(update) celica7g VVTLI nad 6000RPM chyba P1693

vše ohledně modelové řady Celica
trivate
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: stř 30.04.2014, 13:25
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

(update) celica7g VVTLI nad 6000RPM chyba P1693

Příspěvek od trivate »

zdravim vsechny,
chci se zeptat zda nekdo nemate zkusenost s timto problemem.

Cca po 15 km jizdy jakoby vykon uplne klesl a cecilka zacala jet jakoby mela poloprazdnou nadrz. Zacala jakoby více vibrovat a z vyfuku se zacal ozyvat takovy traktorovy zvuk, jako kdyz slysim traktor. Max rychlost cca byla 60kmh, a jakoby jela jen na 2-3 válce. Pak vyskocila kontrolka motoru.

Nekdo nejaky napad? Praskle srouby na vackove hrideli? Vaha vzduchu nebo neco se vzduchem, cely motor v p... ?

diky za napady
Naposledy upravil(a) trivate dne pát 09.05.2014, 12:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc celica7g VVTLI jakoby jela na 3 valce (max 60kmh)

Příspěvek od micron »

u 3SGE by se jednalo o vadnou svíčku, nebo kabel jednoznačně... u tohoto motoru ovšem nevim... z vvti(L) jde na mě hrůza, jen tu kombinci písmenek vidim :mrgreen: to jsou motory s překvapením...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc celica7g VVTLI jakoby jela na 3 valce (max 60kmh)

Příspěvek od libor12 »

máš praskly pist nebo ventil. Ale spis pist, takže C je správně. Motor zralý na GO.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Pomoc celica7g VVTLI jakoby jela na 3 valce (max 60kmh)

Příspěvek od zejdy »

Je třeba přečíst, co hlásí diagnostika, to je základ. Druhý krok změřit tlaky. Pak budeš moudřejší ( a třeba i my :D )
Uživatelský avatar
Lihus
Řidič
Příspěvky: 231
Registrován: úte 01.03.2011, 00:36
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc celica7g VVTLI jakoby jela na 3 valce (max 60kmh)

Příspěvek od Lihus »

místo go si sežeň jinej motor bez jednotky atd. a zeskládej z toho jeden, výjde to levněji
Ex: Corsa C 1,8 GSi
Ex: Celica t23 1zz-fe
Ex: Corolla T-Sport ZZE123, 2zz-ge

Lexus GS300 06
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc celica7g VVTLI jakoby jela na 3 valce (max 60kmh)

Příspěvek od Idaho »

muže to vyjít levněji, ale taky nemusí - záleží jaké bude mít štěstí na ten druhý motor.
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Pomoc celica7g VVTLI jakoby jela na 3 valce (max 60kmh)

Příspěvek od zejdy »

Idaho píše:muže to vyjít levněji, ale taky nemusí - záleží jaké bude mít štěstí na ten druhý motor.
Vyjde to "levněji" o náklady na nákup druhého motoru, protože všechny klíčové komponenty se stejně musí koupit nové. Jenom blázen by seskládal motor ze starých dílů......
trivate
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: stř 30.04.2014, 13:25
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc celica7g VVTLI jakoby jela na 3 valce (max 60kmh)

Příspěvek od trivate »

tak celda byla na diagnostice a nasla vadny vstrikovac. Vstrikovac vymenen, k tomu i svicky a pri jednom olej.

Jede jak ma.

Ale nad 6000RPM trhne a vyskoci kontrolka motoru.. zase na diagnostiku a vypsalo to 1693 - obvod ridiciho ventilu oleje (OCV)

:?
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc celica7g VVTLI jakoby jela na 3 valce (max 60kmh)

Příspěvek od libor12 »

trivate píše:Jede jak ma.

Ale nad 6000RPM trhne a vyskoci kontrolka motoru..
Jedno popírá druhé. Já vím,že jsem otravný a přeju ti to nejhorší :lol: ale vzal někdo do ruky kompresmetr a změřil komprese?? A co je to vůbec za servis,který "odstraní" jednu závadu a způsobí druhou?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
trivate
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: stř 30.04.2014, 13:25
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc celica7g VVTLI jakoby jela na 3 valce (max 60kmh)

Příspěvek od trivate »

libor12 píše:
trivate píše:Jede jak ma.

Ale nad 6000RPM trhne a vyskoci kontrolka motoru..
Jedno popírá druhé. Já vím,že jsem otravný a přeju ti to nejhorší :lol: ale vzal někdo do ruky kompresmetr a změřil komprese?? A co je to vůbec za servis,který "odstraní" jednu závadu a způsobí druhou?

Jo to tam ten typos meril, v jednom valci to bylo na polovicni urovni (praskly vstrikovac), zapecene pistni krouzky a dodrbana ridici jednotka - ze pry v dusledku toho se to podelalo. Opravit to opravil, vymenit vymenil, ale prislo se na dalsi zavadu ktera byla zticha jelikoz jsem to doted nad 6000 netocil (auto jsem mel docela nově porizeno a jezdil jsem spis jen velmi obcasne pac nebyl menen olej po puvodnim majiteli). Jak jsem nasetril prachy a vsecko potrebne se vymenilo tak jsem zkusil co to da a duplo to tu chybu 1693 OCV.

Hledal jsem to na googlu a moznosti je docela dost, hlavne pry muze byt i praskly sroub na vackove hrideli nebo dalsi veci.. viz zde pro ty kdo by mel podobny problem:

Kód: Vybrat vše

http://testroete.com/car/Toyota/celica/repair%20information/repair%20manual/05%20-%20Diagnostics/40.pdf
Zkusime to rozebrat jeste jednou a tentokrat se treba zamerit na obvod ridiciho ventilu oleje a srouby
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: (update) celica7g VVTLI nad 6000RPM chyba P1693

Příspěvek od libor12 »

Řekněte mi upřímně. Co je to za mechanika,který na (vychazim z tohoto:
trivate píše: Jo to tam ten typos meril, v jednom valci to bylo na polovicni urovni (praskly vstrikovac
je o 50% menší kompresní tlak a mechanik to přejde a přikládá to
trivate píše: zapecene pistni krouzky
jak ty kroužky opravil? A jak opravil tu jednotku?????? Pájkou?
trivate píše: a dodrbana ridici jednotka
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: (update) celica7g VVTLI nad 6000RPM chyba P1693

Příspěvek od zejdy »

:D :D :D :roll: :roll: :roll:
trivate
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: stř 30.04.2014, 13:25
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: (update) celica7g VVTLI nad 6000RPM chyba P1693

Příspěvek od trivate »

libor12 píše:Řekněte mi upřímně. Co je to za mechanika,který na (vychazim z tohoto:
trivate píše: Jo to tam ten typos meril, v jednom valci to bylo na polovicni urovni (praskly vstrikovac
je o 50% menší kompresní tlak a mechanik to přejde a přikládá to
trivate píše: zapecene pistni krouzky
jak ty kroužky opravil? A jak opravil tu jednotku?????? Pájkou?
trivate píše: a dodrbana ridici jednotka

jo pajkou =) nejakou soucastku vymenil s tim ze musim nejlip behem pulroku sehnat novou, po vymene a vycisteni veci tykajicich se valcu a pistu a kompresi bylo dalsi mereni v poradku. Projel jsem to a cajk. Jelo dokonce lip jak predtim, ale to ten olej.

Ty uz ses s timto rozsvicenim kontrolky nad 6000RPM setkal? Vychazim z toho ze budes mit zkusenosti s celicou dost. Pomohlo ti vycisteni OCV filtrů?
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: (update) celica7g VVTLI nad 6000RPM chyba P1693

Příspěvek od libor12 »

Chci znát toho kreativního mechanika,který s letlampou pájkou v ruce opraví ECU v 7g :lol: :lol: :mrgreen: Asi tak 99% lidí (celosvětově) a nestyděli se veřejně přiznat svoji prohru si na jakékoli manipulaci s denso ecu vylámalo zuby. Ale tvůj mechanik,zřejmě vystudovaný elektrotechnický inženýr a programátor,zvládl to nad čím ostatní zlomili hůl.
trivate píše:Jelo dokonce lip jak predtim
jak by taky ne,když z HTP udělal MPI :mrgreen: :bigups: Ten motor jsi viděl ty přímo fyzicky rozebraný na součástky? Velmi mne tohle zajímá,protože ten tvůj mechanik je mezi všemi mechaniky BŮH. Dokáže totiž rozebrat 2zz-ge motor a složit zpět z původních dílů. Nebo je tu ještě možnost,že nepíšeš pravdu. Nejsem nějaký lenoch,ale za 5dnů vyndat motor z auta,změřit,opravit kroužky,objednat nové díly v toyotě a ještě do toho ve svátek,motor složit a dát zpět. Tak to dokáže opravdu jen bůh. :lol: Bud lžeš ty,nebo ten tvůj mechanik. Čili začni znova a pravdu.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Lihus
Řidič
Příspěvky: 231
Registrován: úte 01.03.2011, 00:36
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc celica7g VVTLI jakoby jela na 3 valce (max 60kmh)

Příspěvek od Lihus »

zejdy píše:
Idaho píše:muže to vyjít levněji, ale taky nemusí - záleží jaké bude mít štěstí na ten druhý motor.
Vyjde to "levněji" o náklady na nákup druhého motoru, protože všechny klíčové komponenty se stejně musí koupit nové. Jenom blázen by seskládal motor ze starých dílů......
No nevim co je na tom, vemes holej motor a das tam vstriky altik ecu ze stareho, myslim ze v poho. Brali jsme takle motor z bouchle corolly a nebyl s tim problem.
Ex: Corsa C 1,8 GSi
Ex: Celica t23 1zz-fe
Ex: Corolla T-Sport ZZE123, 2zz-ge

Lexus GS300 06
Odpovědět

Zpět na „Celica“