Zásuvka OBD

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
cuhan
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: sob 01.08.2009, 11:32

Zásuvka OBD

Příspěvek od cuhan »

Chci se zepta,jakou zásuvku obd má Celica t20 r.1997 a kde je umístěna,popřípadě foto,díky moc..
Volvo S60R 2.5T 20v AWD 255kw 500Nm minulost
Toyota Celica T 20 1.8i
Smart Fortwo 0,8cdi 30k
Mercedes W220 S500 Long 306K
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Zásuvka OBD

Příspěvek od libor12 »

Tvoje auto nemá ještě OBD konektor. Tvůj vuz je vybaven self diagnostikou pomocí blikavých kodů. Když otevřeš kapotu tak po levé straně na domku tlumiče je upevněná krabička s nápisem "diagnosis". Máš s vozem nějaký problém?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
cuhan
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: sob 01.08.2009, 11:32

Re: Zásuvka OBD

Příspěvek od cuhan »

Problém nemám ale včera jsem byl s jedním autem na STK a přede mnou tam byl starší mercedes a starší bmw a poslali ho domů protože se nemohli napíchnout kvůli jinačí zásuvce,obě dvě auta měly kulaté zástrčky a stk používá jen OBD ll a jelikož jedu za dva měsíce na stk tak jsem se chtěl ujistit co tam vlastně mám,kdybych měl auto doma tak se na to mrknu ale s autem jezdí dcera v Ostravě,příští týden tam jedu tak to omrknu,asi si koupím redukci..
http://www.easydiag.cz/TOYOTA-17-pin-re ... D2-d66.htm
Volvo S60R 2.5T 20v AWD 255kw 500Nm minulost
Toyota Celica T 20 1.8i
Smart Fortwo 0,8cdi 30k
Mercedes W220 S500 Long 306K
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Zásuvka OBD

Příspěvek od biscuit »

u tveho auta se pichnou jen do vyfuku :-) vcera jsem byl stk (s corollou) a nikdo zadny obd konektor nehledal ;-)

mam dojem, ze ta diagnostika se tyka jen obd2. muzes si jednoduse najit, ktera auta tim byla vybavena. ale jelikoz celica se vyrabela od cca 94, je logicke, ze nema obd2, navic to libor potvrzuje praktickou znalosti, takze bud v klidu.

navic mi prijde velmi vtipne, ze stk nekoho posle domu (urcite to tak bylo?), protoze sama nema dostatecne vybaveni. to rict me, tak poslu nekam ja je. rozhodne neni tvou povinnosti si dokupovat nejakou redukci, proboha!
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Bubaak
Navigátor
Příspěvky: 81
Registrován: úte 22.10.2013, 22:14
Bydliště: Skoro Praha

Re: Zásuvka OBD

Příspěvek od Bubaak »

Já u své MR2 s tím měl taky problém, ale naštěstí je to rok 91, tak když jsem mu řekl kde mám diag. zásuvku a vzal si diagnostiku, tak jsem mu rovnou řekl: "co s tím chcete dělat, máte v tom osciloscop a multimetr? Pač OBD diagnostika vám bude k prdu, tohle se měří poctivě, každý snímač sám a celý průběh, manual s hodnotama jaký maj být mám doma. A prsty jsem mu ukazal tlošťku bible " Vykulil oči a řekl něco na způsob "co máte na mysli" tak jsem mu řekl že je to paštika z dob Favoritů, který ještě měli karburator a obd I, nedej bože OBD II ještě ani nikdo netušil... Řekl "hm tak to diagnostiku dělat asi nebudem"

Jinak http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2001-302
b) kontrola funkce řídicího systému motoru pomocí diagnostického zařízení v rozsahu a způsobem předepsaným výrobcem vozidla, u vozidla s palubním diagnostickým systémem EOBD nebo OBD kontrola funkce řídicího systému motoru, čtení paměti závad pomocí diagnostického zařízení v rozsahu a způsobem předepsaným výrobcem vozidla, nebo kontrola funkce palubního diagnostického systému EOBD nebo OBD v rozsahu a způsobem předepsaným v instrukcích ministerstva oznámených ve Věstníku dopravy,

Tak mu řekni že OBD, EOBD a podobný voloviny v tý době nebyly plošně nařízeny, a japonci si jeli svou....
Japonec až nakonec, to nejlepší nakonec..
Ale Citroen jezdí taky dobře :D
Toyota MR2 SW20 Rev.1 serie, zlatá série
Uživatelský avatar
Hug0
Věčnej rejpal
Příspěvky: 568
Registrován: pon 31.08.2009, 21:29
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zásuvka OBD

Příspěvek od Hug0 »

Zajímalo by mě co by se stalo kdyby někdo OBD přepinoval a vyzkratoval jim diagnostiku :D

Taky bych docela rád věděl jakou diagnostiku k jakému vyčítání používají, protože se tím dá napáchat docela dost škod.

Těším se až bude nějakej chytrák behat okolo celici a hledat OBD zásuvku :D :D
Today:
KTM 625 SMC - for fun :)
BMW e46 coupe - daily fun :)
ex. Toyota Celica 2.0 GT st202 - sold :(
ex. Toyota Celica 2.0 GTi - burned :(
ex. Toyota Celica 1.6 STi - crashed :(

http://www.sportovnivozy.cz
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Zásuvka OBD

Příspěvek od biscuit »

a proc se do takovejch akci vubec poustej? omezej tim aspon dehto tuning?
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zásuvka OBD

Příspěvek od destabilizator »

biscuit píše:a proc se do takovejch akci vubec poustej? omezej tim aspon dehto tuning?
To byl excuse pro celou tu kravovinu s novou technickou, ze budou cist readiness kody z ECU a zjisti, jestli mas vyndanej filtr pevnych castic, atd.
Je to mooc promysleny, jako vzdycky.
(¨ `v´ ¨)
.`·.¸.·´
¸.·´¸.·´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´ Toyota Celica T23 TS Lambo Style Door
You know you own Celica when you roll into lift and have to say to the passengers SORRY I CAN'T HEAR YOU OVER THE SOUND OF HOW AWESOME MY ENGINE IS.
Uživatelský avatar
Hug0
Věčnej rejpal
Příspěvky: 568
Registrován: pon 31.08.2009, 21:29
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zásuvka OBD

Příspěvek od Hug0 »

biscuit píše:a proc se do takovejch akci vubec poustej? omezej tim aspon dehto tuning?
neomezej, bavil jsem se o tom se známým a prý nedokážou vyčíst změnu výkonu pokud vše funguje jak má. U novějších lze poznat váha vzduchu a vypnutý egr.
Na autech typu můj passat r.98 neobjeví nic. EGR ani KAT tam nenám, chyby nehází a emisema prošel na jedničku :D
Today:
KTM 625 SMC - for fun :)
BMW e46 coupe - daily fun :)
ex. Toyota Celica 2.0 GT st202 - sold :(
ex. Toyota Celica 2.0 GTi - burned :(
ex. Toyota Celica 1.6 STi - crashed :(

http://www.sportovnivozy.cz
Odpovědět

Zpět na „Celica“