Previa 96, automat - ower drive

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
herrkomisar
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: úte 14.02.2012, 22:16
Bydliště: Senec, Slovensko

Previa 96, automat - ower drive

Příspěvek od herrkomisar »

Zdravím Vás.
na Wikipedii som si zistil čo to vlastne je - ower drive - je to pri každom automate? Má niekto skúsenosť, ako sa to prejaví na spotrebe?
Previu som si kúpil kvôli rodine a keď sa manželka vráti z pôrodnice, dám sem foťku mojej Previe GL...
Ďakujem vopred za Vaše prípadné príspevky ... 8)
som nadšený z dizajnu mnohých Youngtimerov - a že som ich už pár mal ... :-) ... ale nakonec - Japonec ...
Uživatelský avatar
Jelass
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: ned 22.01.2012, 00:17
Bydliště: HK

Příspěvek od Jelass »

Ower drivě je vlastně taková rychloběžka. Prostě ho měj furt on. Kluci, co jezdí s amerikama používají owerdrive třeba jen ve městě nebo když vyjíždějí z garáží jedou pomalu po městě a zahřívají motor, tak je o/d off, ale veskrze to neřeší.

Popř. v terénu nebo jiném těžším prostředí.
Mondeo 2.0i Turnier 2004
p:Corolla E11 4ZZ_FE 97PS
P: Dodge GrandCaravan 3.3i 2008
herrkomisar
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: úte 14.02.2012, 22:16
Bydliště: Senec, Slovensko

Příspěvek od herrkomisar »

o.k., budem sa toho držať. Dnes tu máme pekelné sneženie, ja mám dvor do kopca, ale Previa nezaváhala ...
som nadšený z dizajnu mnohých Youngtimerov - a že som ich už pár mal ... :-) ... ale nakonec - Japonec ...
Uživatelský avatar
Martas99
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: pon 08.08.2011, 20:33
Bydliště: praha

Příspěvek od Martas99 »

nevím jak u previe,ale dříve jsme měli mitsubishi lancer automat a tam když se zmačklo/vymačklo tlačítko overdrive tak to řadilo jen do trojky.
110 R 72 alias 130RS
TOYOTA PREVIA 97
BMW 116i 09
bylo- camry 2.0 TD, 110LS,120GLS,peugeot 309,mitsubishi lancer,skoda felicia,MB124 CE, hyundai accent,hyundai elantra,honda hr-v
herrkomisar
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: úte 14.02.2012, 22:16
Bydliště: Senec, Slovensko

Příspěvek od herrkomisar »

pozrel som to aj na zahraničných fórach a všade uvádzajú, že pokiaľ to nie je vypnuté, tak sa to uvádza do činnosti na najvyššom prevodovom stupni, kedy to mení pomer otáčok motora k otáčkam na kolese ... t.j. pri ustálenej rýchlosti a vypnutom over drive máte isté otáčky motora. Ak sa vtedy zapne over drive, otáčky motora by pri tej istej rýchlosti vozidla mali znížiť. Ak potrebujete predbehnúť, prevodovka sa správa tak ako potrebuje a aj sama over drive vyradí. Takže môžete mať over drive stále zapnutý...

... poznatok: v kufri odveziete 4 pneumatiky Previackeho rozmeru úplne bez problému ... :oha:
som nadšený z dizajnu mnohých Youngtimerov - a že som ich už pár mal ... :-) ... ale nakonec - Japonec ...
Uživatelský avatar
Jelass
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: ned 22.01.2012, 00:17
Bydliště: HK

Příspěvek od Jelass »

Přesně tak, stále zapnutý, tohle Ti nikdo s owerdrivem za jízdy dělat nebude. To aby u toho lidi víc přemejšleli, jak u běžného manuálu.
Mondeo 2.0i Turnier 2004
p:Corolla E11 4ZZ_FE 97PS
P: Dodge GrandCaravan 3.3i 2008
Odpovědět

Zpět na „Previa“