natavení zesilovače k subwooferu

zdokumentovali jste nějaký postup? tady je ten pravý prostor pro zveřejnění
Odpovědět
Uživatelský avatar
radys03
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1181
Registrován: sob 26.04.2008, 19:56
Bydliště: Chrudimsko - východní čechy

natavení zesilovače k subwooferu

Příspěvek od radys03 »

Poradí někdo? Prolelz jsem toho už spoustu, ale nikde jsem nenašel odpověd, která by mě uspokojila :lol:

zesilovač: twister u.s.a. tw-500

hejblátka:
- level (tj. jasný)
- bass boost ON/OFF
- HPF 40 - 250 Hz
- LPF 40-250 Hz
- x over -> MPF/FULL/LPF

poradí někdo ideální nastavení? Nejde mi o co největší rachot, který přetluče úplně všechno. Jde mi o co nejkvalitnější poslech.

Dík za všechny postřehy
aktuálně E11 4E-FE LPG
Peugeot 307 SW 1.6 LPG
EX - corsa B 1.2 33kW :lol:
EX - Avensis 2.0 VVT-i
EX - corolla E10 4A-FE
Ex - favorit 135L LPG
Uživatelský avatar
telleke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 664
Registrován: čtv 18.02.2010, 09:56
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od telleke »

bass boost - laicky "přidá basy" - doporučuji nepoužívat
HPF - pomocí této "funkce" nastavíš od jaké frekvence směrem nahoru mají hrát připojené reproduktory. Příklad 100-20000Hz, nebo 200-20000Hz. K subwooferu nevyužiješ
LPF - pomocí této funkce si nastavíš, do jaké frekvence má sub hrát. Teoreticky od nuly po nějakou frekvenci. Příklad 0-50Hz, 0-120Hz... K subwooferu využiješ.
X-over - zde nastavíš, jestli chceš aby bylo aktivní HPF, LPF, nebo aby šlo do subu plné frekvenční pásmo.

Postup při nastavování:
1) na rádiu nastav co nejvyšší hlasitost, kterou budou zvládat reproduktory ve dveřích - pokud má tvé rádio HPF, tak nastavit na cca 120Hz aby do dveří nešly zbytečně nízké frekvence
2) level nastav na minimum a postupně přidávej, dokud ti nebude vyhovovat hladina "basů" - dávej pozor na výchylku reproduktoru a jeho případné zkreslení - aby jsi ho nepřetížil
3) X-over nastav na LPF
4) LPF nastav na minimum, tedy na 40 a postupně přidávej do cca 1/3 - 1/2 dráhy potenciometru. Tím by ses měl dostat na cca 80-100Hz, což by mohlo sedět s tím, co jsou schopné zahrát reproduktory ve dveřích.

Zkoušej kroutit, přepínat a přijdeš na to, co a jak 8) Nemáš co pokazit...

Nejlépe uděláš, když si najdeš ve tvém okolí někoho, kdo autohifi provozuje, ale někoho, kdo tomu opravdu rozumí a má slušnou soustavu a ne jenom uřvanou tucárnu.... Prostě aby to byl někdo seriózní. Toho požádej o nastavení... nebo si s tím hraj

Nevím jestli jsem to napsal dost pochopitelně...

A nezapomeň.... SUBWOOFER NENÍ NA TO, ABY BYL DOMINANTNÍM PRVKEM, TEDY ABY PŘEHLUŠOVAL VŠE OSTATNÍ. SUBWOOFER MÁ POUZE DOPLNIT NEJSPODNĚJŠÍ FREKVENCE DO CELKOVÉHO ROZSAHU! Tohle bohužel 90% votuzerů netuší a tak je sub jenom jakási dunící věc, díky které je zmršený celý poslech.
Toyota Yaris Verso 1.3VVTi rv. 12/2000, Toyota Yaris 1.0VVTi rv. 11/2001
Uživatelský avatar
radys03
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1181
Registrován: sob 26.04.2008, 19:56
Bydliště: Chrudimsko - východní čechy

Příspěvek od radys03 »

díky telleke. Je to pochopitelné. Jak jsem psal -> Nejde mi o co největší rachot, který přetluče úplně všechno. Jde mi o co nejkvalitnější poslech. <-

Tady v okolí snad nikoho nemám. Žádná prodejna, ani nikdo seriózní(aspoň o nikom nevím). Jak píšeš... samý votuzený káry :lol: ve ktěrých slyšíš jen tuc tuc tuc a nic víc. Po 5minutové jízdě máš hlavu na rozskočení. Zkusím to poladit tak jak píšeš. Děkuju
aktuálně E11 4E-FE LPG
Peugeot 307 SW 1.6 LPG
EX - corsa B 1.2 33kW :lol:
EX - Avensis 2.0 VVT-i
EX - corolla E10 4A-FE
Ex - favorit 135L LPG
Odpovědět

Zpět na „Návody, příručky, manuály“