svíčky

vše ohledně modelové řady Celica
pepis1
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: pon 28.04.2014, 17:37

svíčky

Příspěvek od pepis1 »

Zdarec, mám šestkovou celiku s motorem 3SGE a potřebuju nový svíčky tak se ptám jaký by jste mi doporučily tak do 300,- o denso power vím ale nechce se mí dávat za svíčku 400,- tak by mě zajímalo jaký používáte vy.Předem dík za odpovědi
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od Idaho »

pepis1 píše:Zdarec, mám šestkovou celiku s motorem 3SGE a potřebuju nový svíčky tak se ptám jaký by jste mi doporučily tak do 300,- o denso power vím ale nechce se mí dávat za svíčku 400,- tak by mě zajímalo jaký používáte vy.Předem dík za odpovědi

pokud má jezdit tak jak jezdit má, nevyhnes se tomu. ty ruzné levné náhrady jsou vždy jen uni svíce a ta ušetřená cena se nekde projeví..
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: svíčky

Příspěvek od gramo »

Jedno takové téma už tady je http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopic.php?t=22555

Držel bych se NGK nebo Denso, ony ty svíčky vydrží dost dlouho, tak to není zas taková položka...
Krom toho je tady mají do 300Kč
http://katalog.haspa.cz/index.php?main_ ... s_id=97572
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Re: svíčky

Příspěvek od stefancelicaT20 »

Aky je rozdiel medzi IK20 http://katalog.haspa.cz/index.php?main_ ... s_id=97572

a PK20R8 http://www.autodily-cardo.cz/svicky/zap ... so-pk20r8/

Mam už cca 94tis.km PK20R8 pomaly ich budem musiet menit, ten rozdiel v cenach je niekde aj 200% az sa bojim ci ich nekopiruju cinania.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od libor12 »

Denso vyrábí Nigerijci ve Francii a NGK má továrny v Turecku. :lol: :biggrin:
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: svíčky

Příspěvek od gramo »

PK20 jsou platinové a IK20 iridiové. Ještě jsem si vzpomněl, že v haspě jsem ty IK20 chtěl před 2 lety koupit, taky tenkrát měli podezřele výhodnou cenu, ale ozvali se, že je nemají a koupil jsem místo toho VK20 (iridium tough), což je kombinace iridiového hrotu a platinové kostřící elektrody, takže sice nejsou tak "ultimátní" jako iridium power, ale zas mají vydržet jako platinové (marketing :))

http://www.globaldenso.com/en/products/ ... /qa_5.html
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od micron »

Libor> nevim jak teď ale Denso platinum PK20R8 mam krabičky schovaný a tam je černý na bílým MADE IN JAPAN (je libo foto?). ale tak proč by je nomohli vyrábět nigerijci nebo třeba češi, nebo tataři, třeba i ufoni jako námezní síla v japonsku :-)... to je šumák... našel bych i účtenku, dá se zjistit kdy to teda ještě dělali japan... neni to tak dlouho...
A v krabičkách mam původní NGK platinum, který sem měnil jen proto- jak mi celica cukala v mrazech- lambda kix... NGK by byly furt funkční...

Tak třeba co sem teď čet, tak KYB staví novou továrnu u nás... logicky... vozit zboží z japonska je zbytečně drahý... a musí se konkurovat cenově Monroe atd... je to trochu blbý nadávat že něco vyráběj turci... to je jako by pak někdo nadával že KYB jsou z ČR a jsou to tim pádem šmejdy...

Ono je to vlastně jedna komická hra... já sem si dal požadavek, že chci mít v autě všechny krabice a veškerou dokumentaci k příslušenství co jsem přiobjednal od subaru... plnej kufr krabic... :-)
bylo to divný, ale tak něco sem se dozvěděl... třeba že na krabici se zadním spoilerem je vyraženo made in Japan, ale nálepka je CHINA post service... můžu si za A myslet že to je made in china, a z prdele ti tam vyrazej made in japan... a nebo za B chtěj v japonsku ušetřit, a vědi, že v číně se Subaru XV prodává výtečně a pošlou to od nich... levnějc... no ve výsledku je to celkem jedno, já jen že je to zajímavý a ty krabice sem si neobjednal jen tak že bych je sbíral :-) Fogi když sem mu to řek, tak si to vyložil jasně... "číňani ti na krabici vyrazej co chceš, je to china..." já si ale myslim že je to produkt co jde z japonska do číny a pak to posílaj levně dál po vzoru Ebay... :biggrin: tak kdo má pravdu :-) je to celkem jedno... tak i tak

Už si dávno nemyslim že co má nálepku made in japan je best... televize Sharp mě o tom přesvědčila... made in japan katastroficky pískající reproduktory, závada na výstupním obvodu, která se týkala všech televizí made in japan by SHARP, ale slyší to jen člověk co je citlivej na zvuk, starší lidi tu frekvenci už neslyšej.... prostě jako šmejdský monitory který pískaj-fatální chyba... kdežto SONY made in Poland ( a nepíšou to kde jsou vyráběný, jako by se styděli-zbytečně)... perfecto bravissimo quality... made in japan už dávno nemusim, jen motory zatim ještě jo... to je složitější záležitost než poskládat televizi v japonsku... z fatálně vadných součástek

+ Myslim si, že celou tu aféru kolem vadných levných denso a ngk svíček rozpoutala konkurence... klidně jako že je to možný, konkurenční firma která financovala napodobování značek denso a ngk záměrně aby je poškodila... což se povedlo... NGK a Denso ovládli celej trh prakticky.... ale je čas se vrátit zpátky na začátek... a očistit kvalitu... a originalitu. Já vim že NGK starý jsou origo a Denso taky... co dál? ale jen muj názor... :wink: asi jen že by ty krabičky vlastnoručně podepisovali kontrolní experti při výstupu... s vlastním originálním perem, který pod neutronovým mikroskopem poznáš, že je ten podpis pravej :-) bude mít stejný DNA inkoustu :biggrin: ale proč by ne... 100kč ti pošlou zpátky když jim odešleš data... takhle by to šlo řešit... aby se eliminovalo to svinstvo... pokud by bylo zjištěný že máš kopii, dostaneš svíce za symbolickou cenu a distributor bude zažalován a bude kompenzovat ztráty... bude právně zničen...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2116
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: svíčky

Příspěvek od jarson »

je to asi3 roky, mozno aj 4 - neviem už pesne - kupoval som NGK platinky ( BKR6EP-13) a su made in japan. Na samotnej sviecke je tiez vyrazene "JAPAN".
Pri objednavke som doslova pozadoval JAPAN produkciu, nakolko som sa dopocul , ze francuzska vyroba nie je tak dobra ako japonska. Bolo mi vysvetlene, ze tento typ co chcem ja - platinove , ani iny ako japan nemaju, lebo sa robi iba tam. Teda , že niektore typy sa robia v japonsku, ine naopak v EU. Myslim , ze v EU hovorili , ze sa robia niektore iridove a vacsina obycajnych udajne. Ako je to naozaj netusim - ako mi bolo povedane , tak davam dalej.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od micron »

Jarson> prostě hloupost je cpát iridium do aut co byly dělaný na platinum... a to byly všechny celicy- možná ne 7g ale 5 a 6 rozhodně... no ale těžko se o tomhle bavit třebas s liborem, kterej jede pro určitou firmu a nemá rád NGK a Denso platinum že :-) kvalitní konkurence... tady problém nebyl... platinum byly jsou a budou only Japan...
+ díky žes mě podpořil... :biggrin: že si to necucám z prsu :-) a to žvatlání že iridium jsou lepší než platinum si nechte od cesty.... na to by se nachytal jedině pakůň obecný... větší trapárnu marketingovou těžko najít... ale lidi to sežrali...ham ham ham :biggrin: :biggrin: chybí smajlík pacman Obrázek
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od uruem »

Takže microne jaký by jsi mi doporučil aby mi narostl výkon alespoň o 20%. Přemýšlel jsem nad denso plutonium.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: svíčky

Příspěvek od aczasa »

Plasmove zapalování.. ;-)) made by Libor12. ;-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od libor12 »

micron píše: no ale těžko se o tomhle bavit třebas s liborem, kterej jede pro určitou firmu a nemá rád NGK a Denso platinum že :-) kvalitní konkurence...
Microne nejedu pro nikoho a mám rád kvalitní věci. Denso i NGK přesunutím výroby utrpělo dost na kvalitě. Proto v mém motoru najdeš modifikované svíčky brisk zc. A protože kvalita u mne vítězí,nikdy si nekoupím subaru a gt86 šla z baraku po měsíci. A nebylo to kvůli konkurenci. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od Idaho »

:biggrin: :bigups: :biggrin:
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: svíčky

Příspěvek od Myfune »

Tak ohledně toho co jsi napsal Libore ohledně těch svíček v reakci na microna mě nejvíc zaujaly drby o GT 86.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: svíčky

Příspěvek od Idaho »

At si Libor říká co chce, Brisky mi do auta nesmej a ty užasné Pustary sem už tak z pár aut vytrhal :)
Dokud bude denso/ngk fungovat jak má a budou existovat zahraniční zdroje, které nebudou za každou cenu nabízet "nejlevnejší svíce na trhu" nemám duvod menit nebo nasim zákazníkum doporucovat neco co se proste podle mne absolutne neosvědčilo, nebo naopak na nich experimentovat tím, že neco co funguje budu nahrazovat něčím co "by mohlo fungovat...možná.."
:)
Odpovědět

Zpět na „Celica“