Previa II

vše ohledně modelové řady Previa
DLC
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: ned 15.01.2017, 18:52

Previa II

Příspěvek od DLC »

Zdravím, už nějakou dobu zvažuji koupit Prévii. Přečetl jsem co se dalo a nejvíc by se mi líbila Previa II. Na benzíny jsem slyšel samou chválu, takže pokud by jste o něčem věděli, klidně se ozvěte. LPG bych bral spíš.
Na inzerátech je jich ale celkem málo, tak se chci zjistit jak jsou na tom D-4D motory. Slyšel jsem něco o vstřikách citlivých na kvalitu nafty. Víte o tom něco? Popřípadě máte nějaké jiné tipy na co si dát pozor při koupi?
Předem díky za odpovědi.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa II

Příspěvek od Tomiq »

Pročti si ostatní vlákna, kde se to řeší.
Na kvalitu nafty je citlivý každý motor s commonrailem, což jsou prakticky všechny od cca roku 0.
To je taky jeden z mnoha důvodů, proč je LPG mnohem výhodnější než diesel.
Výběr Prévie máš mnohem jednoduší než u jiného auta, páč jich je opravdu jak šafránu.
Kořen slova Toyota je Toy!
Camry4Ever
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: sob 02.04.2016, 12:16
Bydliště: Praha

Re: Previa II

Příspěvek od Camry4Ever »

Na LPG nebo naftu se vykašli: ber benzín! A pokud mohu doporučit, vykonnější verzi!

Už mám s autem něco najeto a zatím jsem přišel jen na dvě věci, co mi jednoduše vadí:
1. když chceš dostat něco do kufru, musíš překonat schod. Bez této bolístky by uživatelský komfort byl někde jinde.
2. když si nestihnu zapnout pás před dosažením rychlosti 20 km/h, začne dost hlasitě řvát alarm. Já se pásám poctivě při každé jízdě ale problém je, že asi o 3 vteřiny později.


Nevíte někdo, jak jednoduše deaktivovat alarm nepřipoutaného ŘIDIČE? Protože mi to leze na mozek a z hlediska bezpečnosti je to pro mně nulový přínos.
Toyota Camry 2,4 VVTi, 2003, 240K, šla do světa :(
Toyota Previa 2,4 VVTi, 2006, automat, 7 míst, pussywagon! :)
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Previa II

Příspěvek od frostie »

Mám modelový rok 2001 a nějaké upozorňování na nezapnuté bezpečnostní pásy tam vůbec není. :lol: Tuhle jsem si podobné vychýtávky všiml u fabie 2005, normálně mi to málem urvalo uši.

Ale s tím schodem je to pravda. Previe II není náklaďák a docela mě překvapilo, že opravdu rozměrné věci (gauč, široké skříně atp.) tam prostě nenacpu...

BTW.: S manželkou zvažujeme Previi poslat do světa. Už je pro nás zbytečně velká a na camračky po městě se nehodí. Na camračky by se hodila camry. 8) Po zimě se uvidí, dáme ji do ucházejícího stavu a uděláme STK.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa II

Příspěvek od Tomiq »

Schod v kufru mě taky sere. Vyšší věci nakládám bokem.
Ale je to daň za tuhost karosérie. U Experta schod nebyl, dal se nakládat ještěrkou a vešla se tam paleta cementu. Ale když jsem zastavil na nerovném povrchu, už jsem nezavřel dveře. Rozdíl v jízdních vlastnostech netřeba rozebírat.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Previa II

Příspěvek od DavidDDD »

To Camry: Tak dej do úchytu na pás jen koncovku z nějakého vraku.Nacvakneš,nepískáš, jen budou asi pískat četníci až to uviděj. :)
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa II

Příspěvek od Tomiq »

Jasně, sedne do auta, vyndá koncovku, někam uloží, připoutá se, zastaví, najde koncovku, odpoutá se, zastrčí koncovku ...
Podle mě se to musí dát vypnout přes profi diagnostiku. Jednodušší řešení je samozřejmě rozpojit a vyzkratovat konektor.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Previa II

Příspěvek od DavidDDD »

Proč by to dělal tak jak píšeš? Když auto stojí tak to nepíská.Když se někdo nepoutá, tak se to tak jak píšu dá dělat, když se poutá, tak mu to nepíská (protože se připoutá), co je na tom složitého :wink: :D
Profi diagnostika to údajně neumí....
Mě to dokopalo k tomu se poutat i nakrátko, u jiných aut, kde to nepíská, na to občas kašlu, takže mě to účel bezpečnosti plní :)
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa II

Příspěvek od Tomiq »

Ale on se poutá. Akorát až po rozjetí.
Každopádně já tam tu funkci nemám. Buďto je tam ta funkce až do faceliftu, nebo verze pro různé země, nebo to už sralo předchozího majitele, že se o to postaral.
Já bych to řešil štípačkama.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Previa II

Příspěvek od DavidDDD »

Když se poutá, tak to pak nepíská :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tady se fakt řeší kraviny :D :D :D :D Já se pásám poctivě při každé jízdě ale problém je, že asi o 3 vteřiny později.

Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Camry4Ever
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: sob 02.04.2016, 12:16
Bydliště: Praha

Re: Previa II

Příspěvek od Camry4Ever »

DavidDDD píše:Když se poutá, tak to pak nepíská :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tady se fakt řeší kraviny :D :D :D :D Já se pásám poctivě při každé jízdě ale problém je, že asi o 3 vteřiny později.
Tak a teď si představ, že si dáš do auta dětskou autosedačku s prckem, co před chvilkou usnul. Nechceš ho vzbudit, protože cesta bude chvíli trvat a sám se v sedačce obvykle neuklidní. Nastoupíš, zavřeš velmi potichu dveře, rozjedeš se po příjezdové cestě a ten krám začne nehorázně řvát.

Nevidím důvod být připoutaný, když se jede 30 km/h po rozbité přehledné rovné cestě bez křižovatek a provozu cca 150m, poutám se vždy než vyjedu na hlavní.

Celé je to o, pro mně, špatně nastaveném alarmu a chci tuto funkci vytunit či vypnout. Ono je to celkem užitečné pro začátečníka, co občas zapomene, já řídím už skoro 20 let a vidím to jednoduše jako buzeraci.
Toyota Camry 2,4 VVTi, 2003, 240K, šla do světa :(
Toyota Previa 2,4 VVTi, 2006, automat, 7 míst, pussywagon! :)
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Previa II

Příspěvek od DavidDDD »

No já bych se připoutal, aby to neřvalo :mrgreen:
Hele vážně, samozřejmě každýho může sířit něco jiného, zezačátku mě to taky nebavilo (jezdím hodně couračky po městě, krátké přejezdy), ale už jsem si zvykl a asi to smysl má. Příklad dětem (jsou větší) a tím že si pás beru automaticky, pak mi to už nepřijde. Toť celé.... :) :)
Nedávno kámoš boural, jel kousek za vesnici,náledí, má zlámaný žebra a hlavou rozbil přední okno, kdyby pásy měl, nic by mu 100pro nebylo :| :| :| :|
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Camry4Ever
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: sob 02.04.2016, 12:16
Bydliště: Praha

Re: Previa II

Příspěvek od Camry4Ever »

DavidDDD píše:No já bych se připoutal, aby to neřvalo :mrgreen:
Hele vážně, samozřejmě každýho může sířit něco jiného, zezačátku mě to taky nebavilo (jezdím hodně couračky po městě, krátké přejezdy), ale už jsem si zvykl a asi to smysl má. Příklad dětem (jsou větší) a tím že si pás beru automaticky, pak mi to už nepřijde. Toť celé.... :) :)
Nedávno kámoš boural, jel kousek za vesnici,náledí, má zlámaný žebra a hlavou rozbil přední okno, kdyby pásy měl, nic by mu 100pro nebylo :| :| :| :|
Bla bla bla :) Můj problém to neřeší, a ani ta luxusní "rada" s koncovkou :)
Toyota Camry 2,4 VVTi, 2003, 240K, šla do světa :(
Toyota Previa 2,4 VVTi, 2006, automat, 7 míst, pussywagon! :)
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Previa II

Příspěvek od DavidDDD »

To mě mrzí, už tedy budu ticho :? Ale pásovat se je fakt řešení :mrgreen:
V Toyotě (Praha) to údajně (dle info) nejde, ale na pípání v Priusu při couvání (to je úplná blbost :roll: ) to říkali taky a IDauto v Brně to umí. Pak se v tom vyznej :)
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Previa II

Příspěvek od DavidDDD »

Previa II : Previi jsem měl, před pár dny prodal a co by náhradu jsem si vypůjčil "zázrak české rodiny" Sharana, chápu odlišnost nafty s manuálem (jen se mi potvrdilo, že s MT se nedá jezdit) oproti benzínu s AT, ale svezení, pohodlí, rozhled atd. v Previi, je oproti šaranu jiný sport na jiné planetě, tvrdý, špatný výhled (sloupek) sedačky,posez, podvozek celkově HRŮZA DĚS :? :? Vím kde vznikl výraz "kozomrd", to je Sharan......
V šaranu se děti vzadu pohnuly a auto se zaklepalo, v Previi se perou a nevím o nich....
Nechápu, že u nás na jedné ulici jsou tři takové plečky a v celém městě jen jedna Previe :shock: :shock: :alian:

Ale jezdí to "za málo" a díly jsou levný...... :rockedover:
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Odpovědět

Zpět na „Previa“