Stan a STK

vše ohledně modelové řady Carina
Odpovědět
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Stan a STK

Příspěvek od GammaRay »

Stane, prosím tě, když jsi byl na těch emisích, tak tebe připojovali na diagnostiku a dělali z ní výpis? Díky.
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky na zadni ramena

Příspěvek od Stan »

Nee, vubec. Ti ani netuší, kam se to v carině píchá. Já byl teda na emisích nejdřív sám a tam mi chlap ani neměřil teplotu motoru. Pak jsem to dával známýmu a tam to dělali stejně. Diagnostická zásuvka u mě zůstává už 9tým rokem nepoužitá :-)
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: Silentbloky na zadni ramena

Příspěvek od GammaRay »

To u mě taky zůstává diagnostická zásuvka nepoužitá :-). Šlo mi o to, že nyní se při měření emisí musí udělat i výpis z diagnostiky a tak mě zajímalo, jak to probíhalo. Oni však využili přechodného období do konce června, kdy se na to tolik nehledí (resp. se toleruje, když se to neudělá).
Každopádně díky za info :wink:
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky na zadni ramena

Příspěvek od Stan »

Pročti si tohle: http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... ka#p331099
T20 čelda je ve spoustě věcí stejný auto jak carina e. Po naší diagnostice jim je na STK hovno :-)
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: Silentbloky na zadni ramena

Příspěvek od GammaRay »

Díky za odkaz, pročtu to.
Na STK je to nezajímá, na emisích se "musí" připojit - legislativní nařízení ;-(
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky na zadni ramena

Příspěvek od Stan »

GammaRay píše:Díky za odkaz, pročtu to.
Na STK je to nezajímá, na emisích se "musí" připojit - legislativní nařízení ;-(
Nejdřív pročti odkaz. Libor to tam napsal dobře a jasně a je to tak i v dodatku vyhlášky - při emisní kontrole se musí připojovat k autům vybaveným OBD zásuvkou. Jelikož naše auta nemají OBD konektor, tak ať jdou do háje. Nemají ani možnost se k tomu připojit - totálně jinej konektor s totálně jinýma elektronickýma výstupama. Howgh :-)
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: Silentbloky na zadni ramena

Příspěvek od GammaRay »

No, je tam spousta "siláckých řečí" a ta vyhláška, co tam zmiňují, je z roku 2001. Od té doby byla již nejednou novelizována a ta hlavní změna přišla někdy na přelomu roku... No, někdy to najdu, teď nestíhám..
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky na zadni ramena

Příspěvek od Stan »

No v novele, která platí od 1.1.2015 stojí tohle:

U vozidla se zážehovým motorem s řízeným emisním systémem s katalyzátorem se při měření emisí provádí
a) vizuální kontrola v rozsahu jako u vozidla s neřízeným emisním systémem, rozšířená o kontrolu stavu katalyzátoru, stavu sondy lambda, přídavných nebo doplňkových systémů ke snižování emisí a příslušné elektroinstalace,
b) kontrola funkce řídicího systému motoru, čtení paměti závad pomocí diagnostického zařízení v rozsahu a způsobem předepsaným výrobcem vozidla, u vozidla s palubním diagnostickým systémem EOBD nebo OBD kontrola funkce řídicího systému motoru, čtení paměti závad pomocí diagnostického zařízení v rozsahu a způsobem předepsaným výrobcem vozidla, nebo kontrola funkce palubního diagnostického systému EOBD nebo OBD v rozsahu a způsobem předepsaným v instrukcích ministerstva oznámených ve Věstníku dopravy,
c) u motoru zahřátého na provozní teplotu kontrola otáček volnoběhu a obsahu CO ve volnoběhu, obsahu CO a součinitele přebytku vzduchu lambda při zvýšených otáčkách v rozmezí 2500 až 2800 min-1, pokud výrobce vozidla nestanoví jinak, a
d) porovnání výsledků kontroly a naměřených hodnot se stavem a hodnotami stanovenými výrobcem vozidla; pokud výrobce tyto hodnoty nestanoví, nesmí být překročeny přípustné hodnoty stanovené přílohou č. 1 k této vyhlášce.

Nic novějšího jsem nevypátral. Za mě - náš výrobce určil, že diagnostika se dělá vyblikáním kódu, ne? OBDčkem vybavení nejsme, tak žádná kontrola funkce řídícího systému motoru. Takže by si mohli sehnat brožuru s kódama a čekat na to blikání na palubovce :-)
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Odpovědět

Zpět na „Carina“