Celica 6G a Plasti Dip?

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět

Dipovat moju Celicu 6G do ciernej matnej?

ano
5
50%
nie
5
50%
 
Celkem hlasů: 10

noKIA
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: sob 03.11.2012, 11:49

Celica 6G a Plasti Dip?

Příspěvek od noKIA »

Ahojte. Chcel by som poradit ohladom mojej dilemy a zaroven aj rozvinut debatu.
Konkretne situacia je taka, ze mam Celicu 6G v striebornej farbe. Nakolko som ho dal do tip-top stavu po technickej stranke, co ma stalo asi raz tolko ako bola jeho nakupna cena, tak sa mi ho predavat neoplati, lebo to nikto neoceni. Auto mam asi rok aj pol a v nom asi 5000E. Trosku ma uz zacalo "nudit" (zvykol som casto striedat auta, takze takuto situaciu asi poznate viaceri), ale predat ho nechcem a rozne laminatove spojlery ma tiez nelakaju, tak som rozmyslal co a ako. Velmi sa mi pacia matne auta, tak som sa informoval u znameho a ten mi zarubal sumu 1400E za oblepenie do folie. To sa mi len hlava zatocila, tolko nie som ochotny investovat, max 500E. Dalsi znamy ma trocha namotal na spominany ]Plasti Dip[/url]. Tento znamy to ma na kolach a na streche na Passate B5. Takto ciastocne sa mi to nepaci a posobi to na mna tuzersky, takze ja ked tak len cele auto pripadne + kolesa. Ale ked som s nim kecal a trosku si to aj ohmatal, tak to na mna spravilo celkom dobry dojem. Striekal si to sam niekedy koncom minulej zimy a vraj nemal doteraz ziaden problem. Spini sa to vraj rovnako, ale ze ked je to rovnako zaspinene ako lak, tak to posobi viac "zanedbane", takze to treba castejsie umyvat. S umyvanim to vraj je to iste ako klasicky lak. Takze teraz som na vazkach.
Vyslo by ma to nejakych 200E Plasti Dip, cca 20E riedidlo a pistol by som bud pozhanal na pozicanie, alebo na bazosi a aj ked nie, tak kupim novu a potom ju predam, takze nech nejem, tak 30E. Secteno a podtrzeno: 250E. Robil by som to sam, sused ma mensiu vyhrievanu halu, takze za robotu nemusim ratat nic, iba svoj cas.

Co Vy na to?
PS: Prikladam ilustracne obrazky 7G v ciernom Dipe, 6G som nenasiel.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Prikladam aj nazorne video o Plasti Dipe:
https://www.youtube.com/watch?v=rNY9Dx617N8

Dakujem za diskusiu.

Jaro.
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od stefancelicaT20 »

dobra striekacia pistol stoji par 100eur nie par 10-tok eur, treba mat prax nastriekat to nielen miesto a par dalsich podstatnych veci ktore to nacenia
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmaxxx »

Zajímalo by mě to z hlediska např ochrany podvozku a spodku všeobecně - "protikorozní" nástřik :) zdali je to použitelný a jakou to má odolnost proti soli, kamínkům apod ;)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7649
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

jako antikorozni nastrik je to imho blbost. ja bych se prave bal 1) ze na kapote a jinejch mechanicky namahanejch mistech to bude trpet a cely to bude muset brzo pryc 2) ze az to bude met jit pryc, nepujde to dolu jako souvisla vrstva a bude me to stat infarkt miokardu :-(

jinak celkem hezky video je tady, ale porad to neni to, co by me uplne presvedcilo. ja o tom premejslim spis jako o ochrane laku.. asi udelam nejdriv nastrik elektronu a pak se uvidi.
http://www.youtube.com/watch?v=vvkq-qyY9aY

btw. proti korozi bych to dnes resil asi takto:
http://www.youtube.com/watch?v=yO7wMYa3dcU
http://www.youtube.com/watch?v=_ADoY0d2 ... re=related
Naposledy upravil(a) biscuit dne sob 03.11.2012, 18:51, celkem upraveno 1 x.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
noKIA
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: sob 03.11.2012, 11:49

Příspěvek od noKIA »

stefancelicaT20 píše:dobra striekacia pistol stoji par 100eur nie par 10-tok eur, treba mat prax nastriekat to nielen miesto a par dalsich podstatnych veci ktore to nacenia
Mylis sa, toto nie je metaliza, na ktoru potrebujes drahu pistol s kompresorom. Plasti Dip sa strieka s pistolami Wagner, ked si pozrel video, tak v nom tusim strieka s Wagner W560, ktora, ako mozes vidiet, stoji 97 eur nova.

Co sa tyka odolnosti voci soli a pod. tak uvadzaju taketo hodnoty:
Chemická odolnosť: kyseliny a alkalicke látky: výborná
Odpor voči soľnému postreku: nad 1000 hodín (norma ASTM D-117)


Ale na podvozok by som daval skor bud obycajny gumoasfalt alebo potom niektory z "Body".
scream
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: úte 17.05.2011, 09:16

Příspěvek od scream »

Ja by som si to na auto nedal pokial je lak v poriadku.

1. Je to lacne a do roka to bude na kazdom starom golfe
2. Nestriekaju sa ramy dveri, takze po ich otvoreni ich budes mat strieborne, mne by to vadilo.
3. tych 300E sa da urcite pri tak starom aute lepsie pouzit
4. Uz ked, tak by som zvolil bielu a nie ciernu:)
Celica T20 1.8 7afe
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od destabilizator »

Ja bych tady jen doplnil, jeden typek z NC.org si nastrikal plastidipem kola... a ozrali mu to mravenci :lol:
(¨ `v´ ¨)
.`·.¸.·´
¸.·´¸.·´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´ Toyota Celica T23 TS Lambo Style Door
You know you own Celica when you roll into lift and have to say to the passengers SORRY I CAN'T HEAR YOU OVER THE SOUND OF HOW AWESOME MY ENGINE IS.
Odpovědět

Zpět na „Celica“