Celica IV. gen.

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
BRunner
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1036
Registrován: čtv 01.07.2004, 12:47
Kontaktovat uživatele:

Celica IV. gen.

Příspěvek od BRunner »

Ahoj lidi, tak jsem se stal novopečeným majitelem Toyoty Celici 1.6 GT-i r.v. 89 motor 4A-GE, najeto 97 000 km. A vzhledem k tomu, že se v naší rodině zatím vyskytovaly jenom vozy značek Škoda, Ford a Opel tak vás tady budu chvíli zasypávat nějakejma dotazama. Nejsem automechanik, takže pokud občas (často) nepoužiji ten správný "terminus technicus", předem se za to omlouvám. No, tak se nebudu stydět a hned začnu:

1. jakési "nepatřičné" lehké klapání z motoru trošku mimo cvakání ventilů na volnoběh, vysledoval jsem že to vychází jakoby z krabičky s nápisem T-VIS (vstřikovací jednotka + sání) je to závislé na otáčkách, nad 2500 otáček se to ztrácí. Co by to mohlo být? (nějaká škrticí klapka? nebo problém?)

2. trochu nepříjmný hukot výfuku mezi 3 000 - 4 000 otáčkami, výfuk je zánovní, originál (ale celkově má takový "laděný" zvuk). Má to tak být? Bohužel v mém okolí nikdo auto s tímhle motorem nemá. Je trochu nepříjmný, že do těhle otáček spadá cestovní rychlost 100 - 130 na 5-ku.

3. doporučily by jste mi nějaký schopný servis na Toyotu s rozumnými cenami. Potřeboval bych udělat postnákupní prohlídku.

Předem díky všem za jakoukoliv odpověď.
Uživatelský avatar
ToyotaMan
Site Admin
Příspěvky: 265
Registrován: pon 28.06.2004, 10:39
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

BRunner

Příspěvek od ToyotaMan »

Tak tě vítám mezi Toyoťáky!

1. Neřeš to! Pokud je to ten samý zvuk co znám já tak to klapají vstřikovací trysky. Samozřejmě léčit auto po internetu podle popsaného zvuku je těžké. Ale neřešil bych.

2. Já když parkoval Celicu doma v garáži tak na mě vždy šel soused abych to auto už zhasnul protože mu padají skleničky z kredence! :D Celica má sériově dost odevřený výfuk. Považoval bych to za OK.

3. PP CAR – Jaroslav Prokop – ul. Mendíků (to najdeš) v Nuslích. Tel. 602/330945 a pozdravuj ho od pana „čeliky“!! :D
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

1/ Sice nemám Celicu ale tipnul bych to taky na ty vstřikovače, když mi běží zahřátej motor v autě na volnoběh a otevře se kapota, není kromě hukotu větráku a cvakání vstřikovačů slyšet nic. Toyota má vysoce kultivovaný motory a do sportovních modelů nedává žádný šméčka. Pokud by to nebyl přímo vstřikovač, možná ti tam prostě divoce cvaká nějaký relé :)

2/ Měl bys slyšet jak to hučí u mě :D
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
BRunner
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1036
Registrován: čtv 01.07.2004, 12:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BRunner »

Díky, zatim to teda nebudu řešit, až bude vyřízená přestavba a vyrazím s ní do servisu, tak to nechám skouknout odborníky.
Uživatelský avatar
CelicaNR
Navigátor
Příspěvky: 124
Registrován: úte 13.07.2004, 08:04
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Vitaj BRunner !!

Příspěvek od CelicaNR »

No super, dalsi fanda a fanatik medzi nami!! Vitaj!
Myslim, ze po case sa do auta tak zamilujes, ze sa ho nebudes vediet zbavit :lol:

1. Ten zvuk sa mi nezda, pretoze vstrekovace by si mal pocut ako pravidelny tikot v celom spektre otacok. T-Vis je zariadenie, ktore by malo otvarat dodatocne nasavacie klapky pre zachovanie rovnomerneho vykonu a krutaku vo vyssich otackach. Malo by sa otvarat okolo 4500-5000rpm, cize mne osobne sa ten hrmot/cinkot nezda. Skus pridat nahle plyn, ono pri nahlej zmene do vyssich otacok sa ten T-VIS otvori prejde do ine polohy, co je vidno. Urcite by som to dal prehliadnut mechanikovi. Ake mas otacky na volnobehu?Nepravidelny chod?

2.Trochu neprijemny hukot mam i ja, 2800-3500, ale potom nad 3500 je to zvuk raja, hlavne okolo 5500-6000. motorova pila. Myslim, ze si na to bud zvyknes, alebo skus sa pozret ci mas katalyzator. Ak ho nemas (moj pripad) skus si ho dokupit, moze ti to ubrat na hukote. Ono vynechanie katu nepatrne zvysi vykon, ale tiez hladinu hluku, zmeni sa kapanek zvuk.

3. Servisy v cechach nepoznam. zatial. ;-)

Vela zdaru !!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

To CelicaNR: už jsem se zamiloval, po prvních 30ti ujetých kilometrech :inlove:

No, ono to neni nějak velký rachot, spíš takové pravidelné cvakání trochu jak u dieslu, mohlo by to být i to relé, protože když přidam plyn a hned uberu, při poklesu otáček to několikrát rychle zacvaká (to je ale blbý slovo) a pak se to usadí v původním "rytmu". Při vyšších otáčkách to splývá s hlukem motoru. Otáčky na volnoběh při měření emisí byly něco málo přes 800. Motor jde perfektně. Ovšem těžko tohle řešit po netu. Až půjde do servisu, snad mi řeknou víc.

Katalyzátor mám, budu si muset zvyknout (minuta ticha za moji Omegu :wink: )
Uživatelský avatar
BRunner
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1036
Registrován: čtv 01.07.2004, 12:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BRunner »

To jsem byl já, odhlásilo se mi to.
Uživatelský avatar
CelicaNR
Navigátor
Příspěvky: 124
Registrován: úte 13.07.2004, 08:04
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Brunner

Příspěvek od CelicaNR »

Ok, tak cvakanie. No mne takto cvakalo zdvihatko, ked som ho mal prasknute. Ono to vydrzi, ale netahaj to viac nez 4500rpm. Pre istotu.

Ach ta laska nebeska... celica..
Celica2.0GTI
Manager Týmu
Příspěvky: 488
Registrován: pát 16.07.2004, 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Celica2.0GTI »

Já mám 2.0GTI ze stejnýho roku a otáčky na volnoběhu mám tak kolem 650 a i ostatní kluci takže se mi zdá že ho máš docela vysoko když říkáš 800. pokud máš sériový výfuk tak je to ještě pohoda já mám v katalizátoru rezonátor a vzadu dvě 103 DTMka a to už s polišek zhazuje i vetší salátový mísy
2005 1m, MČR dBDrag Racing Super Street 1-2 NW
2006 3.m MČR dBDrag Racing Super Street 1-2
Spinner Audio 2x15" SPL 144,7dB
http://el-diablo.cz e-shop s autohifi pro každého
Odpovědět

Zpět na „Celica“