Dilema - nové nebo staré Verso 1.8 7 míst

vše ohledně modelové řady Verso
dunda
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: pát 15.01.2016, 18:55

Dilema - nové nebo staré Verso 1.8 7 míst

Příspěvek od dunda »

Dobrý den všem.

Rád bych výhledově (horizont 8 měsíců) koupil 7místné auto. Po nekonečném hledání i návštěvě u prodejce jsem dá se říci na 95% rozhodnutý právě pro Toyotu Verso. Vzhledem k tomu, že z prvního manželství mám dvě děti, v současném máme jedno a čekáme druhé, už nám klasické kombi nestačí. Ale rovnou k věci. Mým snem je spolehlivý automat, tj. nové Verso 1.8 Multidrive S. Cenu nového jistě všichni znáte, při velkém štěstí se dostanu na 500 000,- a výše. Musel bych si tedy nějaké finance připůjčit (cca 100 - 150 tisíc). Druhá varianta je, že koupím skutečně "levné" Verso, které potřebuji aby mi bez nějakých velkých oprav vydrželo cca 4-5 let, pak jsem schopen jít do nového. V mezidobí mohu investovat peníze do bydlení. Nebo to otočit. Zcela se vyždímat, koupit nové a bydlení dořešit až za těch 4-5 let. Spíše se tedy ptám, jestli za cenu 100 - max. 150 tisíc se dá pořídit 7místné kvalitní Verso (kdyby s automatem, budu rád), které mi těch 5let vydrží nebo spíše radíte jít do nového a auto neřešit min. 10let :) Asi blbá otázka, ale ptám se tak, jak to mám v hlavě. Původně jsem auto chtěl kupovat až za těch 5 let, ale situace se změnila, musím mít rodinku kam naložit. Nebo jít nějakou mezicestou, tj. dát do toho 300 000,- včetně servisu a oprav a smířit se se starším autem na delší dobu. No prostě už mi to leze na mozek.

S tím tedy jsou spojené mé pochybnosti typu:
1. Jaký ročník Versa vybrat
2. Chci benzín spíše výkonnější 1.8 - jaké má "problémy" v jakých letech?
3. Je starý automat "dobrý"?
4. Jaké investice mne čekají - předpokládám olej v motoru a olej v převodovce, možná gumy, brzdy - ceny?
5. Co servisy v západních čechách, jít do autorizovaného nebo nějakého šikovného servisáka na toyotu - jsou nějaké tipy?
6. Jde do 5místné toyoty přidat třetí řadu sedadel? Dle vyjádření jednoho servisu ne.

Děkuji předem za Váš čas i trpělivé odpovědi.

S pozdravem Zdeněk.
Verso 2016 1.8 Multidrive S, 7míst, Active, Trend
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: Dilema - nové nebo staré Verso 1.8 7 míst

Příspěvek od indet »

Ahoj , zkoušel si někdy kolik místa je ve Versu při použití 7 sedadel v druhé a třetí řadě a jaký zbude kufr. Pokud budeš jen okrajově převážet 6, nebo 7 pasažérů spíš na kratší vzdálenost a s dětmi tak max do 150cm je to v pohodě. Zadní sedadla jsou jen nouzové a při vyklopeni sedadel v kufru se o kufru se pak moc mluvit nedá. Nehledě na to že děti v třetí řadě mají hlavy prakticky 20cm od zadního skla.
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
dunda
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: pát 15.01.2016, 18:55

Re: Dilema - nové nebo staré Verso 1.8 7 míst

Příspěvek od dunda »

indet píše:Ahoj , zkoušel si někdy kolik místa je ve Versu při použití 7 sedadel v druhé a třetí řadě a jaký zbude kufr. Pokud budeš jen okrajově převážet 6, nebo 7 pasažérů spíš na kratší vzdálenost a s dětmi tak max do 150cm je to v pohodě. Zadní sedadla jsou jen nouzové a při vyklopeni sedadel v kufru se o kufru se pak moc mluvit nedá. Nehledě na to že děti v třetí řadě mají hlavy prakticky 20cm od zadního skla.
Vidím to tak, že bych rád měl jedno auto v rodině. Z 80% (možná více) bude využíváno v sestavě 4 a méně osob. Poslední řadu sedadel jsem bohužel zatím neviděl v praxi, jelikož ji žádný dealer nemá. Chystám se to omrknout někde v bazaru na starší verzi. Nicméně podle různých názorů by to pro dítě nemělo být nějak extrémně nepohodlné. Navíc se mi líbí, že tam dělají i airbagy, držák na nápoje a jedno sedadlo jde sklopit. V případě nějaké dovolené bych to viděl stejně na střešní kufr. Zvažoval jsem i jiné značky, ale o něco větší je až Galaxy a nějak mi nesedí, je to už hrozná dodávka, o ceně nemluvě. Nevěřím turbomotorům ani moderním dieslům. V toyotě jsem se cítil naprosto nejlépe, celkově na mne udělal opravdu velký dojem oproti ostatním. Nejvíce mne zklamal Citroen Grand Picasso.
Každopádně dík za názor.
Verso 2016 1.8 Multidrive S, 7míst, Active, Trend
xvasek
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: pát 10.01.2014, 22:00

Re: Dilema - nové nebo staré Verso 1.8 7 míst

Příspěvek od xvasek »

Já to při dovolené v sedmi řešil vozíkem. :-) Třetí řada funguje jak má - pro menší lidí v poho, víceméně i pár set km. Její největší problém vidím v tom, že už je daleko od výdechu klimy a je tam dusno, pomůže klima na manuál a roztočit větráky, ale i tak pokud je venku 40 stupňů, tak bída. ...a ta bezpečnost...

K původní otázce - já bych koupil staré auto. Jakkoli nové Verso mám v tebou vysněné konfiguraci a jakkoli ho mám rád, pořád je to jenom hromada plechu, bydlení je určitě důležitější a všichni (včetně tebe) jej ocení víc. (Samozřejmě nevím, jak bydlíte teď, pokud máte 7+3 domek a pokukujete po buď 8+4 nebo Verso, tak je to určitě ke zvážení. :-) )
Uživatelský avatar
ban
Člen Týmu
Příspěvky: 67
Registrován: pát 01.08.2014, 23:08
Bydliště: SK

Re: Dilema - nové nebo staré Verso 1.8 7 míst

Příspěvek od ban »

Ja mám rok staré Verso 1,8 MDS, 7 miest. Spokojnost velka. Mal som 3 roky stary Citroen C4GP, po prvom majitelovi, najazdenych 40.000 km, prevereny. 2 roky isiel bez problemov, potom odislo turbo a upchal sa fap filter. Povedal som si, ze diesel uz nechcem. Netusil som, ze kupit auto v kombinacii benzin, automat, 7 miest bude problem, ale je. Ak vylucim auta nad 35.000,- Eur - sharan, alhambra a podobne, tak v podstate existuje len verso a zafira. Zafiru som vylucil preto, ze na sedadlo uprostred vzadu nemozno dat detsku sedacku. Cize ostalo verso. Dost som vahal, lebo po velkom citroene som sa bal prechodu na mensie auto, ale nakoniec som si uvedomil, ze 95% ide auto s prazdnym kufrom. Po roku a 15000 km mozem povedat, ze som s autom spokojny, ma samozrejme par drobnych nedostatkov, ale zatial mi kazdy hovori, ze motor 1.8 je v podstate neznicitelny, klasicka atmosfera, ziadne turbo alebo podobne blbosti. MDS prevodovka ide vyborne, parkovacia kamera je super. Kupa starsieho auta je loteria, ale samozrejme zalezi od penazi a tiez od toho, ako casto jazdis.
Toyota Verso Style 1,8 CVT 7S 2014
Toyota Auris 1,6 MMT 2008
dunda
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: pát 15.01.2016, 18:55

Re: Dilema - nové nebo staré Verso 1.8 7 míst

Příspěvek od dunda »

Dík za reakce.

Otázka je jak staré auto koupit :) Dokonce jsem uvažoval, že si nechám současné staré (ale vychytané a funkční kombi opel vectra 2.2, věřte nebo ne :)) a koupím nějaké opravdu staré velké auto právě na těch několik jízd v 6 a více lidech. Líbí se mi Previa, ale nevím jak moc do toho budu muset investovat. Je to takové dilema asi jako vždy při nákupu auta. Kdybych chtěl MDS, jsme cenou někde dost vysoko a na rekonstrukci moc nezbyde. Budu mít za cca 4 roky menší finančí vstřik, ale zase do té doby musím nějak slušně existovat v 6ti lidech. Situace nebyla plánovaná, proto mám trochu problém se rozhodnout.
xvasek píše:Já to při dovolené v sedmi řešil vozíkem. :-) Třetí řada funguje jak má - pro menší lidí v poho, víceméně i pár set km. Její největší problém vidím v tom, že už je daleko od výdechu klimy a je tam dusno, pomůže klima na manuál a roztočit větráky, ale i tak pokud je venku 40 stupňů, tak bída. ...a ta bezpečnost...

K původní otázce - já bych koupil staré auto. Jakkoli nové Verso mám v tebou vysněné konfiguraci a jakkoli ho mám rád, pořád je to jenom hromada plechu, bydlení je určitě důležitější a všichni (včetně tebe) jej ocení víc. (Samozřejmě nevím, jak bydlíte teď, pokud máte 7+3 domek a pokukujete po buď 8+4 nebo Verso, tak je to určitě ke zvážení. :-) )
Verso 2016 1.8 Multidrive S, 7míst, Active, Trend
HHHonza
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: ned 17.01.2016, 16:44

Re: Dilema - nové nebo staré Verso 1.8 7 míst

Příspěvek od HHHonza »

dunda píše:
indet píše:Ahoj , zkoušel si někdy kolik místa je ve Versu při použití 7 sedadel v druhé a třetí řadě a jaký zbude kufr. Pokud budeš jen okrajově převážet 6, nebo 7 pasažérů spíš na kratší vzdálenost a s dětmi tak max do 150cm je to v pohodě. Zadní sedadla jsou jen nouzové a při vyklopeni sedadel v kufru se o kufru se pak moc mluvit nedá. Nehledě na to že děti v třetí řadě mají hlavy prakticky 20cm od zadního skla.
Vidím to tak, že bych rád měl jedno auto v rodině. Z 80% (možná více) bude využíváno v sestavě 4 a méně osob. Poslední řadu sedadel jsem bohužel zatím neviděl v praxi, jelikož ji žádný dealer nemá. Chystám se to omrknout někde v bazaru na starší verzi. Nicméně podle různých názorů by to pro dítě nemělo být nějak extrémně nepohodlné. Navíc se mi líbí, že tam dělají i airbagy, držák na nápoje a jedno sedadlo jde sklopit. V případě nějaké dovolené bych to viděl stejně na střešní kufr. Zvažoval jsem i jiné značky, ale o něco větší je až Galaxy a nějak mi nesedí, je to už hrozná dodávka, o ceně nemluvě. Nevěřím turbomotorům ani moderním dieslům. V toyotě jsem se cítil naprosto nejlépe, celkově na mne udělal opravdu velký dojem oproti ostatním. Nejvíce mne zklamal Citroen Grand Picasso.
Každopádně dík za názor.
Guhy
Člen Týmu
Příspěvky: 26
Registrován: úte 29.07.2014, 22:08
Bydliště: Nitra

Re: Dilema - nové nebo staré Verso 1.8 7 míst

Příspěvek od Guhy »

Tiež mám 7 miestne Verso 1.8. Všetko je v pohode. Pokiaľ ide o miesta vzadu - ak sú deti na zadných sedadlách, dá sa tento rad posunúť dopredu, čím ostane viac miesta pre pasažierov na úplne zadných sedadlách. A kufor riešiť strešným nosičom. Prečo nie.
Napadlo ma ale, vzhľadom na finančnú situáciu, že prečo neskúsiť Renault Scénic, alebo Daciu Lodgy? Dacia je lacná, servis tiež, mohla by byť vnímaná ako "staršie Verso". Ak by mi ostala iba možnosť kúpiť staršie Verso, šiel by som do Dacie, pri čom mám záruku 3 roky, ak nie viac. Po 3-5 rokoch Daciu predať a ísť do niečoho iného, možno znova Daciu na tri roky. A takto to po 3 rokoch točiť.
Verso 1.8; 2014
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Dilema - nové nebo staré Verso 1.8 7 míst

Příspěvek od Kocúr »

Maj rozum, Daciu nie. Bezpečnosťou, kvalitou použitých materiálov a pohodlím je to niekde úplne inde ako Verso. Môj názor. Svojho času som preliezal Duster, to je proste auto ako z 90tych rokov, až na navi.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
udo
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: pát 18.11.2011, 17:15
Bydliště: Prágl

Re: Dilema - nové nebo staré Verso 1.8 7 míst

Příspěvek od udo »

Nenapsal jsi jeden podstatný bod - kolik tak asi ročně najezdíš. V jednom, ve čtyřech, v šesti, a kam. Předpokládám, že ti nic nebrání používat velké auto na malé účely (stísněné parkování apod.), takže je to čistě o financích. Nicméně pokud je ta rozšířená sestava opravdu výjimečná, možná bych volil variantu nechat si stávajícího kombíka a k tomu nějakou hodně starou stěhovací krávu - Previa, nebo co třeba Avensis Verso? Seženeš to za cca 100tis a pokud s tím nebudeš lítat denně, tak bys v tom snad neměl nijak fatálně zahučet na nějakých opravách. Anebo sestava nějaké takovéhle auto plus pižďuch alá Yaris na denní poskakování.

Osobně sedmimístnou Corollu Verso znám, cca co tu píšou - jet se v tom dá, pro dospělého je to "na kozlíka", ale na pár desítek km bez věcí klidně. Jen se nesmíš ohlížet za sebe, jak daleko od zad máš toho trotla za vámi. Nalézání je jaké je... Zkrátka na odvoz na turnaj dobré, na denní rozvážku dětí nic moc, na cestu na dovolenou ne-e.
dunda
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: pát 15.01.2016, 18:55

Re: Dilema - nové nebo staré Verso 1.8 7 míst

Příspěvek od dunda »

Jsem rád, že jste se takhle rozepsali :)

S tím nájezdem to je složité. Pohybuje se to od 15 - 30 tisíc ročně. Je to hodně závislé na mé práci (vytíženost) a také na tom, jak se mi podaří dlouho mít u sebe děti z prvního manželství. Pokud se daří, vozím je např. týden denně do školy, pak ze školy (60km denně). V budoucnu se může toto právě rozšířit. Uvažoval jsem, že si Vectru nechám (prodejní cena kolem 40tis.) na hrubší práci (kára, stavební náklad atd.) a zároveň jako druhé auto.

Jinak chci postupně projít všechny značky aut, co nabízí 7 míst. Vím jistě, že v cenové hladině toyoty nic lepšího nenajdu, to vím už teď. Byli jsme se teď podívat na 7místnou dacii. Musím přiznat, že jsem to čekal o hodně horší. Co se týče prostoru, je na tom zřejmě lépe než toyota - tedy z pohledu cestujících ve 3 řadě (nepoznám rozdíl od třetí řady a je tam větší okénko). Sedačky slušné, interiér jednoduchý. Je znát nižší cenová, nicméně když to srovnám s Citroenem, koupil bych raději Dacii :) Za 1.6 chtějí cca 280 000,-. Žere to 10l, takže tovární plyn 25 000,- k tomu - levné cestování. Překvapilo mě, že dle papírů má pouze o 0.5s pomalejší 100vku než Verso. Z pohledu cena výkon asi nejrozumnější volba. Nicméně moje výhrady:
- bezpečnost, ta je bídná, o té třetí řadě sedadel ani nemluvím - toyota je úplně jinde, i ve třetí má alespoň hlavové airbagy - pro mne velmi silné mínus. Verso celkově robustní.
- "dodávkovité" auto - nějak si nedovedu představit s tím jezdit sám
- pocit z jízdy - asi se mi vysmějete, ale když jsem s rodinou seděl v toyotě, všichni byli v pohodě, nadšení, fajn atmosféra, snad jiný prostor, vzduch, nevím - v dacii je to jako v autobuse. Celkově ve Versu bych měl radost z řízení, v Dacii bych prostě řídil.
- spolehlivost - sice by stála "jen" 300, nicméně co za 6-8 let - koroze a další, přeci jen jde o nejlevnější značku na trhu, nerad bych za 6 let řešil znovu auto
- třetí řada sedadel - odděleně lze sklopit pouze opěradlo. Podsedák je souvislá lavice a hlavně vysoká - pro mne problém, jelikož na toto místo jsem uvažoval při plném vytížení dávat kočárek. Verso to má v tomto směru o dost lépe vyřešené celkově - lze tam udělat jednu velkou rovinu, u Dacie je nutné demontovat 3 řadu sedadel.

Asi jsem snílek, ale má představa je mít auto (pokud bude tedy nové) min. 10 - 15 let s minimálními opravami, slušným prostorem, bezpečné a takové, co bych měl rád já i rodina. Koupit Dacii může být tedy i finančně krátkozraké - dle mne max. 8 let a bude to s ní zlé :) Když vidím ceny Versa po 8 letech, asi jsou stále min. slušně funkční.

Takže rozhodnutý nejsem zatím vůbec nijak. Mám na to ještě cca 6 měsíců :D

Ale děkuji všem, trochu jsem se dostal mimo značku toyota, ale proč neporovnávat i zde.

Hezký den.
Verso 2016 1.8 Multidrive S, 7míst, Active, Trend
Uživatelský avatar
Viper54
Manager Týmu
Příspěvky: 310
Registrován: ned 23.01.2011, 17:00
Bydliště: Pardubice

Re: Dilema - nové nebo staré Verso 1.8 7 míst

Příspěvek od Viper54 »

Zajdi se podívat na KIA Carens,já,ač Toyotář tělem i duší,jsem měl velký dilema,jestli Verso,nebo Carens,do Versa jsem šel až když mi slevili na cenu Kii Carens.Tu Kiu si nakonec koupil syn,sedmimístnou,a je s ní moc spokojenej.
http://www.kia.com/cz/modely/kia-carens/
Carina II (r.v.1989)
RAV 4 (1996)
SUZUKI LS 650 Savage (chopper) -2001
Corolla 1,4 HB (1999)
SUZUKI Grand Vitara 1,6 (2005)
Corolla Verso Sol 2,0 D4D (2004)
AYGO 1.0 2010
Verso 1,6 Active (2013)
MR2 SW20 (1991)



Rejži a nic jinýho!
Uživatelský avatar
indet
Manager Týmu
Příspěvky: 432
Registrován: pon 25.03.2013, 19:57

Re: Dilema - nové nebo staré Verso 1.8 7 míst

Příspěvek od indet »

Kia Carens nevypadá zle, ale značce zatím chybí spolehlivost viz http://auto.idnes.cz/specialni-priloha. ... st-aut.htm Kia vs Toyota.
AUR 10, OCT II, VER 13
Obrázek
dunda
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: pát 15.01.2016, 18:55

Re: Dilema - nové nebo staré Verso 1.8 7 míst

Příspěvek od dunda »

Viděl jsem jí, dle mne je uvnitř menší jak vpředu, tak vzadu. Pocitově určitě. Ještě jsem tedy neviděl 7místné Verso, každopádně Carens je hodně nouzové sezení.

V úvahu padá i varianta - hodně levně teď, pak nové) - líbí se mi Previa, ale to stáří a spotřebaaaa. Pohybují se kolem 130 000,- ty novější typy. Ještě prostuduji místní diskusi a uvidíme. Variant je hodně. Další možností je druhý obyč. osobák, na ty 4 roky, ale nevim...
Viper54 píše:Zajdi se podívat na KIA Carens,já,ač Toyotář tělem i duší,jsem měl velký dilema,jestli Verso,nebo Carens,do Versa jsem šel až když mi slevili na cenu Kii Carens.Tu Kiu si nakonec koupil syn,sedmimístnou,a je s ní moc spokojenej.
http://www.kia.com/cz/modely/kia-carens/
Verso 2016 1.8 Multidrive S, 7míst, Active, Trend
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Dilema - nové nebo staré Verso 1.8 7 míst

Příspěvek od Kocúr »

Jedna vec - čo takto sledujem, toyota už nieje spoľahlivosťou to čo bývala, ide s kvalitou pomaličky dole. A zas Kia je opak - tá kvalitou stúpa. Ale stále je na tom toyota lepšie.
A pozor - záruka 7 rokov oproti 5, a podľa mňa dizajn pri Kii je fajnovejší, keď sa bavíme o Carense a Verse.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Odpovědět

Zpět na „Verso“