Achych ouvej

vše ohledně modelové řady Celica
Morfík
Řidič
Příspěvky: 227
Registrován: čtv 07.10.2004, 23:50

Achych ouvej

Příspěvek od Morfík »

Ach jo,fnuk fnuk.Moje celicka stune.Minuly tyden mi to prestalo dobijet,tak jsem zkusil vymenit baterku abych zjistil odkud vane vitr.Zjistil jsem bohuzel,ze jenom baterkou to neni.Vymlatila se mi totiz i ta druha.Tak jsem to dal kousek od nas k chlapikovi kterej opravuje altiky.Diagnoza?: 3300,- za vymenu vsech diod a uhliku,ale premeroval to a davalo to nejakych 14V,takze to vypadalo,ze dobry.Dneska jsem s tim jezdil trochu dyl a asi po hodce mi zacalo vypinat radio,hned mi skoro zhasla palubka,dalkovy mi svitily min nez potkavacky a nechtelo to jet.No proste ty stejny priznaky jako na pocatku.Dneska jsem to schvalne premeroval.Nez jsem odpoledne zase nekam vyrazil,tak mi nastartovanem motoru mi to ukazovalo nejakych 12,10V coz je malo.Ted jsem prijel domu a ikdyz jsem nemel pusteny radio,jen jsem svitil,tak mi to ukazovalo asi tak 9V kdyz jsem mel nastartovano a 11V kdyz jsem to pak vypnul,ale to je vsechno hrozne malo.Nemelo by to klesnout pod 13V.

Netusi nekdo v cem by mohl byt problem a nevite o nekom kdo by se mi na to mohl podivat?

Nekdo tady kdysi psal,ze musel delat po koupi auta generalku elektriky(tusim ze pool).Rad bych vedel vic informaci,v cem byla pricina nedobijeni po generalce a hlavne taky kolik ta cela generalka stala.

Rad bych si tam konecne namontoval myho supr panasonaka ale s timhle?
To bude akorat vypnuty,ja budu jeste vic nasrany a pak mi ho akorat jeste ukradnou.

P.S.: Omlovam se za tak dlouhe tema.
mison
Manager Týmu
Příspěvky: 417
Registrován: pon 20.12.2004, 14:05

Příspěvek od mison »

skus podotahovat skrutky na kabloch, precistit kontakty a podobne. mne na BMW prestalo dobijat lebo som nieco montoval, zbudol som dotiahnut zemniaci kabel. potom to nedobijalo. Kupil som novu baterku, diody..a nic.dotiahol som kabel co som predtym povolil a vsetko OK..
Komanche

Příspěvek od Komanche »

Me auto taky nedobijelo, ale netusim proc, spravilo se to plnym nabitim baterky a od te doby ok... no, resp. jeste pak probehla vymena kabelu (od rozdelovace), a od ty doby fakt po elektricky strance no problem... mas tam origo kabely? (ja koupil narychlo neoriginal, a vydrzely mesic, paxem koupil origo a jede to nadherne...)
Morfík
Řidič
Příspěvky: 227
Registrován: čtv 07.10.2004, 23:50

Příspěvek od Morfík »

No ja jsem tam nic ale nemontoval,zaclo to samo.Baterku jsem menil za plnou a sla hned ten den dolu.Ja se snazil nabudit altik a zmerit ho,ale vubec se nehnul.Zitra s tim jedu znova na opravu.Kabely az kam vidim jsem kontroloval,ale jestli jsou origo nebo ne to netusim.Nevim jak vypadaj origo.Navic nevim proc mi od baterky sel cervenej drat a podle tahnuti sel rovnou dovnitr vozu,z nasranosti ze to nefunguje jsem ho odpojil abych vedel co to kde dela,ale nic se nestalo,funguje mi radio,alarm,svetla,no proste vsechno.

Jsem z toho nejaky poblazneny :banana:
Uživatelský avatar
JeD
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: úte 29.06.2004, 11:03
Bydliště: Praha 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JeD »

Vymena vsech diod = vymena regulatoru? Problem bych hledal primarne v nem...
Toyota Corolla 1.8D XL *91
E9 modrej hatchback s rezavym lemovanim
wostrej motor 1C 49kW@4600 122Nm@2600 ;)
Morfík
Řidič
Příspěvky: 227
Registrován: čtv 07.10.2004, 23:50

Příspěvek od Morfík »

No my menili jen diody a uhliky protoze na ne nebyl moc hezky pohled a regulator jsme tam nechali,protoze vypadal novejsi a urcite byl nez zbytek soucastek,ale delalo to zase,ted dosla rada i na nej,dneska se meni i regulator a zitra nebo pozitri budu moc zase jezdit a vyhravat na lesy.

:banana:
Uživatelský avatar
CelicaNR
Navigátor
Příspěvky: 124
Registrován: úte 13.07.2004, 08:04
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CelicaNR »

Morfik, napis, ci ten regulator pomohol, mne robi to iste, a neviem v com je problem, ked sa zahreje prestane dobijat. :-(

Dik.
mison
Manager Týmu
Příspěvky: 417
Registrován: pon 20.12.2004, 14:05

Příspěvek od mison »

este ze mam toyotu :o))) funguje na tom aute vlastne nieco dlhsie ako rok bez poruchy??

CelicaNR píše:Morfik, napis, ci ten regulator pomohol, mne robi to iste, a neviem v com je problem, ked sa zahreje prestane dobijat. :-(

Dik.
Morfík
Řidič
Příspěvky: 227
Registrován: čtv 07.10.2004, 23:50

Příspěvek od Morfík »

No nekde jsem cetl,ze na puvodni alternator se da najet asi 100 tis. km.Jelikoz ja mam 175 tis. km,tak se ani nedivim,ze touzil po operaci.Nakonec to dopadlo asi takto: vymena uhliku a diod - 3300,- a pak jeste nastala ta vymena regulatoru za 1800,- coz je vlastne skoro cela repase alternatoru,ale muzu rict,ze to opravdu pomohlo.Zase jezdim,radio na plny koule,topeni frci taky a vsechno funguje jak ma.Dokonce mi sviti na palubce vic kontrolek nez kdyz jsem ji kupoval :)
Celica2.0GTI
Manager Týmu
Příspěvky: 488
Registrován: pát 16.07.2004, 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Celica2.0GTI »

Já jsem za 1000 koupil druhej altík a byl problém vyřešenej
Morfík
Řidič
Příspěvky: 227
Registrován: čtv 07.10.2004, 23:50

Příspěvek od Morfík »

No jo,ale u toho nikdy nevis jak dlouho ti vydrzi nejakej vrakacovej altik.Takhle mam alespon jistotu,ze mam vse novy a dlouho do nej nebudu muset nic investovat,snad :)

:banana:
Celica2.0GTI
Manager Týmu
Příspěvky: 488
Registrován: pát 16.07.2004, 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Celica2.0GTI »

To že vyměníš diody a regulátor ještě nemáš vyhráno ještě je tam vynutí na rotoru a statoru a mezizáviták je častá věc a převinutí tě bude stát mazec
Morfík
Řidič
Příspěvky: 227
Registrován: čtv 07.10.2004, 23:50

Příspěvek od Morfík »

Celica2.0GTI píše:To že vyměníš diody a regulátor ještě nemáš vyhráno ještě je tam vynutí na rotoru a statoru a mezizáviták je častá věc a převinutí tě bude stát mazec
Jo to ja vim,ze tam je jeste vynuti,tak nejak znam elektro soucastky ale to vynuti je v pohode,proto bych mel mit na dlouho klid.
Komanche

Příspěvek od Komanche »

paaanoveee..... vInutí ... vynuti je ze si nekdo neco vynuti... dekuji ;)
Morfík
Řidič
Příspěvky: 227
Registrován: čtv 07.10.2004, 23:50

Příspěvek od Morfík »

Tak ja si vynutim,ze vinuti je v poradku. :)

:banana:
Odpovědět

Zpět na „Celica“