Auris zadní kotouče po 50.000 km

nová modelová řada - nástupce Corolly
Uživatelský avatar
piktor
Řidič
Příspěvky: 217
Registrován: sob 05.10.2013, 20:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Auris zadní kotouče po 50.000 km

Příspěvek od piktor »

Máme Auris (1.gen, 2012) a na prohlídce v autorizované servisu (ID Auto Brno) nám bylo řečeno, že je třeba vyměnit komplet zadní brzdy. Přijde mně, že je to dost brzo měnit i kotouče po 50 tisících kilometrech. Nebo je to normální? Jaké máte zkušenosti vy?
TOYOTA Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S (2012)
TOYOTA Auris Touring Sports Hybrid (2014)
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Auris zadní kotouče po 50.000 km

Příspěvek od Luke_Luke »

Desticky jsem musel vzadu menit drive nez predek, coz bylo nelogicke vzhledem k intenzite brzdeni predku a zadku, ale kotouce mam i po 110tkm stale puvodni, na prednich deskach uz mam 90tkm a porad tam dost zbyva.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
PePe132
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 25.11.2010, 17:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Auris zadní kotouče po 50.000 km

Příspěvek od PePe132 »

Já mám po 50tkm na zadních původních deskách cca 80% dle servisu. Kotouče jsou na tom předpokládám podobně. Nemáš moc přitaženou ruční brzdu, že by brzdila neustále?
Toyota Auris 1.6 Valvematic, 6M/T, white, Terra Cool + tempomat
kanas
Člen Týmu
Příspěvky: 40
Registrován: stř 22.06.2011, 11:19

Re: Auris zadní kotouče po 50.000 km

Příspěvek od kanas »

Já jsem měnil zadní desky zhruba v 60.000 km, ale pouze desky, kotouče jsou stále OK (nyní 97.000 km).
Předek stále destičky původní a dle servisu vydrží do cca 120.000km.
Auris 2011.

Pokud si dobře vzpomínám, bylo mi větší opotřebení zadních desek než předních vysvětleno větším brzdým účinkem zadku než je obvyklé u jiných aut, vzhledem k tomu, že auto nemá ESP.
Tím větším brzdým účinkem zadních kol se prý přispívá ke stabilitě vozu.
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Auris zadní kotouče po 50.000 km

Příspěvek od Jimmi »

Měřit, měřit, měřit. Co nevidíš na vlastní oko, tomu nedůvěřuj.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
piktor
Řidič
Příspěvky: 217
Registrován: sob 05.10.2013, 20:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Auris zadní kotouče po 50.000 km

Příspěvek od piktor »

Díky za odpovědi. Zkusím se pak zeptat, jestli to není následek nějakého jiného problému. Jinak jsem zadní kotouče kontroloval a jsou výrazně více opotřebované, než ty přední. Kolik ale měly mít původně, nevím. Dá se to někde zjistit?
TOYOTA Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S (2012)
TOYOTA Auris Touring Sports Hybrid (2014)
Cecilius
Člen Týmu
Příspěvky: 45
Registrován: úte 01.10.2013, 07:23
Bydliště: Ostrava

Re: Auris zadní kotouče po 50.000 km

Příspěvek od Cecilius »

Odkud máte ty čísla o stavu opotřebení? Já jsem se ptal po servisce na to kolik mi zbýva na destičkách tak ni řekli že to neměří ale že jsou v pohodě a budu upozorněn když na servisce zjistěj že už do příští nevydeží.
Uživatelský avatar
piktor
Řidič
Příspěvky: 217
Registrován: sob 05.10.2013, 20:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Auris zadní kotouče po 50.000 km

Příspěvek od piktor »

Tak včera jsme byli s Aurisem na výměně zadních brzd a ptali jsme se na to. A odpověď byla taková, že ač je to nepochopitelné, tak ty zadní brzy u nových aut odchází rychleji, že je tam jinak dělaná ruční brzda, která je vlastně stále trochu v záběru a tím dochází k tomu většímu opotřebení. Prý je to tak konstrukčně levnější řešení (pro automobilku) a je to tak třeba i na novém Avensisu (na mém T25 je ruční brzda ještě samostatně). No nejsem odborník, tak nevím, jestli to tlumočím úplně správně, ale takhle jsem to pochopil. Nicméně výměna brzd stála cca 7000 Kč.
TOYOTA Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S (2012)
TOYOTA Auris Touring Sports Hybrid (2014)
Milan.B
Navigátor
Příspěvky: 88
Registrován: sob 21.02.2009, 11:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Auris zadní kotouče po 50.000 km

Příspěvek od Milan.B »

Na mojom starom Aurise sa menili zadne kotuce aj platnicky po ca 70000km. Vsimol som si, ze zadne disky boli spinavsie od prachu z platniciek ako predne.
Teraz ma novy Auris a po 3000km zistujem, ze rovnako zaprasene su zadne disky. Zrejme tiez mierne platnicky ten kotuc obrusuju.
Taktiez pri pomalej jazde pocujem take jemne ako keby piskanie. Je to hybrid tak podozieram elektromotor dobijajuci baterku. No mozno su to zadne kotuce.
Toyota Auris 1,4 Terra Cool - EX
Toyota Auris Touring Sports Hybrid
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Auris zadní kotouče po 50.000 km

Příspěvek od Luke_Luke »

Cecilius píše:Odkud máte ty čísla o stavu opotřebení? Já jsem se ptal po servisce na to kolik mi zbýva na destičkách tak ni řekli že to neměří ale že jsou v pohodě a budu upozorněn když na servisce zjistěj že už do příští nevydeží.
Po kazde garancce dostavam papir, kde je to napsane, stejne s napetim baterky, vzorkem pneumatik, vadami na karoserii a dalsimi drobnostmi.

piktor: rikali mi neco podobneho, ale verit se tomu neda, kdyz se podivas na trmen na predni brzde a silou jako predek brzdi oproti zadku, neni mozne, aby zadek brdil stejne intenzivne(v pomeru k velikosti a plose desticek), auto by bylo potom pri brzdeni v zatackach dost pretacive, jsem si na 99% jisty, ze to tak neni. Proste to skrta kvuli te rucky, rikalo uz mi vice mechaniku, ze Aurisy i Corolly na tohle dost trpi.

Ale zase budme radi, ze to neni jako nova 308, ktera ma rucku na predni naprave :lol:
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
PePe132
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 25.11.2010, 17:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Auris zadní kotouče po 50.000 km

Příspěvek od PePe132 »

Cože? Na přední nápravě? Chtěl bych vidět výraz majitelů, který 308ku vezmou s prvním sněhem na parkoviště zablbnout:D
Toyota Auris 1.6 Valvematic, 6M/T, white, Terra Cool + tempomat
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Auris zadní kotouče po 50.000 km

Příspěvek od Luke_Luke »

No v GTi je stejne rucka na tlacitko, elektronicka. Jen nizsi vybavy maji klasickou rucku.
Ale je pravda, ze ten podvozek je naladeny pekne, neni treba ani tahat za rucku, ale samozrejme v zime to na fleku neotocis :)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Jarda 59
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: ned 10.10.2010, 10:15

Re: Auris zadní kotouče po 50.000 km

Příspěvek od Jarda 59 »

piktor píše:Máme Auris (1.gen, 2012) a na prohlídce v autorizované servisu (ID Auto Brno) nám bylo řečeno, že je třeba vyměnit komplet zadní brzdy. Přijde mně, že je to dost brzo měnit i kotouče po 50 tisících kilometrech. Nebo je to normální? Jaké máte zkušenosti vy?
Moje zkušenosti se starým Aurisem se dost liší, přední desky cca 110 tkm a pak ve 170tkm komplet, zadní desky i kotouče cca 130 tkm, pak po 180 tkm šel Auris dál a ztratil jsem přehled.
Nový Auris (v provozu od března 2013) přední desky 120 tkm ; zadní desky i kotouče původní, při poslední prohlídce (135 tkm) jsem poukazoval na najeté kilometry , ale byl jsem ujištěn, že minimálně do příští prohlídky vydrží....
PS: Corolla měla zadní brzdy kombinované,to byla jiná konstrukce, myslím, že Aurisy mají jednodušší a více životaschopné zadní brzdy.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Auris zadní kotouče po 50.000 km

Příspěvek od Luke_Luke »

Myslim si, ze jsi ale trosku jiny priklad, pokud jezdis rocne vice nez 60tkm, tak je z toho velka vetsina plynulou jizdou pravedpodobne po dalnici, dlouhe trasy a tam se brzdy tolik neopotrebuji, to znamena o hodne vetsi najezdy. Kdo jezdi pro rohliky a do prace 3km, odejdou mu desky mnohem drive respektive pri mensim najezdu.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Jarda 59
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: ned 10.10.2010, 10:15

Re: Auris zadní kotouče po 50.000 km

Příspěvek od Jarda 59 »

Luke_Luke píše:Myslim si, ze jsi ale trosku jiny priklad, pokud jezdis rocne vice nez 60tkm, tak je z toho velka vetsina plynulou jizdou pravedpodobne po dalnici, dlouhe trasy a tam se brzdy tolik neopotrebuji, to znamena o hodne vetsi najezdy. Kdo jezdi pro rohliky a do prace 3km, odejdou mu desky mnohem drive respektive pri mensim najezdu.
No, plynulá jízda po naší dálnici je možná slib už několikátého ministra dopravy a asi ne posledního, ve čtvrtek odpoledne jsem se posouval v nekonečných kolonách po D1, pobavila mě informace o technologické přestávce , několik zoufalců opřených o lopaty pozorovalo hromadu hlíny .....
Můj příklad je v rozporu s uvedeným tvrzením, že brzdové desky jsou permanentně v kontaktu s brzdovými kotouči a ty je nutné měnit po 50tkm.
Je pravdou, jezdím část po dálnici,ale taky města a okresky, popojíždění na krátké vzdálenosti, ale v nízké rychlosti jsou více namáhány přední brzdy, zadní až při intenzivním brzdění.
Spolehlivost brzdového systému je na první řadě, ale to není důvod měnit neopotřebované díly.
Jo a mám krátkého Aurise, omezovač brzdného efektu na zadní nápravě asi má určitý vliv taky...
Odpovědět

Zpět na „Auris“