MR2 BEAMS VVTI

vše ohledně modelové řady MR2
Lander
Člen Týmu
Příspěvky: 66
Registrován: pát 13.10.2006, 12:42

MR2 BEAMS VVTI

Příspěvek od Lander »

Tak jsem se znova pustil do MR2ky
Po 4 letech co se mi v garáži válela kapota od Border racingu jsem jí konečně napasoval.
Mimo úspory váhy (z 20kg na cca 10kg) dojde i ke zvýšení přítlaku na přední nápravu.
Následovat bude předek od Border Racingu. Dále scháním nové blatníky (ať už originál nebo laminátové (máte tipa kde?) a také DIY Border Racing radiator relocation kit :-))) .

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Lander
Uživatelský avatar
Tonda
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1846
Registrován: stř 15.03.2006, 16:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda »

Kapota je perfektní. Co se s ní stalo v tom rožku před sklem?

Těším se na další postup :wink:
MADE IN JAPAN - žádný sOpel ...
Lander
Člen Týmu
Příspěvky: 66
Registrován: pát 13.10.2006, 12:42

Příspěvek od Lander »

Tonda píše:Kapota je perfektní. Co se s ní stalo v tom rožku před sklem?

Těším se na další postup :wink:
Oba rohy byly trošku oštípané, takže jsem je nechal celé dolaminovat, zpevnit a obrousit.... Na některých místech se musela kapota i rozplepit a zase oba dva díly znova pořádně slepit...

Progres mám v plánu... Na řadu příjde i nový předek od Border racingu a scháním i laminátové blatníky s průduchy (nejlépe opět Border racing) nebo aspoň nové neťuknuté přední blatníky... Ten levý už byl v minulosti opravován a nemá ten správný tvar a ten pravý, tomu jsem už dal dvakrát zabrat (jednou svodidla při závodě v Lanškrouně a podruhé jsem spadl s MR2kou do díry v silnici a předkem ten blatník pozohýbal... :-((

Taktéž scháním i nová přední světla, buď revision 6 a nebo nová čirá obdelníková světla sériového rozměru, co trochu vydrží. Ty má už mají matnou odrazovou plochu paraboly....

lander
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

čiré paraboly tu nedávno někdo prodával v inzerci. A co nechat udělat blatníky z karbonu? Jak se říká,výkon váhu těžko nahrazuje. :) prosímtě na tvém webu čtu že ten redtop v autě má 220koní. Protože mi tady leží jeden na kterém budu dělat go a pak půjde do celicy 6g,zajímaly by mne jeho úpravy. Předpokládám že těch 20koní neudělaly svody a výfuk. Hledal jsem nějaké info ale moc toho není. Díky.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
P3T3R
Navigátor
Příspěvky: 148
Registrován: stř 25.10.2006, 12:49

Příspěvek od P3T3R »

Mě by třeba zajímalo jak je to s rozložením váhy u MR? Stejnou kapotu jsem si chtěl taky koupit (v karbonu), ale není postupný úbytek váhy na přední nápravu, když je motor uprotřed spíše na škodu? Myslim z hlediska zatáčení v menší rychlostí, kdy ještě přítlak nefunguje nebo při zvladání smyku? Nějaká váha tam přece být musí, ne? :?
Toyota MR2 MKII Rev 4
Lander
Člen Týmu
Příspěvky: 66
Registrován: pát 13.10.2006, 12:42

Příspěvek od Lander »

libor12 píše:čiré paraboly tu nedávno někdo prodával v inzerci. A co nechat udělat blatníky z karbonu? Jak se říká,výkon váhu těžko nahrazuje. :) prosímtě na tvém webu čtu že ten redtop v autě má 220koní. Protože mi tady leží jeden na kterém budu dělat go a pak půjde do celicy 6g,zajímaly by mne jeho úpravy. Předpokládám že těch 20koní neudělaly svody a výfuk. Hledal jsem nějaké info ale moc toho není. Díky.
No možná půjdu do světel od Revision6

Co se týká blatníků, tak samozřejmě karbonové či laminátové by byly fajn, ale potřeboval bych nějaké ve 100% stavu v originál tvaru, to se o těch mých už nedá říct, o pár milimetrů nehrají... :-(((

JJ, mám red top. Originál je 200 koní... těch 220 je odhad... filtr a upravený maf, výfukový systém, svíčky, setrvák... No nějaké ty koně se tam najdou. Čas 0-100kmh (reálných včetně korekce dle obvodu zadních pneu) je 6s.

Ty máš jeden red top doma? Můžeš mi poslat fotky? Kde jsi ho sehnal? Nechceš ho pustit? Že bych do MR2 postavil výkonější motor... Možnosti na to jsou a brzda také...

Filip
Lander
Člen Týmu
Příspěvky: 66
Registrován: pát 13.10.2006, 12:42

Příspěvek od Lander »

P3T3R píše:Mě by třeba zajímalo jak je to s rozložením váhy u MR? Stejnou kapotu jsem si chtěl taky koupit (v karbonu), ale není postupný úbytek váhy na přední nápravu, když je motor uprotřed spíše na škodu? Myslim z hlediska zatáčení v menší rychlostí, kdy ještě přítlak nefunguje nebo při zvladání smyku? Nějaká váha tam přece být musí, ne? :?
Rozložení je se mi zdá 40 - 42% na předek 58 - 60% na zadek.

Já sehnal tu svou laminátovou, budu jí lakovat... úbytek váhy je cca 10kg u té mé.. U atmosferického motoru, kde není koní nazbyt, je každé kilo dolů poznat... S trakcí nemám problém...
F.
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

pokail ide o hmotnost, radsej u SW20 odlahcovat zadok.
Obrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

ten redtop není můj. Přivezl ho na go zákazník z uk a pak ho dat do 6g celicy.Je na paletě,tak jak přijel,neměl jsem čas ho ani rozbalit. Údajně běžel ale nemá prý skoro žádnou kompresi. Uvidím až ho říznu. Ale zatím stejně nemá peníze,takže to je naneurčito. Ale sosam informace co kde vylepšit.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
P3T3R
Navigátor
Příspěvky: 148
Registrován: stř 25.10.2006, 12:49

Příspěvek od P3T3R »

stenky píše:pokail ide o hmotnost, radsej u SW20 odlahcovat zadok.
Na zadku snad neni ani co odlehčovat ne? :)
Toyota MR2 MKII Rev 4
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

Jasne ze to ide. Vyhodit rezervu, presunut baterku dopredu, carbonovy dekel motora, kufra a mozno by sa este daco naslo (kanister z uhlim ak je pritomny) na sw20 sa da zohnat skoro vsetko, coz sa o aw11 povedat neda (to uz som sa neraz rozculoval). Chce to len prachy :)
Obrázek
Lander
Člen Týmu
Příspěvky: 66
Registrován: pát 13.10.2006, 12:42

Příspěvek od Lander »

stenky píše:Jasne ze to ide. Vyhodit rezervu, presunut baterku dopredu, carbonovy dekel motora, kufra a mozno by sa este daco naslo (kanister z uhlim ak je pritomny) na sw20 sa da zohnat skoro vsetko, coz sa o aw11 povedat neda (to uz som sa neraz rozculoval). Chce to len prachy :)
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Rezerva je originál vepředu a je už vyhozená.
Baterka je originál vepředu a není vyhozená. :-)))
Kanistr s uhlím tak raději nechám. :-))))
Co šlo odlehčit, to jsem vzadu odlehčil (mám i dekl motoru z turbo verze)

F.
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

Funky. Na aw11 je rezerva v predu a baterka v zadu. Na prehodenie baterky dopredu treba rezervu vyhodit. No ale cakal som podobnu zradu, akoze baterka uz je v predu len som si nebol isty :) nevysla mi analogia. priznam sa ze o sw20 som toho (radsej) moc nestudoval.

no v kazdom pripade, ten kanister ma daco okolo kila a po tych rokoch uz svoju funkciu ajtak neplni. stale je tu este carbon/laminat verzia zadneho veka kufra + kridlo, CF/laminat targa, blbosti do interieru, sedacky, polykarbonatove skla . videl som toho kopec na nete ked som zufalo hladal na svoju. drahe je to jak slak ale.
Obrázek
Lander
Člen Týmu
Příspěvky: 66
Registrován: pát 13.10.2006, 12:42

Příspěvek od Lander »

stenky píše:Funky. Na aw11 je rezerva v predu a baterka v zadu. Na prehodenie baterky dopredu treba rezervu vyhodit. No ale cakal som podobnu zradu, akoze baterka uz je v predu len som si nebol isty :) nevysla mi analogia. priznam sa ze o sw20 som toho (radsej) moc nestudoval.

no v kazdom pripade, ten kanister ma daco okolo kila a po tych rokoch uz svoju funkciu ajtak neplni. stale je tu este carbon/laminat verzia zadneho veka kufra + kridlo, CF/laminat targa, blbosti do interieru, sedacky, polykarbonatove skla . videl som toho kopec na nete ked som zufalo hladal na svoju. drahe je to jak slak ale.
Mrkni na mé stránky lander.tuning.cz , sekce MR2 a uvidíš, co vše už je na MR2ce uděláno....

Zadní víko v karbonu nechci..... Křídlo mám Autopista... sedačky už mám.. polykarbonátové skla v žádném případě... ani do dveří bez rámu nejdou...

F.
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

mozno zasa terpnem blbost, ale na AW11 je v interieri asi 8-9kg asfaltu ako zvukova izolacia. vela ludi to vyhadzuje ale potom je to vraj modra jazdit v tom. ja si myslim, ze sa to asfaltove tlmivo da nahradit dacim rovnako ucinnym s usporou hmotnosti. doma mam jeden dokument s porovnanim a odporucanim roznych takych pripravkov.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „MR2“