koupě Celicy

vše ohledně modelové řady Celica
Brázda
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: stř 11.03.2009, 20:45

koupě Celicy

Příspěvek od Brázda »

Zdravím Vás všechny na foru. Měl jsem MR2 a již dlouho snad každý den i přesto, že jsem ji už prodal, chodím sem na forum se dívat co se děje. Nějak se mi zastesklo po sporťáku a objevil jsem v bazaru na Hluboké nad Vltavou celicu. Vždy se mi tahle generace líbila. Byl jsem se na ni podívat, vypadá fakt pěkně, karosérie, interiér a jede to taky pěkně. Jen nejde vysouvat anténa, motůrek vrčí. Ale k dotazu. Je to rok 1996, ale nemá jiný předek než 96? Myslím mlhovky - tvar a bílé blinkry. Neměly to až později? Mohla být bouchlá. Jinak se mi moc líbí, jak je seriová.... Díky za Vaše odpovědi a rady, s pozdravem P. B.
Tady je odkaz:
http://www.sauto.cz/osobni/detail/toyot ... oFrom=list
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Hoj, co od auta cekas a za jakym ucelem ho kupujes? Jaky je financni strop? To bude asi nejdulezitejsi .... kouknul bych se totiz jinam ... treba zase na mr2 ...

Na fotkach vypada hodne pekne ...
Pokud je to opravdu rok 96 uz to bude urcite poface takze cumak sedi. Kazdopadne dneska uz spis rozhoduje stav nez po/pred. Za ty penize bych si ji ale poradne proklepl, protoze udrzet sestku i v te nejslabsi motorizaci nebude uplne levne.

Diksuzi o motorizaci si necham na jindy ... :twisted:

Kazdopadne tyhle auta uz se kupujou bud na vzdy a nebo nikdy :twisted:
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Brázda
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: stř 11.03.2009, 20:45

Příspěvek od Brázda »

Moc díky za rychlou reakci a odpověď. Tak na normální ježdění mám Mitsubishi Colt 1,6 a chci mít auto, které si budu opečovávat a šlechtit a vždy s ním vyjedu za pěkného počasí...no kabrio to není....chci dát tak do padesáti tisíc, víc ne. Já jsem s nima komunikoval a oni přistoupili na cenu 42 tis. Ono to nemá zaplacené Eko a to podle nich je 5 tis., i když v inzerátu píšou EKo II. Nebo je to 3 tis.? Tak by vyšla do těch 50 tis.
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Pokud to beres opravdu takhle s tim ze se chces jen projed, pak to neni uplne spatna volba. Jestli se nebojis sem tam nekomu uhnout z cesty tak se tomu nebran, ona i ta 1,8 te chytne az az. A na to projeti kdyz je pekne staci habakuk. Eko zalezi na tom co je napsane v tp takze to budou nejlepe vedet v bazaru.

I za 50 jestli nezere olej a spodek auta je v pohode tak se to vyplati, chce to ale fakt prolezt. V antene bude utrhnuta struna, treba na ni nekde casem narazis. Ten interier vypada pekne a to se mi hodne libi. Ono najit dneska s peknym interierem uz taky neni uplne jednoduche ...

Za 50 litru moc peknych dvoulitru nebude ...ktery by byl vhodnejsi investici ..

Samotny kup bych resil asi pres nejblizsi stk s tim ze bych se tam objednal a domluvil i v bazaru ze to nechas projed stk. U nas to stoji 300. Zaroven ti borec na stk rekne v jakem stavu je spodek, ostatne se muzes podivat sam, proste to zkontroluje. Pokud maji vlastni dilnu se zvedakem tak nejspis nebudou chtit, pak to zvednou u sebe. Podivat se i na stav brzdicu a desek. Nezda se to ale jsou to vsechno investice, ktere te muzou za pul roku pekne srat. To same vyfuk atd. Suchy motor... proste standardni koupe auta. Je fajn vedet co te ceka takze to nekupuj slepe na sterku ... Jestli je bouchla se da taky bezpecne poznat. Musela by byt paradne opravena aby jsi to nepoznal. Coz by pak vlastne bylo jedno ... atd ..
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Brázda
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: stř 11.03.2009, 20:45

Příspěvek od Brázda »

Tak moc díky za rady. Uvidíme...já ji tenkrát, to už je asi 3 neděle, projel a celkem prolez. Výfuk OK, motor suchý. Nějaké rzi kolem baterky byly na těch plechách, prahy ok a ten interiér fakt jedna chybka na levých dveřích, jinak nic. Originál kola jak nový a pneu taky OK, ještě bych dost najel. Když naskočila studená, tak se mi zdálo, že jakoby při stání na neutrál si vždy tak po 2s škytne, ale pak se to ohřálo a bylo ok. Kotouče vypadaly taky dobře a brzdový destičky nevím. Zdálo se mi, že při brzdění táhla trochu doleva, ale pak se to po několikátém brzdění srovnalo.Nic tam nebouchalo za jízdy.... Čím jsem jel rychleji, tím lépe jela. Něco jako v MR2, já měl z r. 1992. Měl jsem na ni dobrou nabídku, tak jsem ji prodal. Jinak ještě jednou díky za rady. P.B.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

jen si tu precti o 7afe, at jsi pripravenej na vse ;)

jinak podle fotek se mi libi. vypada opravdu po normalnich lidech, coz je vzdy docela dulezity. ted uz jen nekde vyvestit jak menili olej a jak ji davali za usi ;)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

No pokud by to slo tak bych zmeril tlaky. Preventivne pak urcite. Rovnou si odecist i barvu svicek. Tlak na 7a je nekde kolem 9,5 - 13 Bar. S tim ze cim mene tim hur. Hodnota k tem 9,5 je uz na hrane. Urcite merit na zahratem motoru. A nejlip namerit na vsech podobnou hodnotu.

Jestli to koupis tak dej vedet a muzem doplnit nejaky postrehy :twisted:
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Brázda
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: stř 11.03.2009, 20:45

Příspěvek od Brázda »

jo, díky moc, já zas technicky moc autům nerozumím, tak změřit tlaky...to už je dost mimo mě. Mám kamaráda, co dělá už leta u Toyoty elektriku, ale zvládne vlastně vše a mimo to má svoji dílnu v garáži, tak ten se mi stará o auta. Ten je teď na dovolené...no ona se jen tak rychle neprodá, kterej blázen by to kupoval, že? To musí být magor jako já...mám ještě doma Hondu Civic a žena Yarise, já toho Colta...mám nějakou úchylku na japonský auta z 90 let. Je zachraňuji před likvidací. Teď si dávám do pořádku Colta, jsem ho koupil před půl rokem, ale jede to v té 1,6 tedy jak z praku.V práci mám služební Mazdu 5. Tak díky kluci za rady, s pozdravem P.B.
Jirka Lefner
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: čtv 05.08.2010, 22:36

Příspěvek od Jirka Lefner »

No,ty tlaky fakt změř . Ja mam po 12,5 bar. Napiš nam jak to dopadlo.
Brázda
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: stř 11.03.2009, 20:45

Příspěvek od Brázda »

Ale jak se změří tlaky v bazaru? Na to je nějaký přístroj, který můžu sebou vzít do bazaru? Tohle už je na mě moc. Tak vyměnit volej, vodu,něco rozebrat , ale tlaky? Není někdo z Vás na foru z ČB nebo blízko, že by tam se mnou dojel se mrknout? P.B.
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Je na to merak pro benzinove motory, ktery se nasroubuje misto svicky, postupne v kazdm valci. V okamziku kdy startujes se natlakuje valec a na budiku se ukaze maximalni tlak. zapises, vyresetujes a jdes na dalsi. Svickove kabely nechat odpojene.

Lepsi bude kdyz pujde nekdo stebou kdo ma merak a nebo se jich normalne zeptej jestli maji merak, zalezi jestli ma bazar svoji dilnu nebo je to jen placek.
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Brázda
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: stř 11.03.2009, 20:45

Příspěvek od Brázda »

Aha, tak díky moc. Ten měřák by měl mít Aleš / to je ten můj kamoš z Toyoty / a tlaky tedy nesmí být nižší než 9,5 a i těch 9,5 není dobrý.
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

9,5 uz je hranice na to aby jsi dojel k Alesovi na GO :D

Zmerte a uvidime. Urcite by to ale melo byt na te vrchni hranici ... :wink:
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Jirka Lefner
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: čtv 05.08.2010, 22:36

Příspěvek od Jirka Lefner »

Ale ještě je potřeba mit plny plyn při měřeni. Tzn startovat cca 5sekund při sešláplým pedalu plynu
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Jo tak pro poradek zacit na studenem motoru:

1, protocit motor a vypnout. Zkouska jestli se vubec toci
2, odpojit svicky a kabely dat bokem at neblafnou vypary
3, pripojit merak na prvni valec
4, tocit motorem 5 sekund pri plne otevrene klapce
5, to same udelat na vsech valcich a zapsat

6, slozit zpet a motor zahrat na provozku

7, cely postup opakovat od 1- 6 za tepla

Vysledne hodnoty porovnat a v pripade malych tlaku diagnostikovat proc. Bud to bude hlava nebo krouzky. Do valce striknout trochu oleje aby se rozlil po stranach a mereni opakovat. POkud to jsou spatne krouzky tak se hodnota zlepsi. Pokud hlava tak zustanou hodnoty +- stejne. atd ....

Koupil jsem si tenhle http://vybaveni-autoservisu.cz/kompresi ... 1160k.html
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Odpovědět

Zpět na „Celica“