Výměna (swap) motoru

vše ohledně modelové řady Carina
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Výměna (swap) motoru

Příspěvek od Stan »

pánové, jsem jenom já takovej šťoural, nebo už měl někdo podobně šílenej nápad - vyměnit v carině motor? jelikož jsem se stal hrdým majitelem kombíka s 3S-FE 2,0 motorem a už při převozu se mi ten motor zalíbil. Kilowaty navíc se sice nějak zásadně nekonaly, ptž je prasklej výfuk i trubka sání mezi airboxem a klapkou, ale.. Ve 140km mít jen 3500 otáček je o dost lepší než v mojí 4A-FE 1,6. S tím by se jinak jezdily dlouhý štreky na dovolenou. A potenciál výkonu tam je.
Můj motor má nalítáno 260 000, ale zdá se být v dobrým stavu. Před cca 7mi lety proběhla výměna píst. kroužků a od té doby nežere ani kapku oleje. Ten druhej motor má najeto 320 000, ale startuje na drc. Teoreticky by mu bylo záhodno udělat kontrolu všeho, případně repas potřebnejch věcí.
Takže moje otázka zní - jde to nějak legálně udělat? Zkoušel někdo něco podobnýho? Možná se to tu x-krát řešilo, ale časy se mění. Co platilo v legislativě loni, nemusí už letos. Podvozkově je auto úplně stejný. Stejný brzdy. tak si řikám, že by to nemusel být až tak velkej problém, ne?
Přehodit motor s převodovkou, to bych myslím na dílně u kámoša zvládl. Poloosy by teoreticky mohly pasovat, ne? Je potřeba natahovat i novej el. svazek zpod palubovky?
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Keksisce
Člen Týmu
Příspěvky: 74
Registrován: úte 17.11.2015, 17:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna (swap) motoru

Příspěvek od Keksisce »

budeš muset vyměnit + řídicí jednotku motoru, + možná bude třeba upravit el. kabely. Stane to celkem víc , než stojí tvá Carina :D
www.hybrid-servis.cz - diagnostika, oprava autoelektroniky, oprava a servis hybridů, půjčovna Priusů. (Praha)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna (swap) motoru

Příspěvek od Stan »

Tak vyměnit řídicí jednotku je snad prkotina, ne? krabička na dvou šroubech s jedním nebo dvouma konektorama. Výměna na 5 minut včetně demontáže palubní přihrádky.
Hodně opatrně vyndat motor tipuju na jedno odpoledne. Nejhorší z toho je asi ten svazek kabelů. Z toho 2.0l auta ten motor tak jako tak budu vyndávat..
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Odpovědět

Zpět na „Carina“