Zatékání vody do 6.G Celicy

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Zatékání vody do 6.G Celicy

Příspěvek od Myfune »

Dneska jsem pojížděl s autem po městě a slyším nějaké bouchání ze zadu jakoby od heveru. Nedávno jsem teprve měnil kola, protože Celica byla jinak v garáži. No a tak kounu k heveru jestli náhodou není volnej a tam pod ním v kapse kus ledu velkej jak sviňa. Led sem vyhodil a vodu pak vypumpoval stříkačkou s hadičkou. Vysál jsem ještě přes 350 ml vody. Netuším ale odkud tam takhle může zatékat. Máte někdo s tímhle zkušenost kudy by to mohlo téct? Přeci jen to musí být někde poblíž té kapsy, aby ta voda pak mohla být svedená po kastli do té kapsy. Přemýšlím o průchodkách kabeláže co jsou nahoře nad kufrem ale přijde mi že jsou dost daleko od kapsy. Boční zadní okno pokud je někde pod gumou orezlá kastle, ale asi nejvíc sázím na uchycení plynové vzpěry, která je v odtokovém žlábku kolem otvoru do kufru? Ještě je tam gumový doraz na konci kufru, ale ten je né na dně toho žlábku, ale na šikmé plošce toho žlábku, takže ten mi přijde mimo aby tam nateklo tolik vody. S autem jsem měl kdysy nehodu. Zadní víko kufru bylo asi dole, takže si myslím, že byla vzpěra demontovaná. Ale na druhé straně u nádrže žádná voda nebyla. Sahal jsem rukou až do špičky dna té kapsy. No leda by ještě byla prasklina v podběhu jinak nevím. Tak kdo jste se s tím už potýkal tak uvítám vaše postřehy.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Re: Zatékání vody do 6.G Celicy

Příspěvek od Kubrt »

Tak nejak si myslim, ze uz nema smysl nic dodavat, dyt jsi to vsechno napsal.


Co diagnostiku v motoraku uz jsi delal?KOukals? Dej vedet at vim ze mam jit hledat.
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zatékání vody do 6.G Celicy

Příspěvek od Myfune »

Já to tušil že to tak nakonec dopadne, že budu muset nejspíš odmontovat interiér a simulací deště všechno odzkoušet. Akorát pro ty co tohle zaujalo nebo po přečtení mého příspěvku šly kouknout do kapsy a našli tam to co já mám špatnou zprávu. Nebudu mít hned čas se tomu věnovat. Moc povinností a Celica je momentálně jediné provozuschopné auto. Felicia má vymontovnou baterku a taky do ní zatéká :-) a Corolla je u automedicinmana bo jí došla technická a ještě je potřeba na ní něco dodělat.

Jo aha já se měl kouknout. :-) No tak to se teda budu muset kouknout no. Já to pochopil tak, že se pudeš mrknout ty do skladu a pak dáš vědět. A já proč furt nepíšeš :-D No ještě se pak asi kouknu i do té druhé celi co mám na díly, když říkáš že některé ty podložky takový záhul nedostávají, tak by tam teoreticky mohli být nějaké gut.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Re: Zatékání vody do 6.G Celicy

Příspěvek od Kubrt »

No ja to tak prave myslel, ze prvne udelas diagostiku co je vlastne v prdeli. Muze byt jen ta kosticka a nebo naopak vlozka. 100% to tam najdu, ale moc se mi tam nechce :D Jestli to jde blbe za jizdy a na miste bez motoru je to ok bude to mozna uz synchron a nebo ti zacina spojka. Tech moznosti je tam vic, kdyz odpojis thlo uvidis jestli je prostredek vychozenej "ovalnej".

Ja mel zalitou levou kapsu a mel jsem to diky tomu, ze byla vytazena hadicka od anteny a vsechno co z ni teklo slo do kapsy. Druha strana sucha.
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání vody do 6.G Celicy

Příspěvek od MichalS »

Možná je to OT, ale mě na 5g zatékalo do kufru přes světlo, resp. otvor byl pod světlem.
- Voda která nateče přes škvíry do kufru je svedena do bočních žlábků (kde jsou pístnice zadních dveří) a pak teče ke světlům a pod nimi přes vnitřek nárazník dolů...
- Nevím proč ale pod jedním světlem byl špatně vytmelený spoj tou "klempířskou" gumou a voda místo aby odtékala, tak vtékala :)
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zatékání vody do 6.G Celicy

Příspěvek od Myfune »

OK dík za tip. To mě vlastně taky tochu vrtalo v hlavě když jsem na to koukal, ale nějak jsem si při psaní nevzpoměl.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zatékání vody do 6.G Celicy

Příspěvek od micron »

Myfune> kontroloval si jestli máš zadní okno? mohlo by tam zatejkat :-) :biggrin: :biggrin: noooo sorry za srandu... je to zajímavý co si našel v autě teda já bych to provrtal ze spod aby to vytejkalo... máš ucpanej odtokovej kanálek :biggrin: :biggrin: :biggrin: ne už nebudu prudit... sorry :-) :biggrin: ne ještě si dám: hele a topíš někdy taky v autě? bych přitopil bejt tebou :-) :-) zajímavý ne jen akvárko ale i arktickej ledovec? neeee to mi nedělej... já měl kluziště kdysi na podlaze... komplet, bylo to zábavný a nebo aqua park... v kufru ale nic... se těšim co najdeš po testech...
ne ještě mi to nedá ty máš ledoborec??? titanica celicia spc edition :biggrin: a už budu hodnej :biggrin: já měl z mý celicy kdysi pocit že je to ponorka... jako vody sem měl fakt dooost :-) jak byla děravá podlaha u řidiče a spolujezdce + i podlaha u zadních sedaček... ponorka... :biggrin: + hnízdo mravenců pod nohama řidiče... pod kobercem to byl vrchol všeho... masakr to byl...

teď musim dopořešit ty holuby... už to přesíraj... vracej se na muj balkon... a serou a serou došla mi trpělivost... to mi dělaj za to, že sem jim vyhodil to hnízdo... hajzlíci... objednána síť a jestli se tam zamotá ten holub, umlátim jí nebo jeho didgeridem (co mam už dlouho za skříní ale nějak mi nejde na to hrát, tak je s tim umlátim)... šmejdy :biggrin: bude ze mě pavouk... a ne nebudu mít ani výčitek svědomí když toho hajzla nebo tu svini ( s těma milejma nevinnýma očíčkama) umlátim... jsou totiž až moc vychcaný a hlavně fest vysraný na to aby byli na živu... :biggrin: seru na to... :biggrin: je to neekologické srát mi na balkon, ekologičtější je je umlátit
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zatékání vody do 6.G Celicy

Příspěvek od Myfune »

microne nejdřív sem vyhodil ten kus ledu když sem ho objevil a bylo mi jedno že to bylo na parkovišti na náměstí. Doma sem pak odmontoval zadní zástěrku v domění, že to vyteče přes tu plastovou hmoždinku do které jde od spodu vrut zástěrky. Ale ono to jen tak občas ukáplo. Takže jediná varianta bylo vzít stříkačku a hadičku a odsát to mechanicky. Zvednout topení by nic nevyřešilo, ani kdybych vymontoval kolem kapsy interiér a zadní sedačku. Podle mě se k tomu teplej vzduch téměř nedostane a i kdyby jo, tak je kapsa ochlazována přes plech z venku, takže odpar minimální. A na závěr jsem tam vložil papírovej ubrousek, aby odsál poslední zbytky vody a nechal přes noc odendanej dekl k heveru. Dokud nebudu mít čas na to vlítnout, tak holt musím pravidelně kontrolovat jestli tam zase něco nenateklo.

Edit 2.3.2015
Dneska tu u mě pršelo, tak jsem omrkl kapsu a vytáhl z ní 1/4 litru vody. Pohmatem rukou uvnitř kapsy po stěnách jsem lokalizoval průsak vody ve vrchní části kapsy, jakoby z vnitřní spodní strany toho odtokového žlábku co je v něm uchycená vzpěra kufru. Takže moje momentální podezdření průsaku vody je v místě uchycení vzpěry. Šrouby se sice jevily suché a byla na nich jakási barva nebo takový nazelenalý tmel. Ale ta podložka pístu má středový trn, který prochází zkrz kastli a ten otvor v kastli má kolem určitou vůli. Takže pokud se dostala voda pod tu podložku, tak tím trnem to tam v klidu může zatéct. Máte někdo lepší nápad jak to zatěsnit než jen silikonem na podložku a dotáhnout? Silikon předpokládám neutrální. Nebo je potřeba nějaký speciální karosářský?

Na úchytu vzpěry je nalepená jakási pěnová podložka, která má zatěsnit tu plochu mezi kastlí a úchytem. Předpokládám, že ta podložka časem stratila svoji těsnící schopnost. Je to jako kdyby nějaká pěnová guma nebo co. Za ty roky je slisovaná na míň než 1 mm tloušťku. Sundal jsem jí opatrně, abych jí neroztrhl a ředidlem jsem očistil špínu a zbytky lepidla jak z kastle, úchytu vzpěry tak i z té podložky. Protože z toho nechci dělat nerozebiratelný spoj, tak jsem použil prostě vazelínu. Natřel jsem úchyt vzpěry. Na to hodil tu podložku a tu jsem z druhé strany taky ještě natřel vazelínou. Samozřejmě jsem natřel vazelínou i závity šroubů a dotáhl decentně, abych nestrhl závity, co to šlo. Nebo by jste použili něco lepšího než vazelínu?

No a uvidíme až zaprší co bude. Jedině že by tam teklo už jen od těch gumových průchodek co jsou nahoře u střechy. Od zadního světla bylo v kapse po stěnách všude sucho, takže od nich určo nic neteklo. Na tuty to muselo být tím úchytem pístu, protože té vody bylo za tak krátko v kapse dost a v tom žlábku se přeci jen voda soustřeďuje. z více míst.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Odpovědět

Zpět na „Celica“