previa II, co mi svítí a nesvítí za kontrolky? problém...

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
lub
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: pát 12.06.2015, 09:49

previa II, co mi svítí a nesvítí za kontrolky? problém...

Příspěvek od lub »

zdravím, měl bych na Vás prosbu o radu, resp. 3 dotazy, jelikož se mi na netu nepodařilo nic najít...


včera se mi při jízdě - dojíždění na volnoběh ke křižovatce, z ničeho nic rozsvítily 3 žluté kontrolky na kontrolním panelu před volantem.
jedná se kontrolu trakce-TRC off, stabilizace VSC a ikonka motoru. nic jsem jinak nezaznamenal, domů jsem dojel normálně, ale po vypnutí a nastartování kontrolky svítí pořád. nemáte tušení, čím by to mohlo být, nebo co se mohlo stát? respektive, jestli nejde třeba jen o chybu v elektrice vlivem vlhkosti? nemyslím si, že by se dělo něco vážného, ale nerad bych to samozřejmě podcenil.

dále pak mi nesvítí kontrolka tlumených světel - dá se nějak dostat pod panel k žárovkám, nebo kvůli tomu rozebrat celou palubku?

dále - odešly mi parkovací žárovky a nemám tušení, jak se k nim dostat.. ke tlumeným světlům se jakžtakž dostat dá, ale k v horním konci umístěným parkovačkám netuším.


poslední dotaz - je někdo v královéhradeckém kraji nebo v okoli Prahy, kdo v previích dělá a popř. to celé mohl zkouknout? měli byste tip na nějakého šikovného člověka nebo servis?

díky moc za případné rady a postřehy.

jinak s autem spokojenost, jen bych potřeboval tyhle "drobnosti" dát do pořádku...
Uživatelský avatar
Elvis
Řidič
Příspěvky: 233
Registrován: stř 14.07.2004, 13:33
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: previa II, co mi svítí a nesvítí za kontrolky? problém..

Příspěvek od Elvis »

To prve moze byt kludne aj lambda sonda, to iste nam obcas robi na RAV4. S nepochopitelnych dovodov pri chybnej lambde RJ odpoji stabilizaciu aj protipreklz. Nechapem preco je to tak nastavene, ale mudrejsi budes az si nechas precitat chybove kody.
Obrázek
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: previa II, co mi svítí a nesvítí za kontrolky? problém..

Příspěvek od Tomiq »

První rada, napíchni to na diagnostiku, budeš vědět víc. Já sám mám obd bluetooth adaptér asi za 100kč a aplikac v smartfonu, které tohle zvládne.
Druhá rada: ten díl s kontrolkama se dá celkem snadno vyndat samostatně. Vyloupneš ten plast pod ní a pod tím je, tuším šroubek.
Parkovačky jsem měnil celkem gynekologicky, ale jde to, chce to ten správný chvat.
Jsem z okolí Prahy, ale jsem amatér, kutil. Previi mám půl roku.
Kořen slova Toyota je Toy!
lub
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: pát 12.06.2015, 09:49

Re: previa II, co mi svítí a nesvítí za kontrolky? problém..

Příspěvek od lub »

díky pánové za rady.
kontrolky samy od sebe zhasly, potom se ještě jednou při jízdě rozsvítily a potom zhasly a od té doby zatím ok. nechám to asi být.
jinak jsem měl venku levý světlomet, protože se dovnitř dostala voda. byl to trochu opruz, musel se téměř sundat celý nárazník, než to šlo ven. světlo jsem nechal vyschnout, oblepil silikonem, pořádně usadil konektory a zatím dobrý. akorát jsem nepřišel na příčinu, možná tam zatékalo objímkou pro tlumená světla.
Odpovědět

Zpět na „Previa“