Koupě Previe

vše ohledně modelové řady Previa
Bobes
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 28.01.2010, 17:40

Koupě Previe

Příspěvek od Bobes »

Hojte Mám zájem koupit benzínovou Previi neviděli jste někdo náhodou tyto konkrétní kousky? Případně nemá někdo tip na nějakou voňavku po důchodci z NDR :lol: ke koupi.

http://www.tipcars.com/toyota-previa/to ... 69.htmlupi.


http://www.tipcars.com/toyota-previa/to ... 71486.html
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Koupě Previe

Příspěvek od DavidDDD »

Výhledově budu prodávat svoji 2005 s automatem, jen nevím kdy :)
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
mraq
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 31.03.2016, 11:42

Re: Koupě Previe

Příspěvek od mraq »

Ahoj,

nevím, jak rychle se v ČR Previe prodávají. Nicméně tyto 2 konkrétní kousky jsou na webu od ledna.

Tu z Brna původně prodával přímo ten "soukromník" - to číslo 725... odpovídá, měl k dispozici ještě 2 s 200k nájezdem, ceny byly kolem 110k-120k.

Na tu z bazaru G.P.O. jsem se chtěl jít podívat, ale mám naprosto tragické zkušenosti s cz bazary (byť jsem žádné auto z bazaru nekoupil - protože samé plečky, nefér jednání atp.). Plus ta cena se mi zdá celkem vysoká. Proto, když jsem zrovna v té době našel v DE zajímavý kousek (http://www.mobile.de), tak jsem si raději nechal před měsícem dovézt - cena 3 840 EUR, rok 01, najeto 204k, letní i zimní gumy na plecháčích, pěkný stav. Když přičtu dovoz, STK a všechno to papírování kolem, tak auto bylo celkem za 129k. Auto je teď po komplet kontrole v servisu, měnil jsem přední tlumiče, pro jistotu olej, brzdovku, filtry, jinak všechno v cajku.
Toyota Previa 2.4i, 2AZ-FE
Camry4Ever
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: sob 02.04.2016, 12:16
Bydliště: Praha

Re: Koupě Previe

Příspěvek od Camry4Ever »

Tu z G.P.O. v Měcholupech jsem viděl na vlastní oči, dost porezlá karoserie, koule a strašná cena..do interiéru jsem radši ani nekoukal. Nebrat!
Toyota Camry 2,4 VVTi, 2003, 240K, šla do světa :(
Toyota Previa 2,4 VVTi, 2006, automat, 7 míst, pussywagon! :)
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Koupě Previe

Příspěvek od DavidDDD »

Ty Previe ten člověk pořád má: http://www.bazos.cz/hodnoceni.php?mail= ... &jmeno=D.H.
A jestli je to drahý, tak nějak nechápu, kde se koupí levněji :D
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Camry4Ever
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: sob 02.04.2016, 12:16
Bydliště: Praha

Re: Koupě Previe

Příspěvek od Camry4Ever »

Co myslíš? Ty dvě 15-16 let stará auta s kouli za 125 resp. 105 tis nebo tu s nájezdem 309 000km??

Věřím, že za 170 tis kč lze pořídit s o 100 táců menším nájezdem..
Koule je samozřejmě Tabu pokud nekupuješ od sourozence.
Toyota Camry 2,4 VVTi, 2003, 240K, šla do světa :(
Toyota Previa 2,4 VVTi, 2006, automat, 7 míst, pussywagon! :)
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Koupě Previe

Příspěvek od DavidDDD »

Tak spíš to bylo na mraqa, dovoz auta s tím že je dražší než zde, jak je libo. Osobně bych nepřeceňoval mobile. Auto, ať má kouli nebo ne, musí mít kule, ať tady, nebo tam a o to jde... Osobně mám zkušenosti s lepším "kupem" v čr, než "venku" o Toyotách to platí obzvlášť, protože jsou tady levnější (imho).
Jinak máš recht, moje má skoro ty parametry co píšeš a nevěřím, že se dá dovézt za ty prach z D. :)
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Camry4Ever
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: sob 02.04.2016, 12:16
Bydliště: Praha

Re: Koupě Previe

Příspěvek od Camry4Ever »

Mobile taky nikdo doufejme nepřeceňuje. Jde o to, že na něj denně čumí stovky soukromníků s chutí udělat dobrý kauf a další stovky překupníků a opravdu dobré nabídky se tam dlouho neohřeji - sám jsem už pár krát volal na již prodané auto.

Každopádně lepší auto ze země, kde jsou silnice silnicemi, a kde to řidiči nepřeháněji, což ČR opravdu není.

Přemýšlím, jak nejlépe si udělat výlet do co nejvíce Německých autobazarů. Úplně všechna auta na internetu nejsou.
Toyota Camry 2,4 VVTi, 2003, 240K, šla do světa :(
Toyota Previa 2,4 VVTi, 2006, automat, 7 míst, pussywagon! :)
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Koupě Previe

Příspěvek od DavidDDD »

Když jde o silnice, tak nejezdi do DDR :mrgreen: ale jo, jde o vkus každého soudruha, ale na Previi (hledání po Německu) to chce 2 roky prázdnin :D prostě je jich málo :( Každopádně přeju dobrý výběr, držím palce :)
Nejkrásnější kus (dle foto) jsem nedávno viděl na jedné aukci (provoz 3/06 s 102tis.km.) v excelentním stavu, ale nafta.
Přílohy
YK63867_1c5f1dae49d6013a641bcb08490ed4b0.jpg
(75.71 KiB) Staženo 3703 x
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Camry4Ever
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: sob 02.04.2016, 12:16
Bydliště: Praha

Re: Koupě Previe

Příspěvek od Camry4Ever »

Tak German land je takový dobrý kompromis, cesty v pohodě, je tam dost důchodců...to např. v Holandsku skoro neseženeš previi bez koule a značka NL je snad nejčastější na SPZ jakéhokoli auta s obytným přívěsem kdekoli na evropských dálnicích. Kdo by chtěl auto s motorem co mimo nalítaných 150ti tisíc ještě za sebou tahal dvoutunového kamarádička?

Auto na fotce vypadá moc dobře! Jak moc je previe v Dieselu hlučná??
Toyota Camry 2,4 VVTi, 2003, 240K, šla do světa :(
Toyota Previa 2,4 VVTi, 2006, automat, 7 míst, pussywagon! :)
Uživatelský avatar
mraq
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 31.03.2016, 11:42

Re: Koupě Previe

Příspěvek od mraq »

Ty ceny od toho "soukromnika" jsou samo velmi dobre (myslim 105k a 125k). Jen jak uvazuji ja - za:
1. Nabizi 3 PII - auto s nejvyssim najezdem prodava nejdraz (o 61 %, resp. o 35 %). Byt je mladsi nez ostatni 2, nejaky duvod to ma. Puvodni inzeraty byly "stav perfektni, bez investic". Nyni jiz uvadi nejake problemy a u levnejsi nabizi rovnou slevu na 99k.
2. Dobre auto se podle mne proda rychle - vsechny Previe, ktere jsou aktualne v CR v nabidce, uz visi na webu min. ctvrt roku.
3. S uvedenym "soukromnikem" jsem byl pred cca 1,5 mesicem v kontaktu. Telefony mi nezvedal, jen psal SMS. Ty za 105k a 125k mel rezervovane, po tydnu mi psal, ze je prodal a nabizel tu za 169k.

Ty auta to chce holt videt v realu.

BTW v tom GPO uz slevili na 149k.
Toyota Previa 2.4i, 2AZ-FE
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Koupě Previe

Příspěvek od DavidDDD »

Naprostý souhlas, auto je třeba vždy vidět v reálu, fotka a telefon snese vše... :)
U Previí (Toyot obecně) je to složitější v tom že nejen aut, ale i kupců (zájemců) je míň a o to je to složitější, jak prodat, tak koupit (toť mé zkušenosti) :|
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Camry4Ever
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: sob 02.04.2016, 12:16
Bydliště: Praha

Re: Koupě Previe

Příspěvek od Camry4Ever »

mraq píše: BTW v tom GPO uz slevili na 149k.
Hele, pojďme sem napsat, že to auto je super, jestli pak zvednou cenu? :)
Toyota Camry 2,4 VVTi, 2003, 240K, šla do světa :(
Toyota Previa 2,4 VVTi, 2006, automat, 7 míst, pussywagon! :)
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Koupě Previe

Příspěvek od DavidDDD »

Camry4Ever píše:
mraq píše: BTW v tom GPO uz slevili na 149k.
Hele, pojďme sem napsat, že to auto je super, jestli pak zvednou cenu? :)
Internet má strašnou moc.... :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Koupě Previe

Příspěvek od Tomiq »

Myslíš, Camry4ever, že koule sama o sobě je známka, je je auto totál šrot? Já sám tahám vozejk hodně a hodně nakládám (postavil jsem barák). Myslím, že nejvíc dostává spojka, ale to jen při rozjezdech a couváních. Při normální jízdě je vozejk cítit minimálně, i na spotřebě (běžně tahám tak 1500kg) Myslím, že se za normálních okolností dá počítat, že při jízdě s vozíkem musíš, co se týče opotřebení, vynásobit najeté kilometry třeba koeficientem 1,2.
Zrovna Previi si myslím nepořizují dovozci aut, kteří jezdí s vlekem primárně. Má 1600kg, což je relativně málo. Spíš to má někdo, kdo vytáhne 2x do roka loď, nebo karavan. S tím pak jede pomalu, opatrně a plynule, takže statické namáhání převodovky, kloubů apod. zas není tak brutální.
Myslím si, že jestli má auto kouli, je jen jedna proměnná a že z toho zas tolik usuzovat nelze. Důležitější je, kdo s tím jezdil a kde s tím jezdil.
Možná je to hodně zjednodušené, ale motor dává nějaký maximální výkon a točivý moment a je jedno, jestli se převodové ústrojí zatěžuje dynamickým zrychlením, nebo statickým zatížením. Já mám vyzkoušeno, že s vlekem 1500 kg mám asi o 20% vyšší spotřebu. S karavanem 2,5m vysokým a 2,5m širokým dvojnásobnou, ale to je jiný příbeh...
Taky je možné, že Holanďan, který za sebou tahal karavan, tomu dával menší kouř, než Švícar, který to honil po kopcích, studenému motoru dával kouř do kopců a z kopců to brzdil brzdama.
Všechno je relativní a není vhodné držet se stereotypů, ale spíš auto pořádně prohlédnout a vyzkoušet.
Když jsem kupoval Prévii, první, co jsem viděl byla o rok mladší, měla o třetinu menší nájezd (asi i poctivý), ale stejně byla víc zrasená (kouli taky neměla), než ta co jsem nakonec vzal.
Kořen slova Toyota je Toy!
Odpovědět

Zpět na „Previa“