Netopí, kolísá teplota vody, žere vodu...

vše ohledně modelové řady Carina
Odpovědět
mircius6
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: pát 18.04.2014, 19:17

Netopí, kolísá teplota vody, žere vodu...

Příspěvek od mircius6 »

Zdravím. Mám Carinu E r.v.96 79kW benzín.
Problém je asi někde v chlazení. Po rozjezdu ukazuje ručka teploty vody nejnižší teplotu, po ujetí pár kilometrů stoupne jen nepatrně, pak do poloviny, zase úplně dolů... a pak vyletí úplně nahoru a voda se začne vařit do expanzky...

Hlava se sundávala a když toto přetrvalo, tak jsem to u mechanika reklamoval a sundával jí znova. Závada přetrvává. Auto prakticky vůbec netopí a tak dedukuji, že to bude tím, že prakticky asi nechladí.

Co s tím?
Může to být vodní pumpa, víčko chladiče, termostat, teplotní čidlo...?
Fakt nevím, děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Netopí, kolísá teplota vody, žere vodu...

Příspěvek od Idaho »

mircius6 píše:Zdravím. Mám Carinu E r.v.96 79kW benzín.
Problém je asi někde v chlazení. Po rozjezdu ukazuje ručka teploty vody nejnižší teplotu, po ujetí pár kilometrů stoupne jen nepatrně, pak do poloviny, zase úplně dolů... a pak vyletí úplně nahoru a voda se začne vařit do expanzky...

Hlava se sundávala a když toto přetrvalo, tak jsem to u mechanika reklamoval a sundával jí znova. Závada přetrvává. Auto prakticky vůbec netopí a tak dedukuji, že to bude tím, že prakticky asi nechladí.

Co s tím?
Může to být vodní pumpa, víčko chladiče, termostat, teplotní čidlo...?
Fakt nevím, děkuji za odpovědi.

v okanmžik převzetí od mechanika topila ? ( špatne odvzdusněné topení to muže zpusobit azároven muze znovu profouknout tesnení ). Pokud auto netopí už ve chvíli převzetí není oprava provedena správne ..
Odpovědět

Zpět na „Carina“