Spojka 3S-GE

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Spojka 3S-GE

Příspěvek od uruem »

Ahoj,
Prostě za boha nemůžu najít tloušťku originální spojkové lamely na 3S-GE, neví to tak náhodou někdo ?
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka 3S-GE

Příspěvek od Idaho »

cinkni mi zítra v 11-16hod a změřím, mam ted na dílně jednu novou sadu od NKK.
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka 3S-GE

Příspěvek od uruem »

Díky za ochotu uplně jsem na to zapomněl ti zavolat. Kdyby sis někdy vzpoměl napiš mi sem číslo ale není to vůbec nutný díky.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka 3S-GE

Příspěvek od Idaho »

uruem píše:Díky za ochotu uplně jsem na to zapomněl ti zavolat. Kdyby sis někdy vzpoměl napiš mi sem číslo ale není to vůbec nutný díky.
číslo mas v podpisu :D voe, mluvíme spolu každou chvíli :)
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka 3S-GE

Příspěvek od uruem »

Vyznělo to špatně, :D číslo jsem myslel jakože kdyby si to náhodou změřil a pamatoval si to.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka 3S-GE

Příspěvek od Idaho »

uruem píše:Vyznělo to špatně, :D číslo jsem myslel jakože kdyby si to náhodou změřil a pamatoval si to.
víš jakej jsem sklerouš, přes den an to zapomenu :) je potřeba připomenout..
Uživatelský avatar
jose
Člen Týmu
Příspěvky: 27
Registrován: úte 03.03.2009, 18:30

Re: Spojka 3S-GE

Příspěvek od jose »

Sorry za možný OT, ale sem se můj dotaz podle názvu tématu celkem hodí, tak se s dovolením vetřu. Potřeboval bych poradit s odvzdušněním spojky (celica 4.g, 2.0). Zjistil jsem tu na fóru, že by měla mít spojka 2 odvzdušňovací ventily. Ten na převodovce (při pohledu zepředu auta je vpravo od svodů) jsem našel a situace se dost zlepšila, ale ještě to není ono a nějak nemůžu přijít na ten druhý.. Možná jsem jen slepý, ale abych znovu nevynalézal kolo, radši se zeptám.. Díky za radu :oops:
Uživatelský avatar
Henry Fox
Člen Týmu
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 05.07.2007, 22:24
Bydliště: Liberec

Re: Spojka 3S-GE

Příspěvek od Henry Fox »

K tý spojce - nezdá se mi ,že by tam byly dva odvzdušňováky, sám jsem ji kdysi měnil a pravidelně vyměňuju i kapalinu a vždy to dělám tím vepředu u výsuvného válečku spojky 8) . A jaký problém s tou spojkou vlastně máš, nevypíná dokonale? :?:
Toyota Celica 86" 2,0 GT 3S - GE
Jede jako z praku!
Uživatelský avatar
jose
Člen Týmu
Příspěvky: 27
Registrován: úte 03.03.2009, 18:30

Re: Spojka 3S-GE

Příspěvek od jose »

No, to ona vypíná, při studeném motoru, krátce po nastartování jde bez problému. Když se motorový prostor rozehřeje, tak jde znatelně hůř řadit jednička a zpátečka si většinou dost škrtne. Což se ale za studena prakticky neděje. A celé to má něco společného s tím, že pedál spojky je zhruba v první třetině dráhy úplně volný.. Prostě když ho sešlápnu na podlahu, tak se vrátí jen do dvou třetin. Na tohle právě pomohlo odvzdušnění, pedál zůstal úplně nahoře, ale po pár kilometrech jízdy byla situace stejná jako předtím. Ohledně toho řazení mě napadlo zkontrolovat olej v převodovce, což musím teprve udělat.. A možná by pomohlo i vyměnit brzdovou kapalinu?? A nebo už je spojka pomalu na odchodu? Kapalina neuniká, na 25 let staré auto jde řazení dobře, jen mě prostě štve ten pedál, že se nevrací..
Uživatelský avatar
Henry Fox
Člen Týmu
Příspěvky: 27
Registrován: čtv 05.07.2007, 22:24
Bydliště: Liberec

Re: Spojka 3S-GE

Příspěvek od Henry Fox »

Tu kapalinu ve spojkovým okruhu bych určitě vyměnil, já to po pár letech měním taky, je dřív kalná jak na brzdovým okruhu. Třeba se ti chod spojky a pedálu vylepší :lol: , já měnil kdysi spojkovou lamelu a ložisko za nový, když jsem dělal generálku převodovky. I když by snesly ještě pár let, ale nechtělo se mi to pozdeji zase rozdělávat kvůli spojkové sadě. Nejsem si jistý jak je to s pedálem spojky, už si to moc nepamatuju, měl by tam být nějaký samostav. Je možné ,že problémy převodovky ti dělá nedokonalé vypínání spojky.No uvidíš. 8)
Toyota Celica 86" 2,0 GT 3S - GE
Jede jako z praku!
Odpovědět

Zpět na „Celica“