Pomoc při opravě Celicy T20

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Re: Pomoc při opravě Celicy T20

Příspěvek od Kk »

Odborníky na maziva v Brně máš zde: http://www.ekolube.cz/clanek/Sluzby Vždycky jsem se tam obešel a když jsem potřeboval, tak mi poradili.
Orientační vyhledávač mají tady: http://www.oleje.cz/search/oils/
Celica 7g TS
PigNick
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: pon 14.03.2011, 17:04
Bydliště: Brno

Re: Pomoc při opravě Celicy T20

Příspěvek od PigNick »

Tak jsem dával nový kola a narazil jsem na tohle, původní kola byly přidělaný dvěma maticema na každým šteftu. Myslíte, že to mám nějak řešit nebo to tak mám nechat a ničemu ta délka nevadí. Bojím se jestli ty štefty dobře držej když jsou tam kdovíjak dodělávaný.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7637
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Pomoc při opravě Celicy T20

Příspěvek od biscuit »

ahoj, urcite bych vymenil (nechal vymenit) stefty. vypada to blbe a je to neprakticky. nebezpecny to snad neni... zbavis se i tech rezavejch zavitu. a kdyz uz v tom budes, muzes ocistit poradne i ty dosedaci plochy aspon.
jinak vitej v klubu wizardu na celice ;-) btw. ja jsem ty poklicky prelepil 3m karbonovou folii a vypada to myslim trochu lip. ne ze bych se stydel za autec, ale ta stribrna poklicka mi k tomu gunmetal kolu moc nesedela.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
PigNick
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: pon 14.03.2011, 17:04
Bydliště: Brno

Re: Pomoc při opravě Celicy T20

Příspěvek od PigNick »

OK, díky. Takže ty štefty jdou normálně vytočit ven,jo? Protože jsem to viděl na některých autech, že to bylo napevno a musel se dávat celej náboj. A myslíš, že mám vzít origo nebo se to dá koupit normálně někde v železe takovej šteft?

Ty kola jsem už tady na fóru taky viděl ale to je fakt náhoda, kupoval jsem je už dřív a dost dlouho jsem hledal nějaký pěkný co na Celicu budou sedět za rozumnou cenu a tyhle jsou jediný co jsem našel. Nad tím středem jsem taky přemýšlel co s tím, že to trochu bije do očí. Asi taky zkusím nějakou fólii. Díky za tip.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7637
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Pomoc při opravě Celicy T20

Příspěvek od biscuit »

ja jsem to nikdy sam nedelal, ale jsem presvedcenej, ze jdou stefty urcite ven samostatne. samozrejme musi mit nejaky pevnostni vlastnosti, neni to jen obycejna zavitova tyc. urcite ti tady poradi kluci, co to meli rozebrany, mozna i ti, co se tim zivi (napr. idaho).
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Pomoc při opravě Celicy T20

Příspěvek od gramo »

tipuju, že tam někdo dával schválně delší štefty, aby tam mohl dát rozšiřující podložky, ty pak prodal zvlášť a pak to zamaskoval těmi dvojitými maticemi
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při opravě Celicy T20

Příspěvek od Stan »

Já dával nedávno dozadu na 5gen delší štěfty kvůli podložkám. Bral jsem čtefty o 2cm delší kvůli podložkám o stejné tloušťce. teď ale zvyžuju, že to stáhnu na 1cm. Štefty jsem kupoval tyhle:
http://www.podlozky-pod-kola.cz/podlozk ... anu-14-3mm
Podle mě budeš mít stejnou velikost. Ověřit to jde jednoduše. V el. katalogu http://www.japan-parts.eu/ najdi svoje auto a svoje štefty (desetimístný číslo), to zadej do googlu a určitě ti mazi fotkama vypadne výkres tvýho šteftu.
Jinak výměna je jednoduchá, pokud máš po ruce lis. Já měnil jen zadek a teoreticky ty štefty jdou z náboje vymlátit palicí, ale lepší je odšroubovat náboj a vytlačit to lisem.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při opravě Celicy T20

Příspěvek od Stan »

No a napadá mě - není jednodušší to vzít flexou? Sehnal bych si na pučení někde závitník, nebo tu rez aspoň ošuchat kartáčem a nějakou plonkovní maticí a štěfty normálně fiknout.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Hug0
Věčnej rejpal
Příspěvky: 568
Registrován: pon 31.08.2009, 21:29
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při opravě Celicy T20

Příspěvek od Hug0 »

Ahoj,
na zadku na T20 jsem štefty měnil. Jsou na tisícihran a umisíš je vylisovat/vymlátít dozadu. Horší je, že origo délka šla ven blbě, je to jak ježek v kleci. Neumím si představit dávat tam delší :D
Today:
KTM 625 SMC - for fun :)
BMW e46 coupe - daily fun :)
ex. Toyota Celica 2.0 GT st202 - sold :(
ex. Toyota Celica 2.0 GTi - burned :(
ex. Toyota Celica 1.6 STi - crashed :(

http://www.sportovnivozy.cz
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při opravě Celicy T20

Příspěvek od Stan »

Přece jednoduše odšroubuješ zadní náboj a pak je to pohoda. Krásnej přístup.
http://www.japan-parts.eu/toyota/eu/199 ... -shaft-hub
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Pomoc při opravě Celicy T20

Příspěvek od Jimmi »

Já bych to vzal flexou. Nejdřív si ale zjisti, jestli je ten člověk nepřetáhnul či nějak nedokurvil.
Jinak štefty stačí vzít vhodným stahovákem, jenom se pak pro výměnu k nim musíš dostat ze zadní strany náboje.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Hug0
Věčnej rejpal
Příspěvky: 568
Registrován: pon 31.08.2009, 21:29
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při opravě Celicy T20

Příspěvek od Hug0 »

Sundat celý náboj mě nenapadlo :D na druhou stranu origo jsem po nalezení spávného úhlu a pootočení dostal ven v pohodě :D

jinak moje nepotřeboval ani nejak extra moc síly a šly ven. Horší bylo tam dostat nové, ony sice sednou na ozubení, ale přes matky jsem je dotahoval na zprávnou pozici asi na 4-krát a když už jsem myslel, že mám vyhráno tak jsem vyrazil na sraz a asi tím tlakem rotujícího kola se dotáhly ještě víc a musel jsem u silnice dvakrát dotahovat kolo :D :D
Today:
KTM 625 SMC - for fun :)
BMW e46 coupe - daily fun :)
ex. Toyota Celica 2.0 GT st202 - sold :(
ex. Toyota Celica 2.0 GTi - burned :(
ex. Toyota Celica 1.6 STi - crashed :(

http://www.sportovnivozy.cz
PigNick
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: pon 14.03.2011, 17:04
Bydliště: Brno

Re: Pomoc při opravě Celicy T20

Příspěvek od PigNick »

Taky mě napadlo je uříznout ale právě netuším jak je tam kdo dával a co je to za materiál, auto jsem koupil z Itálie takže zeptat se nemůžu. Asi sundám náboj a pokusím se je vytáhnout ven a dát nový.
PigNick
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: pon 14.03.2011, 17:04
Bydliště: Brno

Re: Pomoc při opravě Celicy T20

Příspěvek od PigNick »

Tak jsem našel origo co tam patří ale jsou tady dvě délky. Nevíte jak mám poznat která tam patří?

Obrázek
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Pomoc při opravě Celicy T20

Příspěvek od Myfune »

Co to měřím, tak na té co mám na díly je na předním kole kotoučovka a štefty vykukujou 25 mm(čili vykukujou od dosedací plochy kola). A na zadních kolech kde je bubnovka vykukujou 28 mm. Zbytek z té délky šteftu je tedy v přírubě. Ale zkontroluj si to podle délky otvoru v přírubě + délka díry v kole a samozřejmě z dosedací plochy pro matku pak délka otvoru v matce. Pokud dáváš ty origo uzavřené, tak musíš závit co jde do matky mít o něco kratší než je hloubka otvoru v matce, ale to ti je snad jasné ne že by jsi jinak nedotáhnul kola. U průchozí matky je to téměř jedno, ale jde o to, aby jsi byl schopný nasadit utahovací klíč. Jinej problém nevidím. Leda by jsi tam cpal ještě nějakou tu podložku pod kolo.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Odpovědět

Zpět na „Celica“