troufala prosbicka a rady

vše ohledně modelové řady Previa
ptacek
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pát 29.01.2016, 17:50
Bydliště: brdy

troufala prosbicka a rady

Příspěvek od ptacek »

Zdravim vespolek,

moc byc rad poridil Previi I, benzin, manual. Ale jaksi nejsou. Tedy jsou, za kopecky jsou, ale ne zrovna blizko. Obrazku spousta, nadseni velke, ale prakticka zkusenost, zda je to opravdu takovy vuz, jaky si ho maluju a chci chybi.

A nez se tedy rozjedu za ty kopecky, chtel bych pozadat zda by mezi pritomnymi majiteli tohoto vozu nebyl nekdo, idealne z okoli Praha-Pribram, kdo by byl ochoten mi svuj vuz ukazat, pripadne svezt, aby clovek mel predstavu co vlastne to auto umi? Klidne i uz tento vikend, prijedu.

Troufala prosba, vim, ale uz nevim, jak jinak to poresit a to auto videt, predtim nez zacnu krizovat po Evrope za potencionalnimi adepty.

A kdybyste utrousili nejake tipy na co davat pozor pri koupi, tak bych byl take vdecny? Nejake typicke bolave misto?

Pripadne, kdyby nekdo mel nejakou 1.g. na prodej, tak prosim o info na mail ci tel. 737 150 234.
Toyota LandCruiser HJ61
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od aczasa »

1.g je strasliva... Radsi najdi benzinovy Avensis verso.... :-) Nebo benzinovou Previi II, ale te bude jeste min....
Back in Czech.
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od frostie »

Možná je strašlivá v porovnání s novějšími vozy. Pravda je, že většina majitelů na ni nedá dopustit.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od aczasa »

Protoze jsou to tragedi co ji maji..... I trabanty ci velorexy si lidi co je maji chvali... .Ale jsou to tragicke prostredky dopravy.... U te 2.4ky je desiva spotreba, kardan se casto nici, najezdil jsem s ni jen neco malo pres 100k km, ale nikdy byc ji nechtel.. :-) Pak jsem mel prave to avensis verso 2.0 a to bylo uplne o necem jinem a mnohem zabavnejsi.
Back in Czech.
ptacek
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pát 29.01.2016, 17:50
Bydliště: brdy

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od ptacek »

Diky za nazor, vcelku vycniva, pac vlastne nejde najit na Previi spatny... me se libi, pac vypada jak Enterprise ;-) Spotreba je pri mem najezdu vcelku nedulezita a tech 100k navic za II ci Avensis mi za to nestoji, to je radsi projezdim. Navic Avensis je maly.

Jen ji najit.

Snad se mi ji aspon podari nekde shlednout ... nikdo neni nekde v okoli kdo by na me mel 15 minut?
Toyota LandCruiser HJ61
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od frostie »

Previu jedničku měl známý a byl spokojen. Co je trochu nevýhoda nebo výhoda, prostě zvláštnost, to je uložení motoru pod předními sedadly. Spotřeba kolem 15l. A je třeba opatrně na zvedák, páč rozměrově je to zcela jiné než osobáky a není problém prohnout nosníky...
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
ptacek
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pát 29.01.2016, 17:50
Bydliště: brdy

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od ptacek »

15L je spotreba mesto ne? Na dalku pocitam tak 10-11L, nerealne?

O kolik by se ta spotreba zvedla na plyn? 10-20%?

Je tam neco co se porad porouchava? V par inzeratech v germanii jsem zahledl 'poskozeny motor'. Deje se to casto? Co se tam porouchava? Ma smysl chtit vyhradne posledni rocniky 1997+? Mely neco lepe v motoru/jinde? Jina spotreba? Co sleduju tak akorat vsechny spokojene reznou i ty novejsi IIg, jako muj LC :-( Toyota asi moc neumi protikorozni upravu...

Co treba ta stresni okna v Ig, bezproblemova?

Dikes.
Toyota LandCruiser HJ61
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od frostie »

http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2

LPG kolem těch 15. Záleží, jak moc si dáš práci auto dát do dobrého stavu.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od aczasa »

ten motor je proste a jednoduse spatny... :-) Maly vykon, moc zere..... Na plyn.. .tfuj... toyota a plyn je zvrhlost.....
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od Tomiq »

Já teda mám II. , což je něco zcela jiného. Nicméně, když jsem sháněl informace, tak zkušenosti uživatelů byly zcela opačné, než co píše Aczasa.
Jednička má podle mě s dvojkou společnou kvalitu zpracování, jinak je to něco úplně jiného. Udávaná spotřeba je o litr vyšší než u dvojky. Ten motor je slabší, něco sežerou kardany apod. Já jezdím dlouhodobě s kombinovanou spotřebou 10l LPG /8 BA.
Dvojku jsem rozhodl rozumem, pokud bych měl vybírat srdcem, koupil bych jedničku, páč je prostě úžasná, krásná a originální.
Jako největší problém bych považoval korozi. Hned po koupi jsem musel nastříkat spodek a dutiny.
Kořen slova Toyota je Toy!
ptacek
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pát 29.01.2016, 17:50
Bydliště: brdy

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od ptacek »

Tak jak tak pomalu shanim ty informace, tak mi to vychazi podobne. Jednicka je pekna, prostorna. Byl jsem mrknout v bazaru na dvojku a jak pises uz rezne. Zase ale dvojka stoji o dost vic, i kdyz olitane dvojky uz jsou podobne jako dobre jednicky.

Nicmene jak jsem psal ta jednicka je proste zvlastne krasna a me se ty stare veci libi vic.

Takze hledam dal, treba na neco narazim.

Mimochodem, mate k te jedincce nekdo manual? Idealne pdf?
Toyota LandCruiser HJ61
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od Tomiq »

Já bych se u tý jedničky bál servisování. Jakkoli to je spolehlivé auto, je to 20let staré a hrabat se v tom budeš muset. Jak jsem četl v nějaké diskusi, výměna svíček u jedničky, znamená povolení motoru v silentblocích a spuštění dolů. Montáž LPG je u jedničky mnohem složitější. U dvojky otevřeš kapotu a máš všechno jak na dlani.
Další výhoda dvojky jsou šoupačky na obou stranách. Pak ten motor. S jedničkou jsem nejel. Ale má o 16kw míň a nějaký ten metrák navíc.
Další důvod pro mě byl přední náhon. Někdo naopak preferuje zadek. Pak ta vyšší spotřeba. Majitelé si také stěžují na hluk, tím že mají motor pod prdelí.
Naopak pro je velký prostor a ten wow efect.
Kořen slova Toyota je Toy!
ptacek
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pát 29.01.2016, 17:50
Bydliště: brdy

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od ptacek »

zajimave. Mate nekdo prosim ten servisni manual? To se mi nechce verit, ze musis povolovat motor kvuli svickam ...

Soupacka jedna mi nevadi, To ostatni, no nevim ... zeptam se tedy jinak: je jine auto do 2t euro, ktere neni dodavka, ma do 2m vysky a vejde se do nej postel kde se da normalne vyspat ktere by bylo spolehlivejsi a jednodussi?

Wow efekt je samozrejme take dobry a toho mista. Jedine co mi prijde ze to kazi je misto pro nohy vpredu narusene blatniky.
Toyota LandCruiser HJ61
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 894
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od frostie »

Tak pozor. jedna šoupačka je naopak výhoda. Reziví o jedny dveře míň. :)
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: troufala prosbicka a rady

Příspěvek od Tomiq »

Na druhou stranu, když se ti rozbije zámek, zbývají ještě jedny otevírací dveře.
Založíme vlákno "jsou lepší jedny nebo dvoje šoupačky" ? :-)
Kořen slova Toyota je Toy!
Odpovědět

Zpět na „Previa“