_1768543916_o.jpg
(270.5 KiB) Staženo 2634 x
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica T18 1.6sti ziadne servo riadenie

Příspěvek od garfielld »

Moc ti asi nepomůžu ale pokud vim, tak některý 1,6 se opravdu dělaly i bez posilovače (taky mě to kdysi dost překvapilo) měl by jsi mít i jinej převod řízení (pomalejší), tzn pokud by jsi to tam chtěl všechno dát, tak potřebuješ: jiný řízení, servopumpu, držák na ní, hadice a řemen ? tzn investice která se podle mě bohužel nevyplatí.
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica T18 1.6sti ziadne servo riadenie

Příspěvek od MichalS »

Sti se opravdu dala objednat i bez posilovače, sám jsem si takovou před 10ti lety málem koupil a byl se na ni podívat.

Pro zástavbu budeš potřebovat: řízení + servopumpa + hadice vysokotlaká s přírubami + hadice nízkotlaká (jakákoliv) + nádobka + pokud budeš vyžadovat tak minichladič na servokapalinu který je standardně u STi pod nárazníkem. Ještě možná jiný typ řemenice - nevím.

Z Celica GTi lze použít pouze řízení, jinak je vše jiné. Myslím si že postupem času narazíš na někoho kdo se toho bude zbavovat třeba jako set, já už tyto komponenty bohužel nemám...
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: Celica T18 1.6sti ziadne servo riadenie

Příspěvek od Pavo.B. »

Taky jsem měl doma jednu bez serva... ještě se doma podívám, zda tam něco nezbylo, ale asi ne většinu jsem udal pryč
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Frank_Castle
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 08.04.2017, 09:16

Re: Celica T18 1.6sti ziadne servo riadenie

Příspěvek od Frank_Castle »

Dakujem pekne za odpovede, moc ste mi pomohli.
Dnes som siel nastartovat a cuduj sa svete, baterka fuc, a zapla sa varovna kontrolka motora aj oleja.
Asi z toho tecie olej ale nechapem preco potom zoplo aj kontrolku motoru.
Ach jo to bude roboty jak na kostole na tom aute...
Skusim doliat olej a nabit baterku uvidime co to urobi.

Pridavam nejake fotky, mozno niekoho nieco napadne co stym moze byt.
Přílohy
17902846_10213081237530825_1197519153_o.jpg
(68.82 KiB) Staženo 2510 x
17918610_10213081243770981_753141993_n.jpg
(89.4 KiB) Staženo 2510 x
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Celica T18 1.6sti ziadne servo riadenie

Příspěvek od biscuit »

ty kontrolky ti ale sviti pred nastartovanim, ne (to je samozrejme v poradku, opak by byl spatne)? jestli nektera z nich sviti i po, tak to az potom bych se opravdu bal :-) hlavne u toho oleje bych to honem chcipnul.
jinak podle fotky se na motor sralo, skoro doslova... ale to jeste nemusi znamenat katastrofu.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Frank_Castle
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 08.04.2017, 09:16

Re: Celica T18 1.6sti ziadne servo riadenie

Příspěvek od Frank_Castle »

biscuit píše:ty kontrolky ti ale sviti pred nastartovanim, ne (to je samozrejme v poradku, opak by byl spatne)? jestli nektera z nich sviti i po, tak to az potom bych se opravdu bal :-) hlavne u toho oleje bych to honem chcipnul.
jinak podle fotky se na motor sralo, skoro doslova... ale to jeste nemusi znamenat katastrofu.
Tak nastartovat neviem nakolko zrejme chcipla baterka, skusim ju nabit, doteraz startovalo bez problemov.
Nieco sa muselo podelat:-D
Tak kolo motora hore dole su mapy oleja, ten motor bude zrejme pekne pustat olej tu a tam,
co je asi bezne u tychto aut z tohto roku.

Len neviem kde presne s cim zacat :-D
Frank_Castle
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 08.04.2017, 09:16

Re: Celica T18 1.6sti ziadne servo riadenie

Příspěvek od Frank_Castle »

Pavo.B. píše:Taky jsem měl doma jednu bez serva... ještě se doma podívám, zda tam něco nezbylo, ale asi ne většinu jsem udal pryč
Dakujem pekne,
Inac to budem musiet pozhanat krista krazom cez internety:-D
Frank_Castle
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 08.04.2017, 09:16

Re: Celica T18 1.6sti ziadne servo riadenie

Příspěvek od Frank_Castle »

MichalS píše:Sti se opravdu dala objednat i bez posilovače, sám jsem si takovou před 10ti lety málem koupil a byl se na ni podívat.

Pro zástavbu budeš potřebovat: řízení + servopumpa + hadice vysokotlaká s přírubami + hadice nízkotlaká (jakákoliv) + nádobka + pokud budeš vyžadovat tak minichladič na servokapalinu který je standardně u STi pod nárazníkem. Ještě možná jiný typ řemenice - nevím.

Z Celica GTi lze použít pouze řízení, jinak je vše jiné. Myslím si že postupem času narazíš na někoho kdo se toho bude zbavovat třeba jako set, já už tyto komponenty bohužel nemám...
Presne tieto informacie som si potreboval potvrdit, moc krat dik.
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: Celica T18 1.6sti ziadne servo riadenie

Příspěvek od Pavo.B. »

Frank_Castle píše:
biscuit píše:ty kontrolky ti ale sviti pred nastartovanim, ne (to je samozrejme v poradku, opak by byl spatne)? jestli nektera z nich sviti i po, tak to az potom bych se opravdu bal :-) hlavne u toho oleje bych to honem chcipnul.
jinak podle fotky se na motor sralo, skoro doslova... ale to jeste nemusi znamenat katastrofu.
Tak nastartovat neviem nakolko zrejme chcipla baterka, skusim ju nabit, doteraz startovalo bez problemov.
Nieco sa muselo podelat:-D
Tak kolo motora hore dole su mapy oleja, ten motor bude zrejme pekne pustat olej tu a tam,
co je asi bezne u tychto aut z tohto roku.

Len neviem kde presne s cim zacat :-D
Kup sadu těsnění hlavy nebo motoru zn. Ajusa a začni pretěsňovat
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica T18 1.6sti ziadne servo riadenie

Příspěvek od micron »

To byla nějaká soc edition ne? Ty bláááho bez posilovače? Asi jen pro hustilky z posilovny :-) Arnie, nebo Sylvestr... Tomu se nedá věřit---- ta výbava GTi prostě všechno a že by byla sti dokonce i bez posilovače? To snad nebylo ani pro evropu ne? Spíš Morbidstán nebo tak nějak :biggrin:
Spíš sem se vždycky divil že japonci nedávali do všech Celic automaticky ABS... to mě děsilo protože na sněhu, ledu to má svý kurva výhody :-) to sem nechápal a děkuju, že ho mam, jinak už by dávno celica nebyla :-) ... ale posilovač, tak to mě rozsekalo :-) to zní jako že "nic neni nemožný?" Toyota
ps: je hooodně celic 5g bez ABS.... nechápu... sice nesnášim systemy co ti kecaj do řízení... ale ABS to respektuju... je prostě rychlejší než já... prostě je... a je to geniální vynález, nedělá z řidiče blbce.. jen tě upozorní že je chytřejší... kopanečkem, neovlivňuje nebo nemanipuluje... a už vůbec že by ovládnul auto... ale prostě jen tě kopne "nakopne" předem protože pak už by bylo pozdě reagovat. ABS prostě respektuju a obdivuju jak je to chytrý... prostě tě kopne do pedálu, jako že bacha... vidim víc než ty...ok OK :wub:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Frank_Castle
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 08.04.2017, 09:16

Re: Celica T18 1.6sti ziadne servo riadenie

Příspěvek od Frank_Castle »

micron píše:To byla nějaká soc edition ne? Ty bláááho bez posilovače? Asi jen pro hustilky z posilovny :-) Arnie, nebo Sylvestr... Tomu se nedá věřit---- ta výbava GTi prostě všechno a že by byla sti dokonce i bez posilovače? To snad nebylo ani pro evropu ne? Spíš Morbidstán nebo tak nějak :biggrin:
Spíš sem se vždycky divil že japonci nedávali do všech Celic automaticky ABS... to mě děsilo protože na sněhu, ledu to má svý kurva výhody :-) to sem nechápal a děkuju, že ho mam, jinak už by dávno celica nebyla :-) ... ale posilovač, tak to mě rozsekalo :-) to zní jako že "nic neni nemožný?" Toyota
ps: je hooodně celic 5g bez ABS.... nechápu... sice nesnášim systemy co ti kecaj do řízení... ale ABS to respektuju... je prostě rychlejší než já... prostě je... a je to geniální vynález, nedělá z řidiče blbce.. jen tě upozorní že je chytřejší... kopanečkem, neovlivňuje nebo nemanipuluje... a už vůbec že by ovládnul auto... ale prostě jen tě kopne "nakopne" předem protože pak už by bylo pozdě reagovat. ABS prostě respektuju a obdivuju jak je to chytrý... prostě tě kopne do pedálu, jako že bacha... vidim víc než ty...ok OK :wub:

Tak ono to je 1.6 STI 77KW, uplne najnizsia verzia
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Celica T18 1.6sti ziadne servo riadenie

Příspěvek od biscuit »

:biggrin: to jsme nevedeli :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica T18 1.6sti ziadne servo riadenie

Příspěvek od micron »

Ne nic proti STI ale nikdy by mě ani nenapadlo že by japonci prodávali auto bez posilovače... v tý době kdy dávali všechno... rozdali by se... to sem netušil... jako jo že některý verze neměly elektrický okna :-) to by se dalo no nedalo... ale že by neměly ani posilovač to je drsný... :biggrin: taková celica by mě asi zničila... prostě by mi zničila mý zdraví :-) já nesnášim posilovny atp mučící nástroje :-) a ono by tě mučilo vlastní auto... oleeeeee :biggrin: :biggrin: morbidní :biggrin: ale zase je to vlastně hubnoucí metoda... ověřená :biggrin: "čim dál jedeš tim víc hubneš".... jaký auto tohle umí... žádný :biggrin: Já teda hubnout nemůžu, protože by ze mě vylítaly kosti :biggrin: :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica T18 1.6sti ziadne servo riadenie

Příspěvek od Stan »

Zas taková hrůza to není, jezdit s čeldou bez posilovača. Pokud je tam 4a-fe motor, v základní výbavě (bez ABS, klimy), origo kola a origo volant, tak to není taková hrůza. Na parkovišti trošku dřina, pro ženskou možná trošku víc. Ale za jízdy to člověk téměř nepozná. A při vyšších rychlostech, nebo při ježdení na dálnici, je to vlastně i výhoda.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Odpovědět

Zpět na „Celica“