Mrtvola :(

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
TomAss
Člen Týmu
Příspěvky: 34
Registrován: úte 29.05.2007, 19:03
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Mrtvola :(

Příspěvek od TomAss »

Tak mi moje čičinka 7.g po sedmi letech provozu a nedojetých 150 tis. km odešla :(
Jel jsem si pro psa k našim,nikam jsem nespěchal a dojel uplně v pořádku.Ovšem když jsem chtěl vyrazit zpátky,tak se mi zdál zvuk motoru takový nějaký...skoro jako nafta.Sice v zimě bývá hlasitější,ale už to mě blbcovi mělo napovědět abych to zhasnul a nechal prohlídnout.No nicméně sem idiot,řekl sem si že pojedu v klídečku,olej sem nedávno měnil,den předtím měřil....neujel jsem ani 18 kilometrů,autro ztratilo jakýkoliv tah a reakci na plyn a ozvalo se něco co bych přirovnal k třískání kladivem uvnitř popelnice.....hrklo ve mě a než sem se vzpamatoval a našel místo k zastavení...asi 250-300 metrů,zdochla sama...
A teď se ptám.....má cenu prodávat auto bez motoru?( Jelikož jsem zrovna vyřídil hypotéku,tak okamřitá oprava nepřipadá v úvahu.)Nebo bude rozumnější ji zaplachtovat a šetřit a šetřit a pak dát do kupy? :?:
Toyota Celica 1.8 VVTi
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

Našetři na opravu a jezdi, to je moje rada. Nakonec zjistíš, že oprava je to co tě ve výsledku bude stát nejméně, a dá ti to nazpět nejvíce radosti v podobě funkčního auta.

Kdybych měl koupit auto bez motoru, tak pouze v případě, že budu vědět jak vyřešit motor, ale stejně bych chtěl velkou slevu z ceny. Jinak je auto pouze na náhradní díly. Buď by se ti povedlo to prodat v celku se slušnou ztrátou a nebo prodávat jednotlivé díly. Jenže to stejně všechno neprodáš, takže by ti zbytek dílů buď někde zavazel a nebo by jsi je nakonec odvezl do sběru sám.
A pokud by jsi chtěl jiné auto, tak nepočítej moc s penězma z prodeje tohohle auta, ale aby jsi měl samostatnou hromádku peněz za které by jsi to jiné koupil.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

určitě opravit. Bez motoru ji neprodáš vcelku ani za 60000. Ona ani investice do opravy motoru ti při prodeji auto nezhodnotí. Řekl bych že podle popisu klepe na klice. Olej tam nějaký zbyl?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Taky bych si tipl na kliku, teď je jenom otázka, jak moc dostal motor zabrat. Nicméně většinou to "neodejde" takhle najednou, motor dává zavčasu vědět, že s ním něco je ..... :shock:
Já bych skoro řekl, že bez motoru je to neprodejné, nebo za hodně nízkou cenu.
Uživatelský avatar
TomAss
Člen Týmu
Příspěvky: 34
Registrován: úte 29.05.2007, 19:03
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomAss »

olej zůstal všechen......tak se mi to rozleželo v hlavě i s vašim přičiněním,že du do opravy.Asi bych se jí asi nedokázal zbavit,to je prostě láska :D a než koupit bůh ví co a zas do toho sypat peníze,tak ji dám dokupy.Řírení a podvozek parádní,jede to hezky,spotřebu vem čert a kufr je hodně solidní...navíc když vezmu v potaz co všechno sem s ní zažil,tak ji nemůžu nechat jen tak umřít :)
Toyota Celica 1.8 VVTi
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Správné rozhodnutí. Pokud nezmizel olej tak možná jen zaklepala. A to by nemuselo být tak drahé. Možná by stalo za to aby se Ti na to Zejdy podíval - rozebral a zhodnotil stav a podle toho by zvolil postup.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
TomAss
Člen Týmu
Příspěvky: 34
Registrován: úte 29.05.2007, 19:03
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomAss »

zatím jsem to hodil kamarádovy do dílny,ať se na to podívá.Pár aut a motorů už poskládal,ale kdyby si nevěděl rady,tak se ozvu... :wink:
Toyota Celica 1.8 VVTi
Uživatelský avatar
Sudy
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23.07.2013, 08:40

Příspěvek od Sudy »

R.I.P. :cry:

Určitě opravit :wink:
S vysokým výkonem jsi rychlý na rovince, s nízkou hmotností jsi rychlý všude! C.C
Uživatelský avatar
TomAss
Člen Týmu
Příspěvky: 34
Registrován: úte 29.05.2007, 19:03
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomAss »

tak motor je venku.Olej tam zůstal,ale to jen pro to,že ta díra co se v bloku udělala,je dost vysoko :( ......nuže kde a za kolik se dá sehnat nový
Popřípadě jsem přemýšlel že bych sehnal rozbitý avensis,pokud je ten motor uplně stejný....řekl bych že to neni auto na lítačku,takže načnutý motor bych vyhmátnout nemusel.
BTW: přemýšlet nad 2,0 VVT-i je asi zbytečné....
Toyota Celica 1.8 VVTi
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Srandista
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: sob 25.07.2009, 23:56
Bydliště: Brno

Příspěvek od Srandista »

TomAss: mas nejake fotky, jak si dopadol?
kamen
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: úte 09.04.2013, 18:21
Bydliště: Hodonín

Příspěvek od kamen »

vubec jsem netusil ze v hodonine jezdi cerna 7g...(teda jestli je to ta na fotce..) kazdopadne preji at se da co nejrychleji dohromady :)
celica 7g 1.8VVTL-i
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Avensis... jen si tak poklábosim... kamarád z gymplu měl kdysi Avensis, já netušil, že má kompatiblbinu jako Celica 7g.... zadřel motor a koupil polomotor, pak auto poslal do hajzlu... prodal... toyotu už nikdy víc... logicky... tohle byla podpásovka... pak teda sem ho viděl po pár letech... a mazda 6 combi... orezlá... "no sem prodal Toy... Mazda jde,ale rezne... a to rezne fest... z bláta do louže... lemy nahadry skoro nový auto... celica fakt nechápala když tohle viděla... 24 let nikdy neopravovaný (jen lak) nonstop outdoor... taky dobrej šajzung... no ono reznutí neni až tak podstatný když máš v piči motor... ale stejně fuck that... mazda serious shit 2
a proč si vybíral japonský auta kamarád? nooo tak zkust přemejšlet.... protože viděl něco co kurva fest vydrží. tečka, to ho inspirovalo a zároveň ho to zklamalo... to na co naletěl... 2x takže už je fakt na čase otevřít pozvolna XV a tímhle modelem/modelkou se všem omluvit... protože tohle bude konečně kárka která vrátí čas... kdy budou lidi hrdý za bezproblematický japonský supr auto... snad... pevně doufám a věřim, sem přesvědčenej :lol: pryč z těch sraček!!!!
XV má special výrobní halu pro Thajsko, Malajsii, Hong-Kong, a celou Asii mimo Japan... v Malajsii proč? no protože je to BINGO... Do Evropy a US/Can se vyrábí pořád v Japonsku, ale to je šumafuck... tohle auto má MEGA BINGO..... :lol: Líbí se až tak, že je lepší zaměstnat lidi... další... je to úžasný antikrizový vozítko... jo až tak, až TAK! I to hovado z nějaký Český republiky nebo co to je ho chce.....
No nebudem se bavit o tom... co/kdo ho chce, ale spíš drsnějc...
Kdyby totiž XV nebylo... mam silnej dojem že by Subaru čekal stejnej konec jako Suzuki v US/CAN... konec... ale v poslední chvíli za 5 min 12 udělali kus práce... a zasloužej si ject dál... udělali radikální změnu...
zakrslý subaristi nechápou... buďto maj nadupaný starší jetý imprezy, nebo nový Forestery... ale XV zatim neexistující komunitu nechápou, a BRZ už vůbec... něco se kurva stalo... 8) v roce 2013... a je to jak u voleb... my hledáme místo kam uniknout... uniknout z toho stereotypu--- uniknout... to je to pravý slovo... nabídnout očím něco zajímavýho... a zároveň kvalitního... bez pochyb... precizní strojek, kterej budou lidi milovat i po uplynulý záruční době... protože bude mít svoje jméno... XV. Teď už vidim, že se množej.... sice po 2 letech, ale množej se... XV může zachránit subaru před krachem... až takhle... jojo až takhle natvrdo... svět je zlej, ale XV je až moc SEXY na to aby Subaru padlo... držte se... já se vám pokusim pomoct... ale oni zase moc dobře vědi, že XV Crosstrek je nejprodávanější v US... takže ale stejně bylo to za 5 minut 12___ Hošánci... vy byste si měli skalních fanoušků co nežerou jen mrtvý značky jako STI a WRX (tohle už neni dávno realita stejně jako u toyoty) vážit... vážit, setsakra vážit 8) přeřiďte si hodinky...

Jop tyhle značky Subaru... jako STI WRC WRX atd... to je mrtvý pro mě jako novýho majitele XV... rád sem se díval na závody Rallye... ale jsou to mrtvý značky... subaru už dávno nefiguruje v tomhle businessu... a proč nám to pořád ládujete? jako novým zákazníkům, neni vám HAMBA? Možná já bych radši uvítal cokoliv jjinýho.... XV nezajímá mě historie... historie je PASÉ.... teď se řeší přítomnost a hlavně budoucnost KURVA XV!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

problém je, že sou lidi zmagořený značkama.... u toyoty je to TRD a u subaru STI/WRC/WRX ..... vždyť ale jsou to jen přiblblý značky... a hlavně navíc mrtvý značky... definitivně mrtvý značky.... maj svojí historii, ale tim to končí.....
svět má jinej problém... co má reprezentovat tvojí značku? proč?
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

TL;DR

TEQ FTW:D
Obrázek
Uživatelský avatar
TomAss
Člen Týmu
Příspěvky: 34
Registrován: úte 29.05.2007, 19:03
Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomAss »

ahoj,ahoj...mám do toho to stěhování,tak sem neměl moc času se tu ukázat.Fotky by měl mít kluk,co mi to rozebíral,takže je sem pak určitě dodám.Druhý motor mi byl rozmluvený..sice by to nebylo nějak extra drahé,ale nemusel bych si zrovna pomoct,tak se poskládal nový spodek...už se čeká jen na pístní kroužky,takže do pátku se ve svojí Čičině konečně projedu :)
Jinak....odešla sice bez nějakých vedlejších projevů prakticky naráz,ale i kdybych přijel mnohem dřív,tak by mě to vyšlo draho.A příčina jasná....olej.A i když jsem tam lil co bylo v servisce a co tam dával pán co sem to po něm koupil,tak mi bylo řečeno,že chyba a je jen jeden olej co to dokáže umazat.(long life,ale s krátkým výměnným intervalem)

to kámen: sice se vyskytuju většinou přes víkendy,ale je :)
Toyota Celica 1.8 VVTi
Odpovědět

Zpět na „Celica“