Kouří a kouří a kouří...je to lump

Když na autě něco nefunguje a netýká se to přímo konkrétního modelu
Odpovědět
Marf
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: stř 14.05.2014, 08:20

Kouří a kouří a kouří...je to lump

Příspěvek od Marf »

Četl jsme tady na foru hodně o problémech s kouřením u motoru D-CAT.
Mám Verso D-CAT 2008 (+v záloze už i stejně vybavené s motorme 1.8 VVTi, D-CAT je potvora, ale ta jízda je neporovnatelná)

Auto mi čoudí teda fest, každých 20km šedý dým, trvá to asi 2-3 min a pak to to opakuje. Prolném už je delší dobu...cca 5-6 měsíců.
V čem může být zrada?
Tesnění pod hlavami válců? Kapalinu jsme za tu dobu nedolíval....
Na autě mám před rokem měněný 5-tý vstřik a před půl rokem ERG ventil...ale čoudí to furt...
DPF kaput? Asi pravděpodobně ano. Pomohlo by mechanické vyčištění?

Obávám se toho těsnění, ale to by mi výrazně ubávala chladící kapalina, ale to se neděje. Nebo ne?
Sem z toho kapičku zmatenej. Diagnostika nehlásí nic.
Auto jezdí jak raketa, jako by se nechumelilo, jen často kouří.

Nějak to vyřešit bych měl teda no, ale nevím kudy kam...jestli vyměnit DPF nebo na diagnostiku, ale kam?
Toyota Corolla Verso 2008 130kW 2.2 D-CAT 7-míst
Toyota Corolla Verso 2006 95kW 1.8 VVTi 7-míst
johnyz5
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pát 17.02.2017, 19:59

Re: Kouří a kouří a kouří...je to lump

Příspěvek od johnyz5 »

Ahoj, mám uplně stejný problém na Lexusu IS220d, což by měl být zhruba stejný motor. Vyřešil jste to nějak? Kouří mi to po pár minutách jízdy, až se motor alespoň malinko zahřeje, a pak cca každých 10-20 minut nezávisle na akceleraci, klidně na semaforu (hustý kouř jak z Temelína cca 2-4 minuty). Turbo, těsnění pod hlavou, vstřiky je vše OK. myslíte, že to je filtr pevných částic? Ten by mi ale vyhazoval hlášku na palubním pc, ne?
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: Kouří a kouří a kouří...je to lump

Příspěvek od Maghreb »

Je to takmer s istotou filter. Vyzera, ze ho uz mas takmer uplne plny. Este by to teoreticky mohol byt aj meranie, ci je plny filter a nezmyselne signalizovat jeho zaplnenie a preto spusta regeneraciu zbytocne casto. Podla toho, co to je, tak take je riesenie...
Zacal by som asi trubickami, ktore su pred a za DPF, ci nie su zaspinene. Druhy krok by bolo nutene vypalovanie DPF a mozno novsi softver do riadacej jednotky. Az potom by som riesil cistenie / vymenu DPF...

V mojom pripade mi po urcitom case vyskocili kontrolky na palubaku, ale auto neslo do nudzoveho rezimu. U mna bol problem s upchatim trubiciek a za par drobnych mi to servis vycistil. Zaroven mi povedali aj tie informacie, co som napisal. Nutene vypalovanie chceli robit na dialnici na trase Bratislava -> Senec (mozte si pozriet mapu, nie je to vela). Vymena DPF mna mala stat 560 bez dane len za DPF. Ale rovno mi povedali, ze pri inych to malo byt aj 1300 eur za DPF.
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Marf
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: stř 14.05.2014, 08:20

Re: Kouří a kouří a kouří...je to lump

Příspěvek od Marf »

johnyz5 píše:Ahoj, mám uplně stejný problém na Lexusu IS220d, což by měl být zhruba stejný motor. Vyřešil jste to nějak? Kouří mi to po pár minutách jízdy, až se motor alespoň malinko zahřeje, a pak cca každých 10-20 minut nezávisle na akceleraci, klidně na semaforu (hustý kouř jak z Temelína cca 2-4 minuty). Turbo, těsnění pod hlavou, vstřiky je vše OK. myslíte, že to je filtr pevných částic? Ten by mi ale vyhazoval hlášku na palubním pc, ne?
zatím nevyřešeno, mezitím jsme koupili stejný auto jen s 1.8 benzín...ale jako to prostě neporovnáte tu jízdu v D-CATu nebo s VVTi....
jeli sme na SVK s benzínem a des běs, předjíždět problém, plně naložený auto, s tím benzínem je to nemotorný bez šťávy...
S D-CATEM víme, že to je sranda, to jede úplně samo, plný nebo prázdný, ten tah a jízda super, člověk se nemusí bát předjíždět, protže D-CAT na to prostě má :D

Tak nevíme, zda D-CATA prodat nebo si ho nechat, ale pokud bych to rozumně/finančně/ vyřešil, ais si ho necháme.
Toyota Corolla Verso 2008 130kW 2.2 D-CAT 7-míst
Toyota Corolla Verso 2006 95kW 1.8 VVTi 7-míst
Uživatelský avatar
buckyskentucky
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: stř 22.10.2014, 17:50

Re: Kouří a kouří a kouří...je to lump

Příspěvek od buckyskentucky »

S benzínem musíš umět jezdit.Pak to není děs-běs,ale normální střela.Zlatý benzín-dýzla bych už nechtěl. :bomb:
Corolla 2014 1.6 Valvematic 97 kw 6M/T + paket exclusive - Bílá bez doplatku
Uživatelský avatar
Viper54
Manager Týmu
Příspěvky: 310
Registrován: ned 23.01.2011, 17:00
Bydliště: Pardubice

Re: Kouří a kouří a kouří...je to lump

Příspěvek od Viper54 »

buckyskentucky píše:S benzínem musíš umět jezdit.Pak to není děs-běs,ale normální střela.Zlatý benzín-dýzla bych už nechtěl. :bomb:
Pod tohle se taky podepisuju,tam kde naftě dojde dech,benzín teprve začíná řádit :D
Carina II (r.v.1989)
RAV 4 (1996)
SUZUKI LS 650 Savage (chopper) -2001
Corolla 1,4 HB (1999)
SUZUKI Grand Vitara 1,6 (2005)
Corolla Verso Sol 2,0 D4D (2004)
AYGO 1.0 2010
Verso 1,6 Active (2013)
MR2 SW20 (1991)



Rejži a nic jinýho!
Uživatelský avatar
radohanno
Manager Týmu
Příspěvky: 385
Registrován: pát 18.11.2011, 16:25
Bydliště: Zlínsko

Re: Kouří a kouří a kouří...je to lump

Příspěvek od radohanno »

buckyskentucky píše:S benzínem musíš umět jezdit.Pak to není děs-běs,ale normální střela.Zlatý benzín-dýzla bych už nechtěl. :bomb:
Je to tak..Zlatý benzín..Nečoudí,nesmrdí,furt to jede ....Bez turba a bez DPF. Jinak tahle 2,2 D-cat je fakt problém sám o sobě..
Lexus LS 430. 2002
Když mám názor, řeknu to.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Kouří a kouří a kouří...je to lump

Příspěvek od biscuit »

naftova deformace :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
vittorio
Člen Týmu
Příspěvky: 67
Registrován: sob 14.10.2017, 08:24
Bydliště: Rousínov 68301

Re: Kouří a kouří a kouří...je to lump

Příspěvek od vittorio »

Každý auto je o údržbě když na to někdo kašle tak ať neremcá že je to křáp a nechte si kecy benzin nebo diezel je to o lidech v jakým stavu mají auta. Filtr pevných částic se musí regenerovat pořádně, takže šup na dálnici a 50km tam a 50km zpátky a je to. Pomlouvání a urážky si nechte na přiblblý diskuze na seznamu a neotravujte v klubu kde lidi potřebují pomoc!
Odpovědět

Zpět na „Technické problémy - obecné“