Serizeni mot. 3SGE TwinCam 2.0 16-jak nastavit predstih, aj.

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Serizeni mot. 3SGE TwinCam 2.0 16-jak nastavit predstih, aj.

Příspěvek od Ditri »

Mate nekdo osvedcenou metodu jak nastvait (na kolik) predstih u vyse zmineneho typu motoru? Popr jak to dobalancovat vahou vzduchu? Co vsechno se dat v zakladu seridit aby auto slapalo jak ma? Co je stavitelneho u systemu TwinCam 2.0 16V? Plati to same co o mem predchozuim prispevku > omlouvam se ze to sem davam po druhe ale nejak to zmizelo,...

Dik
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

to je otázka

Příspěvek od micron »

kolečko je tam od toho aby se s nim poootočilo, ale ne příliš... :idea:
mison
Manager Týmu
Příspěvky: 417
Registrován: pon 20.12.2004, 14:05

Re: Serizeni mot. 3SGE TwinCam 2.0 16-jak nastavit predstih,

Příspěvek od mison »

na 3S-GE ma byt predzapal nastaveny na 10stupnov znacku mas na remenici rozvodoveho remena a nad nim mas pisane tie stupne. rpipojis svetielko a nastavis to na 10 pootacanim rozdelovacu a malo by to byt. ked nastavim svoj motor tak dam vediet ako je to naozaj

Ditri píše:Mate nekdo osvedcenou metodu jak nastvait (na kolik) predstih u vyse zmineneho typu motoru? Popr jak to dobalancovat vahou vzduchu? Co vsechno se dat v zakladu seridit aby auto slapalo jak ma? Co je stavitelneho u systemu TwinCam 2.0 16V? Plati to same co o mem predchozuim prispevku > omlouvam se ze to sem davam po druhe ale nejak to zmizelo,...

Dik
Uživatelský avatar
CelicaNR
Navigátor
Příspěvky: 124
Registrován: úte 13.07.2004, 08:04
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CelicaNR »

Ditri: uuuuplne v pohode si to hod na 12stupnov, to je taky zdravy stred, ktory ti nastavia aj v dobrom servise (tam kde ti chcu trosku pomoct). Na vykone to sice velmi nepocitis, to sa da hovorit az o 15-17 stupnoch, podla niektorych ludi.

Ako si myslel to vyvazovanie vahou vzduchu ?
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

No vyvazovani: Kdyz mas 3SGE motor 115Kw je k tomu nahore system Twin Cam. do nej vede gumova hadice (kterou mimochodem shanim) a na druhe konci systemu je vzduchovy filtr s klapkou a systemem pro regulaci vahy vzduchu. Na ystemu je zalepena (silikonem) mechanicka cast regulatoru. Kdyz to opatrne rozeberes dostanes se k ozubenem kolecku se zuby do nejz je zaklesnuta pruzina. sila teto pruziny klade odpor elektronice ktera reguluje pomer smesi. Mel jsem po vymene motoru (mozna i pred ni)problem s tim ze v urcitych otackach a pri urcitem tahu (3500 do mirneho kopce kdy motor ma jiz kroutici moment ale teprve se rozbiha) problem s klepanim zrejme ventilu. Delalo to dost velky rachot a na aute kolegy ne. Tak jsem to pak resil regulaci vahy na tomto ventilu a pomohlo to. Otacel jsem o po zubech kolecko a pak jsem to nejak vyladil. Trochu punk ale pomohlo to.
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Komanche

Příspěvek od Komanche »

neni to spis system T-VIS? Twin Cam je o dvou vackach... ;)
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

jo sorry - twin cam jsem mel asi v Mantě a nejak jsem to dopletl. ja do toho nejak extra pokud nejsem nucen tlakem okolnosti nedelam :-)
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Komanche

Příspěvek od Komanche »

myslim ze je dost pravdepodobny ze tam Twin Cam mas, ja ho tam totiz mam ;)
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

Hmm pak nevim co resis s T visem - jak rikam moc autum nerozumim dokud nemusim resit dannou konkretni vec..
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
X_Mave
Manager Týmu
Příspěvky: 300
Registrován: pát 09.07.2004, 14:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od X_Mave »

jsem uplnej noob, ale tohle me zajima ... nemate nekdo nejaky fotky jak to v tom motoru vypada? kde a jak muzu nastavit ten rozdelovac? pri nizkejch otackach mi to kurwi
Uživatelský avatar
X_Mave
Manager Týmu
Příspěvky: 300
Registrován: pát 09.07.2004, 14:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od X_Mave »

nebo jestli tu pripadne neni nekdo z Brna, kdo by mi to primo ukazal, pripadne zkusil postelovat :-)
saus
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: úte 20.07.2004, 22:29
Bydliště: Černčín

Příspěvek od saus »

X_Mave píše:nebo jestli tu pripadne neni nekdo z Brna, kdo by mi to primo ukazal, pripadne zkusil postelovat :-)
Na seřízení budeš potřebovat stroboskopickou svítilnu. V každém servise by ji měli mít a za nějaký malý peníz ti to seřídí během deseti minut.
Celica 4WD turbo 5.gen
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

Kuci ja tedy jenom doplnuji fotky zarizeni v nemz jsem steloval vahu vzduchu. Normalne nemam v aute system T-VIS ale taox.

Obrázek
Obrázek
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Komanche

Příspěvek od Komanche »

pekna prace, Ditri :!: :idea:
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

To je moc zajímavý... Maj tu váhu vzduchu taky jiný motory, nebo je to jenom pro turba atd.....? Mě totiž občas ty ventily taky takhle zacvakaj v podobném režimu. I když je to úplně jiný motor, příčina může být podobná....
Odpovědět

Zpět na „Celica“