Auris Hybrid - jízda do kopce

nová modelová řada - nástupce Corolly
radosch
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pát 01.04.2016, 16:31

Auris Hybrid - jízda do kopce

Příspěvek od radosch »

Jsou to již 3 měsíce co jsem si pořídil nový Auris Hybrid TS a jízda s ním se mi líbí - až na jednu věc: jízda do prudšího kopce.

Před Aurisem jsem jezdil výlučně s dieselem a ten měl tah do kopce i v příjemně nízkých otáčkách. Je mi jasné, že benzínový motor potřebuje na srovnatelný tah (točivý moment) vyšší otáčky - co mě ale u toho nepříjmně překvapuje je hlučnost motoru když ručička v levém budíku zčervená a stoupne někam za polovinu "POWER" zóny. Dokonce levou nohou pak cítím jak rezonuje podlaha.

Rád bych zjistil, jestli je to jenom můj kus anebo se tak chovají všechny hybridní Aurisy - máte podobnou zkušenost anebo vaše auto s tím nemá problém?
Toyota Auris Hybrid TS
rado1121
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 30.06.2016, 13:33

Re: Auris Hybrid - jízda do kopce

Příspěvek od rado1121 »

Nakoľko nevlastním auris /hybrid/ ,,ale mam skúsenosti len ako služobne auto /najazdené cca700km/,je tato skutočnosť čo je popisovaná vysie bohužiaľ skutočnosťou/zaznamenal som aj jemne vybracie na plynovom pedále/ je to prejavovanie eCVT prevodovky ,ale hukot nieje nijako dramaticky, v kopcoch je to ale hlučne .Ťažko posudit ako to ,,hučí,, tebe pre istotu navštív servis poprípade zožeň človeka čo ma také iste auto a chod sa previezť na jeho aurisovy a porovnaj.Toto je vec ktorá ma odrádza od kúpi nového aurisu ...ja čakám na C-HR.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris Hybrid - jízda do kopce

Příspěvek od slabostka »

Je to vlasnosť typická a nič s tým neurobíš... to je snáď jediná vec ktorá by sa dala vytknúť ale je to daň za ten zvyšok- motor má na daný objem menší výkon ako by mohol mať kvôli stratám a spotrebe.... takže menší výkon plus prevodovka rovná sa vysoký hluk počas prudkej akcelerácii... ale nauč sa pracovať s pedálom, až dosiahneš rýchlosť akú chceš stačí jemne ubrať na pedále , otáčky padnú rádovo a motor stíchne keď ECU spozná že nepotrebuješ akcelerovať ale udržiavať rýchlosť...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
bobanakis
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: pon 13.06.2011, 17:44
Bydliště: Ostrava

Re: Auris Hybrid - jízda do kopce

Příspěvek od bobanakis »

To nevadi... Dulezita ,je ekologie a , ze to zere o litr mene nez normalni auto.... :D
toyota avensis wgn 2,0 d4d ,2017
xmirekp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 603
Registrován: pon 31.01.2011, 20:55
Bydliště: Praha

Re: Auris Hybrid - jízda do kopce

Příspěvek od xmirekp »

časem si na to zvykneš a nebude ti to vadit. Jinak jakmile ručička z oranžový, tak hluk je vyšší..
Toyota Rav 4 HSD SELECTION AWD

Toyota auris touring sport hybrid 2013, bílá perleť

Toyota auris 2010, 1,6 LUNA seda metaliza navi

Toyota Avensis 2,2-CAT 177 koní
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Auris Hybrid - jízda do kopce

Příspěvek od maxwell »

bobanakis píše:To nevadi... Dulezita ,je ekologie a , ze to zere o litr mene nez normalni auto.... :D
jdi si raději vyměnit vstřiky a nevotravuj...
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris Hybrid - jízda do kopce

Příspěvek od slabostka »

bobanakis píše:To nevadi... Dulezita ,je ekologie a , ze to zere o litr mene nez normalni auto.... :D
- mýliš sa... o spotrebu nejde.... ale keď už - žerie to o polovicu menej než "normálne" auto. V meste to môže robiť aj 5 litrov. Za normálne auto považujem benzín od 2.0l vyššie s automatom.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
columbia68
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: pon 12.11.2012, 22:17

Re: Auris Hybrid - jízda do kopce

Příspěvek od columbia68 »

...to je fajn, že moje auto je normální :D - Mazda 3 2.0 l 2015, spotřeba 5,6 l.
Toyota Auris 1.6 97 kW 2011, Mazda 3 2.0 88 kW 2015
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris Hybrid - jízda do kopce

Příspěvek od slabostka »

columbia68 píše:...to je fajn, že moje auto je normální :D - Mazda 3 2.0 l 2015, spotřeba 5,6 l.
- to je...ale ja si rád "zajazdím" takže spotreba by bola asi inde :roll: mazda je veľmi sympatická svojim vlastným prístupom - poctivé motorizácie, dobré podvozky, trvanlivosť, pekný dizajn, klasické automaty. Keby pohon hsd šupli do takej 3 či 6, z 1.8 by urobili 2.0 - 2.2 - asi by to bol krok vpred.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Auris Hybrid - jízda do kopce

Příspěvek od Luke_Luke »

bobanakis píše:To nevadi... Dulezita ,je ekologie a , ze to zere o litr mene nez normalni auto.... :D
Od ostravaka bych cekal trosku jiny nazor na to...sam vis, jak je to tady s ekologii ;-)

Bych ty pos*ane sazomety zakazal, smrdi to, coudi to, nejede to :-)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
radosch
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pát 01.04.2016, 16:31

Re: Auris Hybrid - jízda do kopce

Příspěvek od radosch »

xmirekp píše:časem si na to zvykneš a nebude ti to vadit. Jinak jakmile ručička z oranžový, tak hluk je vyšší..
Děkuji všem za odpovědi...dobrá zpráva je, že nemám vadný kus :) , ta horší, že se s tím nedá nic dělat :? a budu si muset zvyknout.

Někde jsem dokonce četl názory (http://priuschat.com/threads/can-we-bri ... ain.116111), že v PWR módu se motor přestaví z default-ního Atkinsonova cyklu do klasického (Otto) - ale když jsem to do kopce zkusil tak na hlasitost/rezonanci to nemělo výrazný vliv.
Toyota Auris Hybrid TS
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris Hybrid - jízda do kopce

Příspěvek od slabostka »

Skôr si myslím že je to nastavením celého reťazca motor - elektromotor - prevodovka - riadiaca jadnotka... akoby to bolo nastavené "prevody krátke", skôr je dobrá akcelerácia hoci to papierovo 0-100 nevyzerá ale myslím že 0-50 je výborná - to poznáš na semaforoch...
Keby trošku dvihli objem motora možno by spotreba nestúpla hrozne ale mimo mesta by to šlo troška lepšie a pri akceleráciách troška tichšie.
Máme tu majiteľov napr. RX400h tak by mohli povedať ako je to s akceleráciou a hlukom ak je motor väčší...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
sakiyota
Člen Týmu
Příspěvky: 30
Registrován: úte 20.01.2015, 09:31

Re: Auris Hybrid - jízda do kopce

Příspěvek od sakiyota »

Kazdy vytoceny motor je pocut, obcas ma to prekvapy, ale je to preto, ze vecsinu casu auto jazdi hodne potichu,takze zabudnem na ben.motor :). Neviem aky benzin doprajete autu, ale na mojej najblizsej benzinke maju iba obyc 95 bez aditiv, preto na plnu nadrz doprajem auto VIF benzin, tak potom aj ten motor je tichsi ... proste kvalita benzinu robi tiez svoje
Auris TS Hybrid
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Auris Hybrid - jízda do kopce

Příspěvek od karlos76 »

sakiyota píše:Kazdy vytoceny motor je pocut, obcas ma to prekvapy, ale je to preto, ze vecsinu casu auto jazdi hodne potichu,takze zabudnem na ben.motor :). Neviem aky benzin doprajete autu, ale na mojej najblizsej benzinke maju iba obyc 95 bez aditiv, preto na plnu nadrz doprajem auto VIF benzin, tak potom aj ten motor je tichsi ... proste kvalita benzinu robi tiez svoje
Tak jsem take vymenil 177 sazovych koniku a sel z jednoho extremu do druheho :-)
Chtel jsem prius plus, ale z toho mala jsem si jednoduse nevybral... Jeste jsem pokukoval po Mazde 6 2,0 benzin, je krasna, to auto ma koule, dokonce ani moc nezere, ale taky je jich jak safranu...
Dost jsem si o hybridech nacetl, takze nektere veci mne zase tolik neprekvapily. S tim hlukem souhlasim a ty vibrace pri vytocenem motoru citim take. V aviku/mazde mi prijde, ze se vytocena 1,8 nebo 2,0 tak hlucne neprojevuje a vibrace take nizsi, tak by mne zajimalo, jestli to nahodou soudruzi z ostrovu nedelaji naschval... proste aby cloveka donutili ten plyn ubrat a jet ekologicky... Clovek se vsude docita, jak se pasuji s hlukem skrz aktivni repro, izolace atd., ale tady mi prijde, ze do repraku ten kraval pridavaji.
Tak ci onak jsem z pohonu zatim nadseny, ackoliv profesne technik, mazlici se se spojkou, razenim atd. tak si ted uzivam klid (kdyz zrovna nepotrebuju prudceji a dele zrychlovat), plynuly zatah, kdyz ridi manzelka (plynulost jizdy krasa, to nebylo!!! :) spotreba zatim kolem 5 litru dle tankovani, dle PC 4,7. Kdyz to porovnam s D-Cat tak ve meste jsem urcite rychlejsi, predjizdeni na okrskach no..., to uz je pomalejsi a samozrejme zavodeni na dalnicich a prohaneni mnohem namistrovanejsich aut... po namerenych 183 u Plzne dokopecka dalnicni policii.... tak to samozrejme uz nejde a jsem za to rad :-)) Kufr ma Avensis 520l Auris 600l... no... asi hra s cisly, Ave je proste v prostoru o tridu vyse v kazdem smyslu. Ale nic tragickeho. Diodova svetla... uplne jina liga nez bludicky v Avensisu (nebyky vysvicene). Co mne na Aurisu asi nejvic mrzi je uplne prihlouply palubni pocitac, uz octavia pred x roky mela tri zaznamy o spotrebach (denni, celkova a od natankovani) vcetne prumernych rychlosti atd... Zjistit denni spotrebu u Aurise, tak musim vynulovat prumerku, to mne fakt vytaci. A ty grafy a blbiny na displeji... no pekne, kdyz jsem to videl poprve, ale vlastne uplne k nicemu. A kdyz si nevynuluji pri tankovani pocitadlo km, tak se proste nedovim, kolik jsem ujel od natankovani... Naprosto nechapu, jaky je problem toto naprogramovat, kdyz uz to auto neni uplne na zavodeni, tak chci perfektne vedet vsechna data o provozu, kor kdyz skdovka tohle umi uz leta..., fakt skoda. |Jeste musim zminit jednu velice prijemnou vec a to pri slapnuti plynu na podlahu, jak se pripoji elektromotor, neni to uplne zatah D-Catu, ale je to vic jak vytoceny nefoukany benzinovy dvoulitr :) (ano, pouze kdyz nejsou prazdne baterie a ne moc nadlouho...) Zatim bych nemenil, maximalne za jineho hybrida od Toy nebo Lexuse :-)
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Auris Hybrid - jízda do kopce

Příspěvek od MartinHSD »

karlos 76 : Co mne na Aurisu asi nejvic mrzi je uplne prihlouply palubni pocitac, uz octavia pred x roky mela tri zaznamy o spotrebach (denni, celkova a od natankovani) vcetne prumernych rychlosti atd...

Nechci se přít, ale mám pocit, že můj počítač v aurisu umí zobrazovat celkový průměr od vynulování, dále průměr od natankování a průměr za každou jízdu, určitě nenabízí jen jednu spotřebu, já mám od počátku nastavenou celkovou, kterou čas od času resetuji. Nicméně co se pamatuji tak těch spotřeb bylo v menu více.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Odpovědět

Zpět na „Auris“