7g VVTi - motor na odpis ?

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
MikulXX
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: ned 08.04.2012, 20:26

7g VVTi - motor na odpis ?

Příspěvek od MikulXX »

Zdravím, nedávno mi začla celda naříkat..

Tak ještě než se do něčeho sám pustím, nebo ji pošlu do servisu tak by mě zajímaly váše názory.

http://www.youtube.com/watch?v=MjEKMiy2NeY&feature

Prvně jsem si říkal, že jde motor asi do háje, že je/jsou v tahu ojnice a motor bude potřebovat rebuild.

Je to rok 2001, oleje má dost a nikdy jsem nespozororoval nějaký výrazný úbytek, tak mě ještě napadá špatná olejová pumpa? :roll: nvm hádám jen, jdeme dál..

Doufám spíše ve variantu č.2 :D a to, že je v háji napínací kladka jen..
ten zvuk jde dalo by se říci z leva víceméně, ale taky by to mohlo jít z lévého válce (opět jen hádám :D )

Toto se objevilo až cca týden, dva po tom klepaní... auto někdy dost vibruje na volnoběh, trochu škube a dusí se při rozjedech.. není to nic brutálního, možná se mi to jenom zdá, ale předtím to asi nedělalo... 3x jsem tankoval teď na jedné benzince tak možná nekvalitní benzín jen.. spíš by mě zajímalo jestli ty dvě věci spolu můžou nějak souviset.

Jinač nezná někdo v moravskoslezském kraji mechanika co se v těhle motorech vyzná? Zajel bych si za pány do Dobříše, ale bojím se, že bych ani nedojel :D

Díky za případné odpovědi :)
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Podle zvuku mi to prijde neco kolem rozvodu. Zmerit komprese,tlak oleje na volnobeh,ve 3000. Bude li nizky vymenit regulator tlaku oleje nebo cerpadlo. Kontrola vuli ventilu,napnuti retezu. Nejbliz mas KenNyho v Orokovicich.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

nejsem tedy mechos, ale vsadim se o pivo, ze je to vycachtanym mechanismem napinani remene, jestli je to primo kladka.. myslim ze ne, ale primo ten hydraulicky dil..
nedavno jsem to menil a cvakalo to sem tam i vice nez tobe na videu, ale to muze zkreslovat nahravka a snad myslis ten samy zvuk, co slysim ja..
kazdopadne me vymena od toho nepravidelneho cvakani pomohla 8)

edit:
a pokud si to chces prvne proverit, tam vem dlouhej klic tusim 19 a opatrne na volnobeh ten napinak lehce dosponuj, pazvuk by se mel zmenit, pripadne zmizet a trochu to i proturuj, opatrne, bo ti to skubne lehce klicem :)
Celica ZZT230, 2000, black
Odpovědět

Zpět na „Celica“