Oprava rolety Toyota Avensis kombi 2006

zdokumentovali jste nějaký postup? tady je ten pravý prostor pro zveřejnění
Odpovědět
Petr dole
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: úte 09.07.2013, 12:30

Oprava rolety Toyota Avensis kombi 2006

Příspěvek od Petr dole »

Zdravim..
Stala se mi takova nemila vec.. pri zatahovani rolety my upadl ten maly cudlik co drzi roletu v zadu (v tom nevidim velky problem). zaroven se nejakym ,me neznamym, zpusobem pri odletu rolety vymotala cela roleta (odlepila se od hlinikove tyce). Nemate nekdo zkusenosti s opravou.. Do mechanizmu rolety jsem se dostal, roletu i zpet nalepil ale bohuzel se jiz sama nenaviji.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

pri rozborce rolety se ti jiste "vymotalo" pero, co to drzi a namotava zpet. Hledej, treba najdes.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Všechny rolety mají zhruba stejný princip. Nejprve je potřeba napružit, pak uchytit.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Petr dole
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: úte 09.07.2013, 12:30

Příspěvek od Petr dole »

No jo.. zkusim to znovu.

Pravda je ze pruzina je evidentne schovana v hlinikove trubce a bude zrejme zkrutna.. proto moje puvodni myslenka byla, ze se pruzina dostatecne napruzi prave pri vysouvani rolety. Zkusim natocit to jeste jednou s predepnutim a uvidim... pak napisi.
Petr dole
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: úte 09.07.2013, 12:30

Příspěvek od Petr dole »

Zdravim,
V horkem vikendu jsem se opet pustil do opravy rolety. nyni jiz uspesne . Opravdu stacilo predpruzit zkrutnou pruzinu ( a to jako ze dost) umistenou v hlinikove trubce a pak vse opet slozit. roleta funguje jak ma... jen oboustrana kobercovka pouzita k uchyceni samotne textilie na trubku dostava v tomhle horkem pocasi zabrat. Zatim vsak drzi.. kdyby jste vedeli o lepsi variante uchyceni, dejte vedet. Dik
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Par drobnych nejtu. Asi jedine dalsi mozne reseni. :-/
Back in Czech.
Odpovědět

Zpět na „Návody, příručky, manuály“