Motor - chyba P2452

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
PearlLex
Člen Týmu
Příspěvky: 48
Registrován: pát 13.12.2013, 21:46
Bydliště: Jihlava

Motor - chyba P2452

Příspěvek od PearlLex »

Ahoj, už chvíli mi dělá problém kontrolka motoru, která se rozsvítí až při přesáhnutí 2800 RPM a poté už nezhasne, musím opět zhasnout motor a znovu nastartovat.
Ještě ze zajímavosti jsem to zkoušel při studeném motoru ho vytočit nad 2800, ale kontrolka se nerozsvítila, až když se trochu zahřál tak tam opět blikla (pro rejpaly, motor zahřívám jinak jako slušnej Toyoťák :) 8) )
Při plným plynu je ovšem dost "razantně" cítit pokles výkonu a mám pocit že jedu v 1.8. Navíc dávkování výkonu je nerovnoměrné.

vypípal jsem si chybu P2452, ale uvíznul jsem nyní na mrtvém bodě.
Nenapadá někoho něco?

CELICA ST202 SS 1994
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor - chyba P2452

Příspěvek od Idaho »

jak jsi ji vypípal?? pokud jsi ji jen vylikával tak jsi neco sečetl špatne tohle ti nevybliká a pokud jsi šel přes OBD musíš hledat puvodní JOBD kody..
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor - chyba P2452

Příspěvek od libor12 »

Pokud jsi ty kódy blikal přes kontrolku motoru tak jsi asi vyblikal 24 a 52 - čidlo teploty nasavaneho vzduchu a čidlo klepání. Chování odpovídá popisu. Co tomu je? Je nekolik variant k této situaci. Vadné čidlo teploty vzduchu a klepání nebo obě v pořádku a je vadna lambda sonda,lambda je v pořádku ale je vadné čidlo klepani a vzduch v pořádku, nebo je klepani v pořádku a je vadna lambda a cidlo vzduchu,lambda,vzduch a klepání je v pořádku a je vadné palivové cerpadlo,pokud to je v pořádku může to být MAP senzor.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
PearlLex
Člen Týmu
Příspěvky: 48
Registrován: pát 13.12.2013, 21:46
Bydliště: Jihlava

Re: Motor - chyba P2452

Příspěvek od PearlLex »

dělal sem to pouze pres kontrolku na palubce. V kodech se nevyznam tak mi to vypipalo "2 4 5 2". Je zajimavy ze mi nedavno v servisu menily homokloub a najednou auto slapalo jak melo, cca tyden a pote zase odznova..
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Motor - chyba P2452

Příspěvek od gramo »

Ty pauzy mezi blikáním jsou různě dlouhé, kratší pauza ukončuje cifru, delší pauza odděluje celý kód chyby.
Ale stejně to vypadá na zmíněné 24 a 52. http://www.troublecodes.net/toyota/toyo ... lla-93-95/

Nezkoušels odpojit baterku? Třeba to při výměně toho kloubu udělali. Resetuje se ECU a je možné, že to zas chvíli pojede normálně, než to zase vyhodnotí problém.
Uživatelský avatar
PearlLex
Člen Týmu
Příspěvky: 48
Registrován: pát 13.12.2013, 21:46
Bydliště: Jihlava

Re: Motor - chyba P2452

Příspěvek od PearlLex »

nezkousel, zkusim :)
Uživatelský avatar
PearlLex
Člen Týmu
Příspěvky: 48
Registrován: pát 13.12.2013, 21:46
Bydliště: Jihlava

Re: Motor - chyba P2452

Příspěvek od PearlLex »

tak odpojení baterky nepomohlo, az bude cas kouknu na ty cidla a lambdu
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor - chyba P2452

Příspěvek od libor12 »

Začni čidlem teploty vzduchu. Vypadá to že ukazuje vysokou teplotu vzduchu a jednotka dávkuje málo paliva. 3sge 129kw má poměrně vysokou kompresi a ta chudá směs může způsobit detonace,knock sensor na to správně zareaguje a retarduje předstih.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Odpovědět

Zpět na „Celica“