7afe swap 3sge-nějaké zkušenosti?

vše ohledně modelové řady Celica
Dominik
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: pát 31.05.2013, 13:33

7afe swap 3sge-nějaké zkušenosti?

Příspěvek od Dominik »

Ahoj,mám celicu 6.generace s motorem 7afe a kamarád sehnal celicu na díly s motorem 3sge.Nemáte někdo zkušenosti jak je těžké tyto motory mezi sebou vyměnit.7afe už má hodně najeto a dvoulitřík by se mi tam hodně líbil,akorát se bojim co to všechno obnáši a co všechno se musí vymenit.Poradí mi někdo prosím???
Uživatelský avatar
Elvis
Řidič
Příspěvky: 233
Registrován: stř 14.07.2004, 13:33
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 7afe swap 3sge-nějaké zkušenosti?

Příspěvek od Elvis »

tuto dilemu som riesil pred casom a nakoniec som 1.8 radsej predal a kupil rovno 2.0
Nie je to len o motore a prevodovke, ale rataj aj s brzdami, podvozkom atd.
Obrázek
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: 7afe swap 3sge-nějaké zkušenosti?

Příspěvek od Idaho »

komplet elektrika vč kabeláží pod palubkou kde se napojuje na ecu. Swap jako takový problém není ale je problém s legislativou - neprojde TK.
Dominik
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: pát 31.05.2013, 13:33

Re: 7afe swap 3sge-nějaké zkušenosti?

Příspěvek od Dominik »

Děkuju za odpovědi,zkusím se optat jestli by někdo zvládnul dobře udělat tu elektriku a kolik by si za to tak moh vzít,nechce se mi shanět jiný auto a když je možnost mít tenhle motor,tak legislativa už je vedlejší-s brzdama a podvozkem počítám,tak uvidíme.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: 7afe swap 3sge-nějaké zkušenosti?

Příspěvek od Idaho »

Dominik píše:Děkuju za odpovědi,zkusím se optat jestli by někdo zvládnul dobře udělat tu elektriku a kolik by si za to tak moh vzít,nechce se mi shanět jiný auto a když je možnost mít tenhle motor,tak legislativa už je vedlejší-s brzdama a podvozkem počítám,tak uvidíme.
ve chvíli kdy te zastaví první policajt a nechá si otevřít kapotu budeš vedlejší ty jemu :) proste ti ho odstaví, pokud na tom ale fakt trváš tak mi písni sz odkud jsi , jaký je stav motoru ( 3s ) atd a třeba se domluvíme..
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: 7afe swap 3sge-nějaké zkušenosti?

Příspěvek od gramo »

Obrázek
On ten nápis na sání "2000 TWIN CAM" docela napoví, že to není 1.8. Leda si pro zmatení nepřítele v rozměru toho obdélníku udělat štítek s nápisem např. TOYOTA 7A-FE.

Jinak komplet elektrika znamená třeba i budíky od palubky. Taky budeš muset měnit výfuk...
Dominik
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: pát 31.05.2013, 13:33

Re: 7afe swap 3sge-nějaké zkušenosti?

Příspěvek od Dominik »

No štítek kdyžtak sundám,7afe by mi bylo líto tam dávat.Výfuk,budíky,elektrika+nová spojka a rozvody to se bude dělat určitě,teď musím zjistit jak by to šlo legální cestou to zapsat,abych nemusel mít staženou prdel při každé policejní kontrole.Nevíte někdo jak by to šlo nejjednodužší a nejlevnější cestou?
Uživatelský avatar
PerryCZ
Věčnej rejpal
Příspěvky: 678
Registrován: pon 12.05.2008, 11:42
Kontaktovat uživatele:

Re: 7afe swap 3sge-nějaké zkušenosti?

Příspěvek od PerryCZ »

koupit st202... Nevim poradne na co se tu ptas... Legalne to prepsat nejde urcite a urcite ne levne!!!!!
Toyota Celica 2.0 GT
Toyota Celica 2.0 GT na dily - http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 21&t=33639
Toyota Corolla 1.3 16V na dily - http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 21&t=35106
Uživatelský avatar
WTE-greenfa
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: pon 01.11.2004, 13:16
Bydliště: Praha, Zlin
Kontaktovat uživatele:

Re: 7afe swap 3sge-nějaké zkušenosti?

Příspěvek od WTE-greenfa »

prodam na 7AFE turbokit, levne...
turbina, nejaké bizu kolem, otocený chladic plus nejaká elektrika k tomu.
předelavat 1,8 na 2.0 bude mít výsledek peníze v prdeli, casu to sezere, vysledek je ze auto jezdit nebude po dobu co se da našetrit na rozdíl prodat a koupt 3S

ja to kupoval ze chci turbo a mel uz 1,8, penize jsem neresil ale okolnosti chtely ze je rodina a celica stala tak nebyl smysl to montovat. dodelat nebude takovy problem jako jiny motor pod kapotou
kdyz tak mail tomas@doggie.cz
celica 97 super black&white edition
bodys
Navigátor
Příspěvky: 109
Registrován: sob 11.02.2012, 19:17
Bydliště: Kladno

Re: 7afe swap 3sge-nějaké zkušenosti?

Příspěvek od bodys »

Tim mu odložíš nákup ST202 tak o měsíc :D
SW20 1990
ST182 1990
EE111 1998
Uživatelský avatar
WTE-greenfa
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: pon 01.11.2004, 13:16
Bydliště: Praha, Zlin
Kontaktovat uživatele:

Re: 7afe swap 3sge-nějaké zkušenosti?

Příspěvek od WTE-greenfa »

:) to záleží.... pořád lepší tam mít motor co tam patří s bonusem než rozdělat všechno, ve výsledku shánem zbořenou 2.0 pro kopec věcí nebo pro ně po částech jezdit.
to mu oddálí projekt "přes zimu" a to bývá někdy i několik let
celica 97 super black&white edition
Dominik
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: pát 31.05.2013, 13:33

Re: 7afe swap 3sge-nějaké zkušenosti?

Příspěvek od Dominik »

Psal jsem že motor už má hodně nalítáno,takže turbo nemá bohužel smysl-klepou hydroštosy,žere olej(1l/1500km)a to už jsou vyměněny píst. kroužky a pár drobností,kouří jak turbomotor,7afe už nechci.Jinak auto na tom neni špatně-jen ten motor a na celicu s 2.0 prostě teď nemam a když je šance tam dát tohle za rozumný peníze tak to asi zkusim.Stejně jsem si jí chtěl nechat ještě dokud bude sloužit a motor bych podle zdravého úsudku sháněl tak do 2let,jesi mě nezavřou tak už na to že mi může někde padnout nemusim myslet a můžu jí poskytnout zas něco jiného.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: 7afe swap 3sge-nějaké zkušenosti?

Příspěvek od Idaho »

Dominik píše:Psal jsem že motor už má hodně nalítáno,takže turbo nemá bohužel smysl-klepou hydroštosy,žere olej(1l/1500km)a to už jsou vyměněny píst. kroužky a pár drobností,kouří jak turbomotor,7afe už nechci.Jinak auto na tom neni špatně-jen ten motor a na celicu s 2.0 prostě teď nemam a když je šance tam dát tohle za rozumný peníze tak to asi zkusim.Stejně jsem si jí chtěl nechat ještě dokud bude sloužit a motor bych podle zdravého úsudku sháněl tak do 2let,jesi mě nezavřou tak už na to že mi může někde padnout nemusim myslet a můžu jí poskytnout zas něco jiného.

Pokud jsou mene uz kroužky, tak teoreticky zbývají jen gufera ventilu, aby to přestalo kouřit. pokud ti je delal ten expert co ti řekl že ti klepou hydra ( která ten motor nemá ) tak se není čemu divit. To není o špatném, motoru ale o špatné udržbe a servisu. Pokdu ti tam stejenej expert da tu 2.0 a bude se o ni starat jako se starl o tu 1,8 nečeká te nic nového, jen to samé..
Dominik
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: pát 31.05.2013, 13:33

Re: 7afe swap 3sge-nějaké zkušenosti?

Příspěvek od Dominik »

Děkuju za opravu(aspon jsem zas o něco chytřejší).Bohužel nejsem žádnej mechanik a tamten expert co dělal kroužky by tuhle přestavbu nedělal-mam naštěstí celkem šikovnýho kamaráda s dílnou,zdviží a vim že on umí,takže alespoň něco :D
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: 7afe swap 3sge-nějaké zkušenosti?

Příspěvek od uruem »

WTE-greenfa píše:prodam na 7AFE turbokit, levne...
turbina, nejaké bizu kolem, otocený chladic plus nejaká elektrika k tomu.
předelavat 1,8 na 2.0 bude mít výsledek peníze v prdeli, casu to sezere, vysledek je ze auto jezdit nebude po dobu co se da našetrit na rozdíl prodat a koupt 3S

ja to kupoval ze chci turbo a mel uz 1,8, penize jsem neresil ale okolnosti chtely ze je rodina a celica stala tak nebyl smysl to montovat. dodelat nebude takovy problem jako jiny motor pod kapotou
kdyz tak mail tomas@doggie.cz

Tohle hodně pobavilo :D :D :D

Oturbi 7A kašli na 3S :D
Odpovědět

Zpět na „Celica“