toyota celica problém!!!

vše o tuningu na vozech Toyota
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vova
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: ned 30.04.2006, 15:44
Bydliště: Jihomoravský kraj

toyota celica problém!!!

Příspěvek od Vova »

Mám problém. Když jdu s volantem do plnýho rejdu (doprava i doleva), tak to začíná pískat. Poradí mi někdo čím to je? kladka i řemenice jsou nové a vše je dotáhlé momenťákem. Nemáte někdo zkušenosti? Je to toyota Celica páté generace r.v. 1991 1,6 sti 77kW
Radus2,0Gti
Věčnej rejpal
Příspěvky: 642
Registrován: ned 11.09.2005, 17:40

Příspěvek od Radus2,0Gti »

Kolik máš oleje v nádržce a mě to dělal klínový řemen. Je tam docela blbej přístup. Vše by mělo být čisté, ale bude to volný klíňák.
RAV4 D-CAT
Uživatelský avatar
Bůvol
Řidič
Příspěvky: 283
Registrován: ned 15.08.2004, 01:54
Bydliště: Praha

Pískání

Příspěvek od Bůvol »

Jestli ti to dělá i při vyšších otáčkách, tak jsi myslím že je to klíňák.
V případě že to přestane tak bych doporučoval vyměnit servo olej.
Camry SXV10L
5S-FE
r.v. 7/1994
312.000Km

V období kolem roku 1994
Toyota Celica GT4 ST165
Uživatelský avatar
Vova
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: ned 30.04.2006, 15:44
Bydliště: Jihomoravský kraj

Příspěvek od Vova »

Oleje tam mám přesně po max. rysku. Klíňák jsme dotahovali, tak nevím, protože jsem si to taky myslel. Je tam uplně novej i kldka prostě komplet rozvody a dotažený je to do maxima co šlo. Ve vysokých otáčkách jsem to ještě nezkoušel. dělá to, když stojím na místě volant do rejdu víc to pískne při rozjezdu.
Celica2.0GTI
Manager Týmu
Příspěvky: 488
Registrován: pát 16.07.2004, 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Celica2.0GTI »

Vova píše:Oleje tam mám přesně po max. rysku. Klíňák jsme dotahovali, tak nevím, protože jsem si to taky myslel. Je tam uplně novej i kldka prostě komplet rozvody a dotažený je to do maxima co šlo. Ve vysokých otáčkách jsem to ještě nezkoušel. dělá to, když stojím na místě volant do rejdu víc to pískne při rozjezdu.
A už ti to někdo zkoušel poslechnout odkud přesně to jde? Odkud jsi z moravy?
2005 1m, MČR dBDrag Racing Super Street 1-2 NW
2006 3.m MČR dBDrag Racing Super Street 1-2
Spinner Audio 2x15" SPL 144,7dB
http://el-diablo.cz e-shop s autohifi pro každého
Uživatelský avatar
Vova
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: ned 30.04.2006, 15:44
Bydliště: Jihomoravský kraj

Příspěvek od Vova »

No jasně, hvízdalo to u toho klíňáku, nebo aspoň tam od někud nám to připadlo. Jsem z Vyškova na Moravě:D
Uživatelský avatar
Honza
Člen Týmu
Příspěvky: 61
Registrován: pon 25.04.2005, 21:59
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Asi s největší pravděpodobností klínák mě to děla taky.Když nastartuju a otačim volantem.Když prošlapneš plyn tak ještě zapíska a pak to už neděla.Že jo?Nejvic to děla když byli ty mrazy nebo když je po dešti a je vlhko.Když takhle klouže řemen za chvilku se vyleští a mužeš ho vyměnit.Střikni tam WDčko a maš klid na chvilku :-))
Carina E 1,6 95r.v 85kw
Radus2,0Gti
Věčnej rejpal
Příspěvky: 642
Registrován: ned 11.09.2005, 17:40

Příspěvek od Radus2,0Gti »

já nevím WD není dobré řešení. raději bych tam dal nějaký mýdlový čistič, nebo okenu. WD se dořemene nasákne a pak to nedělá dobrotu. Nejlepší je řemen vyměnit.
RAV4 D-CAT
aevn
Řidič
Příspěvky: 219
Registrován: pát 18.11.2005, 21:53

Příspěvek od aevn »

to je lepší poslechnout odkud to jde. Taky může být utržená řemenice na klikovce motoru, je ze dvou kovových částí a mezi nimi je guma, tam bývá problém.
Uživatelský avatar
Vova
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: ned 30.04.2006, 15:44
Bydliště: Jihomoravský kraj

Příspěvek od Vova »

Diky chlapi!!! Zkusím to vyčistit, ještě jednou dotáhnout a uvidím:D Protože jak říkám Klíňák je novej kladka i řemenice komplet vše nové, tak to vyzkouším znovu a dám vám vědět....


Jo a nevíte někdo kde sehnat nějakou literaturu, nebo jakékoliv technické informace o Celice páte generace? Vypadá to, že na ní budu mít ještě hodně práce než bude v takovém stavu jakém jsem si ji vysnil:D
Radus2,0Gti
Věčnej rejpal
Příspěvky: 642
Registrován: ned 11.09.2005, 17:40

Příspěvek od Radus2,0Gti »

No to sice nevím, ale nejlepší bývá zeptat se tak jako teď. Já ji také scháněl,ale bezúspěšně :( . Jediné kde něco málo je tak je Workschop. Jo a ta řemenice na klice to je fakt také jsem ji musel měnit, když jsem přidal plyn tak drobně chodila na obě strany.
RAV4 D-CAT
Celica2.0GTI
Manager Týmu
Příspěvky: 488
Registrován: pát 16.07.2004, 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Celica2.0GTI »

Vova píše:No jasně, hvízdalo to u toho klíňáku, nebo aspoň tam od někud nám to připadlo. Jsem z Vyškova na Moravě:D
Bydlím v nemojanech červená celica 4generace ta z muzikou jestli víš. můžem někde pokecat a ty manuály by se daly taky sehnat. jediný jednoduchý vozkoušení je na tu řemenici stříknout WD pokud to přestane tak to pískání je od drhnutí pokud nepřestane tak je to od něčeho jinýho. sice to máš nový ale můžeš to mít na sebe trochu vychýlený a to už by pak dřelo to zkus ještě zkontrolovat
2005 1m, MČR dBDrag Racing Super Street 1-2 NW
2006 3.m MČR dBDrag Racing Super Street 1-2
Spinner Audio 2x15" SPL 144,7dB
http://el-diablo.cz e-shop s autohifi pro každého
Uživatelský avatar
Vova
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: ned 30.04.2006, 15:44
Bydliště: Jihomoravský kraj

Příspěvek od Vova »

Nemojany, to je kousek:D Fakt nevím jestli tě znám, respektive tvoje auto:D Ale klidně se rád slezu s přiznivcem celic. Byl jsi teď ve Vyškově na Tuning srazu? Byla to celkem sranda...
Celica2.0GTI
Manager Týmu
Příspěvky: 488
Registrován: pát 16.07.2004, 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Celica2.0GTI »

Vova píše:Nemojany, to je kousek:D Fakt nevím jestli tě znám, respektive tvoje auto:D Ale klidně se rád slezu s přiznivcem celic. Byl jsi teď ve Vyškově na Tuning srazu? Byla to celkem sranda...
Jo byl a posílal jsem ti soukromou zprávu
2005 1m, MČR dBDrag Racing Super Street 1-2 NW
2006 3.m MČR dBDrag Racing Super Street 1-2
Spinner Audio 2x15" SPL 144,7dB
http://el-diablo.cz e-shop s autohifi pro každého
Uživatelský avatar
ALIEN
Manager Týmu
Příspěvky: 478
Registrován: stř 08.02.2006, 16:30
Bydliště: Praha nebo Lom u Mostu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ALIEN »

me to delal klinak.....
Odpovědět

Zpět na „Tuning“