Termoizolační páska na výfuk a svody

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
ZDrt
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: stř 19.09.2012, 08:09
Bydliště: Vysoké Mýto

Termoizolační páska na výfuk a svody

Příspěvek od ZDrt »

Máte někdo zkušenosti s termoizolačníma páskama na výfukovým traktu? Aby bylo jasno, nejde mi o nějaký tunning a rychlejší výplach potrubí, ale primárně o ochranu toho potrubí. Mám malou dírku ve sváru za lambdou a zjistil jsem, že kromě zadního tlumiče se výfuk na 7a-fe nedá moc sehnat. Tak mě napadlo to celý sundat, očistit svařit, omotat termopáskou a případně stříknout termosprejem. Slibuju si od toho hlavně prodloužení životnosti s tím, že cenově to bude do 1000Kč, protože nehodlám kupovat pásku do 1300 stupňů za 1500 z 5m. Mělo by stačit něco kolem 900 stupňů a tam už jsme na deseti i více metrech za 5-600.

Názory? Zkušenosti?
Toyota T20 Celica 1,8 7a-fe ('95)
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Re: Termoizolační páska na výfuk a svody

Příspěvek od garfielld »

osobně bych zavařil dirku a prděl na to, pokud máš možnost že ti to někdo zavaří, tak máš zároven nejspíš možnost že ti při nejhoršim ten vejfuk někdo udělá i komplet novej a o moc dráž to nevyjde, omotávat komplet celý vedení tě vyjde docela draho, na to ti jen 5m stačit určitě nebude, spíš bych počítal tak s 15m ;) to samí ta barva na to atd... ,ale pokud máš čas a chce se ti do toho, tak je to na tobě :)
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
Mattyno
Manager Týmu
Příspěvky: 456
Registrován: ned 07.12.2008, 11:40
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Termoizolační páska na výfuk a svody

Příspěvek od Mattyno »

Levnější a doživotní to bude nahradit nerezovým výfukem vyrobeným na zakázku.
Termopáska se taky po čase rozpadne, hlavně při manipulaci s výfukem atd...
RX7 FD single GT35R, street port, RA super seals, cca 450 HP
RX8 stock 238 HP
RX8 RHD JDM 238 HP, in progress
Celica ST185, CP, EAGLE, now in progress, cca 0 HP
A6 Allroad stock 180 HP
Bravo 1.4 electric windows, cca 40 HP
Uživatelský avatar
ZDrt
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: stř 19.09.2012, 08:09
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Termoizolační páska na výfuk a svody

Příspěvek od ZDrt »

No tak o nerezovém výfuku jsem nepřemýšlel...ale to asi nebude moc levná záležitost ne? Případně je tu na fóru někdo kdo vyrábí nebo má doporučení?

A jinak co kdo soudíte o tom, že omotání svodů či výfuku má pozitivní vliv na rychlost odvodu spalin? Já si myslím, že to je nesmysl...nějak mi to fyzikálně nedává smysl....
Toyota T20 Celica 1,8 7a-fe ('95)
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Termoizolační páska na výfuk a svody

Příspěvek od aczasa »

proc ne? vyssi teplota... vetsi rozdil parc tlaku, vesi rozdil tlaku v potrubi omotanem a venkem... Sice se bavime o miliontinach, ale opodstatneni tam je... :-) Jen realne uplatneni ci realny rozdil je limitne blizky nule...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Mattyno
Manager Týmu
Příspěvky: 456
Registrován: ned 07.12.2008, 11:40
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Termoizolační páska na výfuk a svody

Příspěvek od Mattyno »

ZDrt píše:No tak o nerezovém výfuku jsem nepřemýšlel...ale to asi nebude moc levná záležitost ne? Případně je tu na fóru někdo kdo vyrábí nebo má doporučení?

A jinak co kdo soudíte o tom, že omotání svodů či výfuku má pozitivní vliv na rychlost odvodu spalin? Já si myslím, že to je nesmysl...nějak mi to fyzikálně nedává smysl....
Nemyslel jsem nahradit celý výfukový systém nerezovým, ale jen ten prasklý díl u lambdy. Celý výfuk je tak +- 9tis...
Info o termopásce si vygoogli. Já ji mám na na svodech a downpipe, skrze snížení teploty motorových dílů.
Pokud nehoníš koně, tak jsou to vše zbytečné investice a jen ten díl přeplátuj plechem :wink:
RX7 FD single GT35R, street port, RA super seals, cca 450 HP
RX8 stock 238 HP
RX8 RHD JDM 238 HP, in progress
Celica ST185, CP, EAGLE, now in progress, cca 0 HP
A6 Allroad stock 180 HP
Bravo 1.4 electric windows, cca 40 HP
Uživatelský avatar
ZDrt
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: stř 19.09.2012, 08:09
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Termoizolační páska na výfuk a svody

Příspěvek od ZDrt »

Díky za nakopnutí, to s těma tlakama mi nedocvaklo. Snížení teploty v motoru mi bylo jasný. Těm svodům ta zvýšená teplota neva? Už tak jim musí být chvílema horko 8)

Jinak result je takový, že na pásku se aktuálně vydlabu a jen se to svaří, jak tu bylo zmíněno. Čeká mě totiž rozdělání motoru (klasika 7afe), takže jakýkoli "zbytečný" investice musí stranou. Jen jsem si zprvu říkal, zda do toho pár korun nedat a mít na trochu delší dobu pokoj.

A samozřejmě google je google, ale osobní zkušenost je osobní zkušenost. Na internetu se dneska dočtete všechno, počínaje tím, že je to nejlepší vynález na světě a konče tím, že je to k ničemu.

Díky za vaše postřehy.
Toyota T20 Celica 1,8 7a-fe ('95)
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Termoizolační páska na výfuk a svody

Příspěvek od gramo »

Taky jsem o tom uvažoval, hlavně kvůli snížení teploty v motorovém prostoru, to 3SGE dokáže slušně zatopit. Ocelovým svodům vyšší teplota nevadí, navíc je prý výhoda, že nekolísá jejich teplota při změnách stylu jízdy, tak na ně tolik nepůsobí teplotní roztažnost. Ale zase jak se víc nahřejou, hřeje to i hlavu... Jsou to jen dohady z diskuzních fór, asi málokdo objektivně pozná, jestli to něčemu pomohlo a málokdo se pochlubí, že vyhodil peníze za zbytečnost.
Uživatelský avatar
ZDrt
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: stř 19.09.2012, 08:09
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Termoizolační páska na výfuk a svody

Příspěvek od ZDrt »

A tak jsi do toho nakonec šel nebo nešel? I když jsem byl nejprve motivován ochranou výfuku, tak nad tím snížením teploty pod kapotou bych do budoucna taky uvažoval. Ale možná je to jak říkáš, jeden parametr zlepšit, druhej zhoršit a jsme kde jsme byly...

Matynoo by se mohl víc pochlubit, jestli by do toho šel znovu nebo ne :wink:
Toyota T20 Celica 1,8 7a-fe ('95)
Uživatelský avatar
Mattyno
Manager Týmu
Příspěvky: 456
Registrován: ned 07.12.2008, 11:40
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Termoizolační páska na výfuk a svody

Příspěvek od Mattyno »

Já na rx7 omotal nerezové svody a downpipe. Přeci jen je hned na stranĕ svodů sání a ty svody se v zátĕži rozsvítí do oranžova. V plánu mám omotat ještĕ frontpipe, ať není takové vedro v kabinĕ.
Na st185 při plánované go omotám svody a downpipe. Dál ne...
RX7 FD single GT35R, street port, RA super seals, cca 450 HP
RX8 stock 238 HP
RX8 RHD JDM 238 HP, in progress
Celica ST185, CP, EAGLE, now in progress, cca 0 HP
A6 Allroad stock 180 HP
Bravo 1.4 electric windows, cca 40 HP
Odpovědět

Zpět na „Celica“