Podlaha do obýváku s kuchyní

Tlachání o všem - bez zaměření!
Odpovědět
Uživatelský avatar
radys03
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1181
Registrován: sob 26.04.2008, 19:56
Bydliště: Chrudimsko - východní čechy

Podlaha do obýváku s kuchyní

Příspěvek od radys03 »

Zdar Chlapi,
do naší novostavby sháníme podlahovou krytinu. Do kuchyně určitě nechceme dlažbu, proto jsme narazili na otázku vinylxPVC. V těchto místnostech budem topit podlahovým topením. Co byste zvolili? Někdo vinyl chválí, jiný nadává. Oproti PVC se mi vzory zdají živější a "skutečnější."
Děkuji za názory a poznatky, Radek
aktuálně E11 4E-FE LPG
Peugeot 307 SW 1.6 LPG
EX - corsa B 1.2 33kW :lol:
EX - Avensis 2.0 VVT-i
EX - corolla E10 4A-FE
Ex - favorit 135L LPG
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

myslis rozdil vinylu proti polyvinylchloridu? :-) Takze nejaky debil rekne jen vinyl obojemu? Nebo ze by to opravdu bylo stejne?
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

resil jsem to 3 mesice zpatky, mel jsem v chodbe a kuchyni beton a na tom lino, v obyvaku beton na tom hobru a na tom parkety, prestoze byly velmi zachovale, chtel jsem nove sjednotit otevrenou kuchyn(probourana pricka) s obyvakem a chodbou, vytvorilo mi to luxusni prostor cca 40m2 a premyslel jsem jakou podlahu, nakonec jsem sice zvolil laminatovou plovoucku, ale vyokozatezovou a s velkou odolnosti, ktera se pouziva pro hotely a restauracky a musim rict, ze jsem docela spokojeny...pres pomerne kvalitni vyrobek jsem porad nekde na 1/2 - 3/4ceny vinylove podlahy...ale pokud nehledis na prachy a chtel bys dat okolo 1000Kc/m2 a vic, tak mas asi jasno.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Taky si myslím, že to je to samé, jako kůrovec :D

Já bych dal radši kvalitní dlažbu.
A i když na té odolné plovoucí podlaze něco málo kladného bude, docela bych chtěl vidět, jak by vypadala, kdyby někde v kuchyni přes víkend vytekla voda. Jestli by to přežila.
Pak snad jedině dobré pojištění.

Já mám v kuchyni parkety, páč jsem přidělával kk. do původně velkého obýváku.
Mamince jsem do kuchyně dal velkoplošnou dlažbu a je spokojená.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

dlažba s elektrickým vyhříváním je pro prostory, kde je voda, podle mě to nejlepší.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Ja jsem taky za... jen elktriku nebrat... normalni podlahovku vodni.. :-))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Ohledne vylite vody, zalezi kam se dostane.
Ja jsem daval do vsech spar, kde by se mohla vylit voda, napr. v okoli mycky a drezu tesnici hmotu mezi jednotlive dily plovoucky, urcite to nezabrani vsemu, ale minimalizuje to riziko.
Problem je zcela jiste mensi, nez kdyz se Ti vylije voda na parkety nebo tramkovou drevenou podlahu, pripadne na obyc OSB/DTD desku :)

Dlazba je odolne reseni, ale videl jsem uz dlazbu rozbitou, kdyz na ni spadl nuz(asi ne moc kvalitni a spise tenci) a problem je, ze pokud to neni v baraku s podlahovkou, jde od toho dost velky chlad + je to mnohem tvrdsi na chozeni.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Neboj, mam to v baraku bez podlahovky a jsme zvykli nosit pantofle.. jinak naopak v lete super.. :-) I naboso.. :-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

v kuchyni vzdy s pracovni obuvi :-) to rozbiti nozem je celkem vtipny, na druhou stranu panev nebo hrnec... ale zase muzes vymenit jednu dlazdici ;)

jinak kdyz se bavime o dreve na podlahu - ja mam drevo hrozne rad a bejt bohatej, tak do urcitejch mistnosti baraku, bych si drevo urcite na zem dal, treba do loznice. ale urcite kvalitni a velky kusy. o parkety i plovouci podlahy se navic musi pecovat nejakym voskem ne? ja mam radsi takovej ten rustikalnejsi vzhled u dreva, nez lestenku...

jinak zena cerpa casto informace na modre strese:
http://www.modrastrecha.cz/diskuse/kategorie/podlahy/

jo a jinak si myslim, ze pvc je sice taky vinyl, ale mekcenej. alespon tak se mi zda, ze to nejak delej v krame, kdyz maji vinylove podlahy v jine kategorii nez pvc. jde i o to, ze vinyl byva v pasech nebo "dlazdicich". ale je to jen moje teorie z prstu vycucana :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Tak to jo... ja si rikal, ze mas jasno.. :-) Ono stejne je to furt LINOLEUM.. .. ;-)
A mam v baraku dve velke mistnosti se drevem na podlaze a je to docela v pohode, jen v patre je to na velmi malo unosnem strope/podlaze, takze to ma taky sve nedostatky. Ale o jakekoliv drevo a o velke kusy tim spis musis pecovat....
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2275
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

No v rodině praskl bojler a zaplavil část obytných prostor, kde byla plovoučka. Řešilo se to přes pojišťovnu a vypadalo to skutečně zajímavě, na podlaze byly i 20 cm vysoké vlny. Za měsíc jsem přišel na návštěvu a koukám, že už mají novou podlahu, tak se ptám co a jak a prý jen pár dní větrali a podlaha se zase srovnala :D

Dost mě to překvapilo a budu se muset kouknout, zda tam najdu nějaký defekty. Mám možnost porovnávat lino/dlažbu/plovoučku a mě osobně je nejbližší to poslední.
Holomek!
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

nesnasim slovo plovoucka :lol:
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Naopak, to je presne ukazka co s tim slovem a vecmi delat... Tedy nechat vyplavit a odplout. ;-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
radys03
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1181
Registrován: sob 26.04.2008, 19:56
Bydliště: Chrudimsko - východní čechy

Příspěvek od radys03 »

je to tak, jak píše biscuit. Vinyl a pvc řadí obchodníci jako 2 druhy podlah. Ikdyž je to v podstatě to samé.
Luke - 1000kč na m2 nemám. Hledám levnější řešení...
Já jsem přikloněnej k linu, ale téměř každé lino je podlepené filcem. Tak si říkám, aby to nebylo kontraproduktivní s podlahovým topením. Abych nečekal 3 hodiny než to protopí beton a ještě k tomu ten filc... Lina bez filcu jsou téměř k nesehnání. A když jsou tak mají šílený vzory nebo slabou nášlapnou vrstvu
aktuálně E11 4E-FE LPG
Peugeot 307 SW 1.6 LPG
EX - corsa B 1.2 33kW :lol:
EX - Avensis 2.0 VVT-i
EX - corolla E10 4A-FE
Ex - favorit 135L LPG
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Já jsem zastánce dlažby, se zvířatama je to pro mě praktický - vodovzdorný, nepoškrábou to, jen tak se to taky nerozbije. Pro někho to pravda může působit jako studená podlaha, ale pod betonem je polystyren a když to naakumuluje teplo, tak to není žádnej problém a přejít po tom naboso jde i v zimě ačkoliv nemám podlahový topení.

Obrázek
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“