T27-Jak na to,vlastní řešení,čím nahradit,kde kupujete apod

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

T27-Jak na to,vlastní řešení,čím nahradit,kde kupujete apod

Příspěvek od m5t »

Je už tu dost majitelů T27 ,tak byste se mohli pochlubit vlastními skušenostmi,radami pro ostatní,vlastním levnějším řešením mimo Toy apod.
Napadlo mě to dnes když jsem začal shánět nové stírací lišty nebo aspoň gumičky. Loni před rokem jsem byl v Toy a koupil pouhé gumičky(obě) za 740,- ,kompletní údajně přes 2 tisíce,tehdy jsem si řekl že už tady nikdy. Dopadlo tak,že jsem koupil plochý stěrač za 200,-, gumičku vykuchal a vyměnil v původním. Kupoval někdo jinde než v Toy sadu kompletních stěračů ? to co jsem zatim viděl bylo sice se sadou několika uchycení,ale přjde mi že to nepůjde použít,protože čudlík co má zapadnout do ramínka je nějak mimo.
Dále po prostudování seznamu pravidelných prohlídek mě dost udivilo,že výměna vzduchového filtru je až při 4-té prohlídce. To jsem si upravil na dvouletý interval a zakoupil filtr od Japanprts za 170,- oproti 472,- v Toy.
Co by mě zajímalo - má někdo u verze sedan nainstalované tažné,bez řezání lakované části,od koho a za kolik.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
bobanakis
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: pon 13.06.2011, 17:44
Bydliště: Ostrava

rady, zkusenosti

Příspěvek od bobanakis »

nazadarek, no ja co by novopeceny majitel meho prvniho jap. vozu se stale nestacim divit... :) Tak zrovna denska jsem kroutil hlavou nad steracem - zadnim, prselo, dal jsem zpatecku - a nic... To se mi zda nepochopitelne ,ze se automat.nezapne zadni sterac kdyz zaradim R. To jsem mel na aute pred 20 lety.... To je fajna sranda. :o Par jinych zkusenosti jsem uz tady nekde zminoval. Fakt je tem ze kazda zancka ma pro i proti, kdyz se bavime o beznych autech. (P.S. nejde to preprogramovat?)
Co se tyce steracu,nevim jak bych to resil,ale ja u meho minuleho vozu - VW jsem proste smlouval o cene jak prace tak i dilu, a verte nebo ne vzdycky se dala udelat sleva..... Sterace se snad daji sehnat od ruznych vyrobcu, nebo ne?? Nevim to je dotaz,treba i kouknout mimo CZ, tam je vetsinou vse predrazene....
Hele ja jsem nic nestudoval ale vymena vzduchoveho filtru po 4 letech??!! To prece nemuze nikdo myslet vazne. Ja byl nedavno na servis 15 tis. ve Vidni, a vubec me nezajima co je predepsane - proste jsem chtel vymenit olej a vsechny filtry - olej.kabina.vzduch... O tom neminim diskutovat,delam v motorarne u konkurence a vim jak ty motory vypadaji uvnitr..... Jo a stalo to 237euro a bylo to na pockani cca hodinka.
toyota avensis wgn 2,0 d4d ,2017
Uživatelský avatar
KarlosCZ
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1547
Registrován: sob 05.01.2008, 22:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od KarlosCZ »

sic nemam T27, ale potreboval sem gumu do zadniho sterace - autokelly, za nejakejch 15 korun tusim 8)
EX: Corolla E12 1.6 VVTi 5d
EX: Yaris I 1.0 VVTi 5d
EX: Avensis T25 2.2 D4D D-Cat Exclusive Combi
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Příspěvek od m5t »

V Kelly jsem dneska taky byl,měli gumky které se hodí jen do širší drážky,ono v délce 65cm není bůhvijaký výběr :( . A co ostatní mění nemění ? nebo to nechaj na předražené z Toy.I ta co mi minule prodali je po roce KO(tvrdá),žádný zázrak.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
hudyss
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 16.12.2008, 19:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od hudyss »

No k tomu vzduchaci. Vzdyt ten ma uz celkem dost po roce uzivani. Ja vzdy menim spolu s olejem, ted uz budu jen cistit mam tam KN.
T Avensis Wagon 2.0 D-4D /2004/ -Ex
Ford Grand C-max 1,6 EB /2012/
matus69
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 02.06.2010, 09:29

Příspěvek od matus69 »

moja osobna skusenost je, a moj mechanik to potvrdzuje, ze nahradne dielce toyota su najkvalitnejsie.

musim to potvrdit, uz len kvoli tym stieracom. Tiez som nechcel platit za predrazene toyota gumicky, ale jednoducho som este nenasiel na trhu stierace, ktore by vydrzali tak dlho a stierali ticho, ako tie toyotacke.
Uživatelský avatar
lake-bodom
Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pát 23.03.2007, 11:03
Bydliště: Smržov (nedaleko Smiřic)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lake-bodom »

Stěrače jsem řešil na Aurisu, kde jsou jako originál Densa (pokud se nepletu). Sehnal jsem je od Haspa, oba přední (65 a 40 cm) za cca 750 a nemůžu si je vynachválit :).
Corolla Verso I, 1.8, 8,2l/100km
Mitsubishi Grandis, 2.4, 5l/50km
ex: Auris, 1.6 Dual VVTi, 7l/100km
ex: Seat Ibiza, 1.4 MPi, 5-6l/100km
ex: Avensis 2.0D-4D, 6l/100km
ex: Avensis, 1.6 16V, 8l/100km
ex: Corolla, 1.3 12V 5,5l/100km
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2868
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Příspěvek od CommonUser »

matus69 píše:moja osobna skusenost je, a moj mechanik to potvrdzuje, ze nahradne dielce toyota su najkvalitnejsie.

musim to potvrdit, uz len kvoli tym stieracom. Tiez som nechcel platit za predrazene toyota gumicky, ale jednoducho som este nenasiel na trhu stierace, ktore by vydrzali tak dlho a stierali ticho, ako tie toyotacke.
Ako napr. brzdy od BOSCHu ? Ci altik od nich ? :)

Stierace mam zatial povodne, len ich cistim. Ne-toyotacke nahrady mi ponukali aj v TTT servise :wink:
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Příspěvek od m5t »

To je dobrý poměr 750 za stěrač proti 740 za gumičky :mad: beztak od stejného výrobce.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
kar202
Věčnej rejpal
Příspěvky: 906
Registrován: pon 08.11.2010, 19:39
Bydliště: U vody

Příspěvek od kar202 »

Dnes jsem zahlédnul levým okem v Makru nějaké nové stěrače, ale nestíhal jsem. Zítra na to mrknu, taky potřebuju. Po kusech a cena kolem 200,- za kus od 70 cm směrem dolů po 5 cm....
Toyota Avensis 2.2 D CAT Lux 130kw
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Zamek prihradky

Příspěvek od kadel »

Mne by spis zajimalo, jestli mate uzamykatelnou prihradku pred spolujezdcem. Ja ji totiz uzamykatelnou nemam. Mam danskou verzi TX s navigaci, tak mi pripada, ze pridali navigaci a co mohli, to dali z auta pryc - lita kola, samostmivaci zrcatko, el. sklapeni zrcatek, destovy senzor a vcera jsem zjistil, ze nemam uzamykatelnou prihradku pred spolujezdcem. Nejak me to netrapi, ale jen tak ze zajimavosti.

Jinak na T25 jsem kupoval sterace (listy) v Tescu, pockal jsem si vzdycky na akci za 65,- a ten pulrok vydrzely :-)
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Příspěvek od m5t »

U mě je přihrádka zamykatelná(druhá verze po nejlevnější), stěrač bych nějaký i koupil,ale mám obavy že nepůjde nasadit plus zaklapnutí zámku.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
PaJaSoft
Navigátor
Příspěvky: 148
Registrován: pon 07.03.2011, 15:52
Bydliště: Sokolnice

Uzamykatelna prihradka

Příspěvek od PaJaSoft »

...neni ani v BusinessPlus, ale pouze az v nejvyssi vybave (info z auth servisu) - taky jsem po ni patral, prtooze tuhle zakernost Toy nikde nekomunikuje a i manual (CZ) ma v tomto graficke provedeni, jako ze to neni zavisle od paketu vybavy...

No dokonce jsem se zeptal i na cenu - pote, co by to splnovalo me pozadavky (napr. ze nebudu mit dalsi klic apod.) jsme se dostali na cenu nad 10.000,- Kc bez DPH (ano, za ten kus plastu!) + samozrejme prace s vymenou...

Za tu cenu mam nosic na 4 kola na kouli od renomovane firmy... s diky jsem odmitl, takovy grant fakt nejsem...

Takze tolik k uzamykatelne prihradce.
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Uzamykatelna prihradka

Příspěvek od kadel »

PaJaSoft píše:...neni ani v BusinessPlus, ale pouze az v nejvyssi vybave (info z auth servisu) - taky jsem po ni patral, prtooze tuhle zakernost Toy nikde nekomunikuje a i manual (CZ) ma v tomto graficke provedeni, jako ze to neni zavisle od paketu vybavy...

No dokonce jsem se zeptal i na cenu - pote, co by to splnovalo me pozadavky (napr. ze nebudu mit dalsi klic apod.) jsme se dostali na cenu nad 10.000,- Kc bez DPH (ano, za ten kus plastu!) + samozrejme prace s vymenou...

Za tu cenu mam nosic na 4 kola na kouli od renomovane firmy... s diky jsem odmitl, takovy grant fakt nejsem...

Takze tolik k uzamykatelne prihradce.
Jak to tak ctu, tak mi pripada, ze uzamykatelne schranky bouchali, jak se jim zachtelo. Ja mam vybavu, kterou testovali na auto.cz, jen benzin 1,8, ostrikovace svetel a kolejnice v kufru navic, a tam zase zamek na prihradce je.
Obrázek

Jen pro zajimavost, kolik jsi dostal klicu k autu?
RAV4 HSD FWD
chudy
Řidič
Příspěvky: 220
Registrován: ned 20.07.2008, 16:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od chudy »

a nesouvisí to s tím, že tu řešíme bezklíčové a klíčové verze? Za mne Busines+ bezklíčová verze, bez zámku přihrádky a dva klíče k autu
Ex Avensis T25 kombi Executive 2.0 D4D 85 kW (2004)
Ex Avensis T27 kombi Business Plus 2.0 D4D 93 kW (2011)
Ex Avensis T27 kombi Active Trend+ 2.0 D4D 105 kW (2016)
Ex Rav4 IV Selection 2.5 Hybrid FWD 145 kW (2018)
Camry v70 executive VIP
Odpovědět

Zpět na „Avensis“