Výdrž reťazových rozvodov? rekordy min max ? blbuvzdornosť?

Když na autě něco nefunguje a netýká se to přímo konkrétního modelu
Odpovědět
vladco
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: úte 16.08.2005, 00:53
Kontaktovat uživatele:

Výdrž reťazových rozvodov? rekordy min max ? blbuvzdornosť?

Příspěvek od vladco »

existuje mýtus, že je reťaz doživotná :)
na mojej yariske to vydržala asi 130 000 a potom sa stertli piesty a ventily atdˇ.... cca 40 000 sk ma tá sranda stála.

na carineE 1,6 A4-FE je remeň a na piestoch vidno vybratie - je možné že by motor prežil roztrhnutie remeňa ?
pri reťazových rozvodoch môže existovať niečo podobné? ak by reťaz preskočila (že by bola až tak natiahnutá) ?
alebo iný katastrofický scenár?

napr na 1AZ-FSE 4D-vvti 2.0 Avensis-RAV4 je reťaz pri 300 000 počuť, asi by ju bolo vymeniť skôr ako preskočí,
alebo aj napriek tomu, to že ju počuť pri niektorých otáčkach - môže ešte ísť 100 000 ok ? :)

nechcem šetriť na 120eurach a prísť o motor, to určite nie, len kým si nájde technik na mňa čas či radšej vôbec nejazdiť...

máte niekto na 1AZ-FSE na jednej reťazi viac ako 300 000 ?
ak by preskočila, je motor K.O. alebo je tam vybratie a nemôže dojsť k stretnutiu ventilov a piestov?

reťaz komplet kit:
Nipparts BP- Made In Taiwan - treba sa toho báť?

ďakujem všetkým za info a postrehy!
Naposledy upravil(a) vladco dne stř 13.01.2016, 16:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Výdrž reťazových rozvodov? rekordy min max ? blbuvzdorno

Příspěvek od Jimmi »

Jestli u nových řeťezů platí alespoň přibližně to, co u starých, tak hodně dlouho před přetržením bys měl podle cinkání poznat, že je vytahaný a musí se vyměnit.
O motorech jako byly 4E-FE nebo 4A-FE se tvrdilo, že se písty s ventily nepotkají - díky pohonu druhé vačky ozubeným kolem, poloze ventilů a tomu vybrání v pístu. Ale zase jsem někde zachytil názory toto popírající. Že se jenom snižuje množství škod. Tak nevím, testovat se mi to nechce.....
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Výdrž reťazových rozvodov? rekordy min max ? blbuvzdorno

Příspěvek od aczasa »

Ja mel na 1AZ-FE retez 320k km a byl v pohode. Vydrzel by urcite jeste dalsich 80 - 100k km. Rika se, ze u Yarise se to nepodarilo s kvalitou retezu. Ale v tech dvoulitrech to bylo uz v poradku. Rozhodne to dozivotni neni a vetsim problemem je spise ojeti vodicich list a obrouseni napinaku ci jeho "kratka draha", takze rozhodne vymenit, ale uplne s tim nespechat.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž reťazových rozvodov? rekordy min max ? blbuvzdorno

Příspěvek od Idaho »

aczasa píše:Ja mel na 1AZ-FE retez 320k km a byl v pohode. Vydrzel by urcite jeste dalsich 80 - 100k km. Rika se, ze u Yarise se to nepodarilo s kvalitou retezu. Ale v tech dvoulitrech to bylo uz v poradku. Rozhodne to dozivotni neni a vetsim problemem je spise ojeti vodicich list a obrouseni napinaku ci jeho "kratka draha", takze rozhodne vymenit, ale uplne s tim nespechat.

Práve ten volnější řetez zpusobuje vyšší opotřebení rozvodových kol atd.. konkrtne u 2.0 tech problému je skutečne málo ale 1,8 ( hlavne 2zz ) tam je ta životnost řetezu pod 200tis km..
Uživatel nic nepozná dokud se motor nepotká, pokud ale včas provedete kontrolu ( která se uživateli muže zdát neopodstatněná protože vse funguje jak má ) v cca 75% případu najdete nekterý z rozvodových komponent mimo limit, dost často odcházejí kola dříve než řetěz ( respektive mnohem dříve neplní předepsané tolerance ) a o to rychleji pak opotřebovávají řetěz.
vladco
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: úte 16.08.2005, 00:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž reťazových rozvodov? rekordy min max ? blbuvzdorno

Příspěvek od vladco »

Ďakujem! , ešte podotazka, NIPPARTS je aspon taky prebalovac, že to stojí za to, čo tam zabalia?
nieje to niečo ako garancia, že ked je krabica Nipparts, tak to nebude uplna cina? ale lepšia čína? :)
(na kompletnej sade rozvodov je made in taiwan :) )

dakujem!

(ak prídem do toyoty kde mi to nacenia za 750 kde mám istotu, že tam nebude to isté alebo ešte horšie...)

aká značka rozvodov je ideálny pomer medzi cenou a kvalitou a ako sa k tomu dostať?
alebo jedine original Toyota? existuje ešte take niečo vôbec?
alebo to bude tiež čína len veľmi dôsledne prebalená do Toyota obalov? holt kapitalizmus je svina...
ako to vôbec rozpoznať???
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž reťazových rozvodov? rekordy min max ? blbuvzdorno

Příspěvek od Idaho »

každý přebalovač přebalí cco je pro nej výhodné a primární je v tom vždy cena..

Ona cena origo u toy není až tak závratná když se přidáte k hromadné objenádvce u nás tak jsme schopni dostat dolu i 20% z ofiko cen.
vladco
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: úte 16.08.2005, 00:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž reťazových rozvodov? rekordy min max ? blbuvzdorno

Příspěvek od vladco »

tak najbližšie to mozem skusit, ale toto ma vyšlo komplet sada cca 85 eur - kde bude origo, a bude to zaručene origo?
a je to porovnatelne z realnou prvovyrobou co naozaj je prvy krat v aute???
kto mi toto zaruci? :)
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Výdrž reťazových rozvodov? rekordy min max ? blbuvzdorno

Příspěvek od aczasa »

www.originalniautodily.cz a potom samozrejme take toyota oficialni servis..... Zaruci ti to tak, ze ti daji zaruku na praci a material dle platnych predpisu. :-D ;-D
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Srandista
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: sob 25.07.2009, 23:56
Bydliště: Brno

Re: Výdrž reťazových rozvodov? rekordy min max ? blbuvzdorno

Příspěvek od Srandista »

Precitaj si tento wiki clanok: https://en.wikipedia.org/wiki/Interference_engine

V podstate plati, ze u niektorych motoroch s remenom sa motor ani pri jeho roztrhnuti nestretne. Rozhodne to ale neplati o kazdom motore s remenom. U tych retazovych plati (pokial viem) bez vynimky, ze preskocenie retaze znamena stretnutie piestu s ventilmi.

A ze retaze urcite nie su dozivotne svedci moj pripad, kedy ho idaho par dni dozadu vymienal na moj1om 2ZZ-ku.

A uprimne, aj pripadne odpovede na take otazky, ze ci ma niekto na retezi najazdene xxx km maju podla mna absolutne nulovu vypovednu hodnotu. To je ako s turbami. Niekto na originalnom najazdi stvrt miliona km a auto s nim preda, niekto ho vymiena po 50000 km. Ak neches riesit dalsi motor so stretnutymi vnutornostami, a tvoja teraz uz je pocut, tak si daj tu pracu, zober auto k mechanikovy a nechaj si tu retaz zmerat. Nijak inak totiz jej dosluhujucu zivotnost neodhalis.
vladco
Navigátor
Příspěvky: 79
Registrován: úte 16.08.2005, 00:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž reťazových rozvodov? rekordy min max ? blbuvzdorno

Příspěvek od vladco »

ďakujem všetkým!
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž reťazových rozvodov? rekordy min max ? blbuvzdorno

Příspěvek od Idaho »

Srandista píše:Precitaj si tento wiki clanok: https://en.wikipedia.org/wiki/Interference_engine

V podstate plati, ze u niektorych motoroch s remenom sa motor ani pri jeho roztrhnuti nestretne. Rozhodne to ale neplati o kazdom motore s remenom. U tych retazovych plati (pokial viem) bez vynimky, ze preskocenie retaze znamena stretnutie piestu s ventilmi.

A ze retaze urcite nie su dozivotne svedci moj pripad, kedy ho idaho par dni dozadu vymienal na moj1om 2ZZ-ku.

A uprimne, aj pripadne odpovede na take otazky, ze ci ma niekto na retezi najazdene xxx km maju podla mna absolutne nulovu vypovednu hodnotu. To je ako s turbami. Niekto na originalnom najazdi stvrt miliona km a auto s nim preda, niekto ho vymiena po 50000 km. Ak neches riesit dalsi motor so stretnutymi vnutornostami, a tvoja teraz uz je pocut, tak si daj tu pracu, zober auto k mechanikovy a nechaj si tu retaz zmerat. Nijak inak totiz jej dosluhujucu zivotnost neodhalis.
Nutno zmínit že "potkání" není jen o střetu píst x ventil ale třeba i ventil x ventil.. o tom na te wiki už ale nic nepíšou..
Odpovědět

Zpět na „Technické problémy - obecné“