Nestartuje po vyčištění IACV a MAF

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
MungoR
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: úte 11.08.2009, 10:07
Bydliště: Liberec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Nestartuje po vyčištění IACV a MAF

Příspěvek od MungoR »

Ahoj,
posledních pár měsíců celica hůř startovala a volnoběh občas klesal příliš nízko. Nakonec se objevila i "slepá místa" v zátahu při zrychlení, takže jsem se odhodlal k rozebrání sání, vytažení škrtící klapky a váhy vzduchu a jejich důkladnému vyčištění podle návodu z http://www.celicahobby.com/forums/ubbth ... Clean.html. Po resetování jednotky a sesazení všech rozebraných součástek zpět na místo ale při nastartování nechce chytit. Až při sešlápnutí plynu skoro do poloviny naskočí, běží dokud je plyn sešlápnutý a po jeho puštění otáčky klesnou a motor chcípne. Než zase všechno rozeberu a začnu kontrolovat, napadá někoho kde by mohl být problém? Předběžně podezřívám MAF z nepřežití čištění.
Celica VVT-I, 2001
Status: pomalu dojíždíme
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje po vyčištění IACV a MAF

Příspěvek od libor12 »

Zapojil jsi všechno zpět? Manual máš? Nebo diagnostiku? Kolísaní volnoběhu bych připsal lambdě a nebo 1zz vada a tedy ztráta komprese a žraní oleje. Měřil jsi kompresi?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
MungoR
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: úte 11.08.2009, 10:07
Bydliště: Liberec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje po vyčištění IACV a MAF

Příspěvek od MungoR »

Díky za pomoc, ještě jednou jsem to dnes rozebral a zase složil. Motor chytil na první natočení a jde absolutně plynule, žádné kolísání otáček ani při sepnutí ventilátorů. Rád bych napsal co bylo špatně, ale na nic jsem při kontrole nenarazil, třeba to byla jen nějaká slabší chvilka :)
Celica VVT-I, 2001
Status: pomalu dojíždíme
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nestartuje po vyčištění IACV a MAF

Příspěvek od zejdy »

Na slabší chvilku já moc nevěřím :mad:
Podezříval bych krokový motorek volnoběhu. Sice jsem Ti ho čistil, ale je to velmi choulostivý člen a pokud neběhá opravdu velmi lehce, projevuje se právě tímto kolísáním otáček a neochotou nastartovat bez plynu.
A při skládání stačí špatně dotáhnout/nebo přetáhnout šroubky a motorek nechodí.....
Takže pokud je vše v pořádku, poplácej se po zádech a věř, že to vydrží! :D :D :D :D
Odpovědět

Zpět na „Celica“