dobry vecer (jsem tu nový a bez auta)

vše ohledně modelové řady Celica
calibros
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: sob 19.03.2016, 21:35

dobry vecer (jsem tu nový a bez auta)

Příspěvek od calibros »

Dobry vecer vsem celicarum.
Jsem tu novy zatim bez auta resp nemam toyotu ale koukam po celice. Momentalne mam opla calibru ale jaksi taksi pomalu ji odzvoni.
Rozhlizim se po coupe a celica se mi moc libi. Procutal jsem tady moc diskuzi od zacatku ale stejnak jsem nenasel co jsem potreboval.
Otazka zni od ktereho roku byly motoru u 1zz v poradku nebo spise ta chyba s ovalitou odstranena. Nekde jsem cetl od roku 2000 .. je to pravda ci ne napiste mi nekde o tom neco vice dekuji Vam moc hezky vecer
Uživatelský avatar
PerryCZ
Věčnej rejpal
Příspěvky: 678
Registrován: pon 12.05.2008, 11:42
Kontaktovat uživatele:

Re: dobry vecer

Příspěvek od PerryCZ »

2000 se zacli teprva vyrabet tyto motory. Myslim ze rok 2005 byl casto zminovan ale nemyslim si ze to vyresili tenkrat uplne, urcite ti sem napise nekdo znalejsi problematikou techto motoru. Osobne bych koukal po 2zz-ge!
Toyota Celica 2.0 GT
Toyota Celica 2.0 GT na dily - http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 21&t=33639
Toyota Corolla 1.3 16V na dily - http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 21&t=35106
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7634
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: dobry vecer

Příspěvek od biscuit »

celica neni coupe, ale liftback (sedma generace 100%). jinak to co psal perry je asi obecna pravda. sam bych se nehrnul ani do ts verze.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: dobry vecer

Příspěvek od Myfune »

Jinak neboj se Liftbacku. Naopak to že se vzadu otevře s kufrem i zadní sklo tomu autu dodává obrovské praktické využití. A přitom je to sportovní auto. Jednou mi klekla felda kombi, pukl vejfuk. Jeli jsme ve čtyřech a vzadu kupa věcí. Tak jsem to otočil, přeházel to do Celici a ve čtyřech jsme jeli celicou. Jediné co je naprd jsou zadní sedačky, kde je to opravdu na mrňavé japonce. Ve předu tak nějak normálka. Jinak u sedmé generace se kromě ovality alias sežrání oleje ještě řešilo i praskání šroubů co drží lift. Auto je prostě o tom, že některé věci je lepší po předchozím majiteli vyměnit nebo alespoň zkontrolovat, ale pak má člověk klid. Pokud si ale myslíš, že auto jen koupíš, a budeš jezdit, tak můžeš klidně dojezdit dost rychle. Kéž by do aut montovali zařízení, které by při vytočení studeného motoru do omezovače dalo řidiči neskutečného lepáka a vynadalo mu.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
calibros
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: sob 19.03.2016, 21:35

Re: dobry vecer

Příspěvek od calibros »

Ja prave ze pokukuji po 7gen. Ale jak jsem psal zda by nekdo dokazal rici od ktereho roku byly vporadku ty vvti verze motoru resp kdy netrpeli uz zapeceni.

Nasel jsem pekne kusy ale urcite kdyz dotycnemu napisu a zeptam se zda je motor ok a zda treba menil motor kvuli ovalite tak se asi neprizna... rekne te je vsechno ok.. ja to koupim prijedu domu a ejhle po 2000km pujde do luftu motor. Nechci zas koupit auto za 80 papouchu a hned do toho poslat dalsich 50 za opravu
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: dobry vecer

Příspěvek od Pavo.B. »

počítej, že žádný typ a rok není ok a máš to vyřešený ;) při koupi alespoň změřit kompresy, nejlépe prohlídnou více, no ostatní ti snad více napoví
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
calibros
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: sob 19.03.2016, 21:35

Re: dobry vecer

Příspěvek od calibros »

Jde mi o to ze bych urcite to vim na beton nemel 60 tycek na opravu motoru.. jako vytahnout z kapsy 60 . To urco ne
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: dobry vecer

Příspěvek od Pavo.B. »

to se ti může stát u každého auta, u "sportovního" o to více čím horší to mělo předtím majitele, s tím je nutno vždy tak nějak počítat, a většina v inzercích dovezených vraků před smrtí za libovou cenu pro nezkušeného kupce, to tvojí rozhodovací situaci nevylepší
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7634
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: dobry vecer

Příspěvek od biscuit »

A sesta generace te nezajima? Tam je dle myho lepsi sance koupit za nizsi peniz auto v nejakym stavu. Nicmene uvazovat nad variantou, ze neco poridis a budes jen jezdit a bude to bez investic, to je takovy kratkozraky. Auto je kasicka, a kdyz chces, aby bylo k svetu, tak skoro bezedna. A lidi vetsinou prodavaj proto, ze je investice za dverma :wink:
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: dobry vecer

Příspěvek od Idaho »

Celica, MR2 toyota přiznala do "july 2003" ale pokud chceš jistotu tak 2004 a výše, u Ave to bylo snad až 2005..
bullet.jpg
(113.59 KiB) Staženo 1250 x
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7634
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: dobry vecer

Příspěvek od biscuit »

Idaho píše:...pokud chceš jistotu tak 2004 a výše...
jen dodam, ze samozrejme podle vin, i kdyz ani tak si clovek nemuze bejt uplne jistej.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
calibros
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: sob 19.03.2016, 21:35

Re: dobry vecer

Příspěvek od calibros »

Samozrejme pocitam stim ze clovek da penize za veci jako desky kotouce tlumice atd. To je normalni ale nerad bych menil motor resp polomotor. Popravde u nas moc kousku neni na prodej takze jsem byl nucen koukat i do zahranici a prave sleduji polske stranky otomoto.pl a jsou tam za zajimave ceny 75 a vys ale pekny. Hledam nejakou kde pisi ze poloblok byl menen co tak. Jsem hold na vaskach. To je proste stim motorem pruser.ted stim co mam doma calibru to uz me nebavi a furt na to clovek neco dela nehledne na to ze je to pastika z 92 roku a hold jednou skoncit musi.jak jste to meli Vy?koupilynjste a delaly motor.? 6 gen ma bratranec v usa pravostra rizeni japan verze gr 4. Jo jede slusne ale me se nelibi ten predek a popravde i kdyz to zni blbe potrpim si trosku na vzhledu. Tak prave proto pokukuji po 7 gen ale s velkym strachem jak sem psal. Nemel bych na to opravit motor kdyby sel do vecnych lovist...
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: dobry vecer

Příspěvek od Idaho »

calibros píše:Samozrejme pocitam stim ze clovek da penize za veci jako desky kotouce tlumice atd. To je normalni ale nerad bych menil motor resp polomotor. Popravde u nas moc kousku neni na prodej takze jsem byl nucen koukat i do zahranici a prave sleduji polske stranky otomoto.pl a jsou tam za zajimave ceny 75 a vys ale pekny. Hledam nejakou kde pisi ze poloblok byl menen co tak. Jsem hold na vaskach. To je proste stim motorem pruser.ted stim co mam doma calibru to uz me nebavi a furt na to clovek neco dela nehledne na to ze je to pastika z 92 roku a hold jednou skoncit musi.jak jste to meli Vy?koupilynjste a delaly motor.? 6 gen ma bratranec v usa pravostra rizeni japan verze gr 4. Jo jede slusne ale me se nelibi ten predek a popravde i kdyz to zni blbe potrpim si trosku na vzhledu. Tak prave proto pokukuji po 7 gen ale s velkym strachem jak sem psal. Nemel bych na to opravit motor kdyby sel do vecnych lovist...

Ta červená co je na prodej na sportovních vozech je sice dražsí ale zase je top, vse udelané nově a před pár KM... ( mohu doložit i fotky ze stavby, byla stavena u nás.. ), detaily si o ní mužeš přečíst ( byt trosku zkreslené, ten kdo to psal v tom časáku byl asi debil co o autech moc neví :D ) v posledním Autosport & Tuning:)
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: dobry vecer (jsem tu nový a bez auta)

Příspěvek od libor12 »

Nikdy nepochopím to,jak si někdo postaví auto k obrazu svému a potom jej prodá. Radši jsem rolku sešrotoval,než bych přenesl přes srdce,že si někdo užívá v autě,které jsem si postavil pro radost.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: dobry vecer (jsem tu nový a bez auta)

Příspěvek od aczasa »

jenze ty jsi shovinisticke sexisticke a egoisticke prase... podobne jako ja..... Coz neni uplne bezny vzorek populace. ;-D
Back in Czech.
Odpovědět

Zpět na „Celica“