3SGE po nastartování chcípne

vše ohledně modelové řady Celica
forgo
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: ned 20.06.2010, 19:16

3SGE po nastartování chcípne

Příspěvek od forgo »

zdar

125kW ( 3SGE s EGR, 6gen celica ). motor mám zapojený, nastartuju ale pár vteřin ( cca 5-7 ) motor chípne.
Když ho vytočit do otáček, tak si klidne chcípne v jakých koliv otáčkách.

nemáte někdo na tento motor mapu podtlaků?

manuál co mám je na 129kw ale tam jsou podtlaky malinko jinak.

ECU hlásí chybu 21 ( lambda sonda ) - jedna chybí a chybu 99 ( to nevím co to je???)

Dík za jakýkoliv nápad.
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

hm, skontroluj dodavku paliva...
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

rozkresleni podtlaku najdeš v toyodiy podle svého vin. Zkus v diagnostickém konektoru spojit Fp a B+ palivové čerpadlo půjde ihned po zapnutí kličku. Pokud to tvůj problem nevyřeší zkontroluj tlak paliva na liště. Může to být i vadné čerpadlo nebo filtr paliva.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

filtr paliva... bych neřeřešil... ani u 22 let mladý celicy by nebyl důvod origo palivák měnit... jsou nesmrtelný... palivák= blbost 8) jedině že bys jezdil na hnůj
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
vendys
Navigátor
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 09.11.2006, 00:48
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: 3SGE po nastartování chcípne

Příspěvek od vendys »

forgo píše:zdar

125kW ( 3SGE s EGR, 6gen celica ). motor mám zapojený, nastartuju ale pár vteřin ( cca 5-7 ) motor chípne.
Když ho vytočit do otáček, tak si klidne chcípne v jakých koliv otáčkách.

nemáte někdo na tento motor mapu podtlaků?

manuál co mám je na 129kw ale tam jsou podtlaky malinko jinak.

ECU hlásí chybu 21 ( lambda sonda ) - jedna chybí a chybu 99 ( to nevím co to je???)

Dík za jakýkoliv nápad.
Jediný rozdíl v podtlacích je podle mě EGR (a to je hodně hadiček) a jestli máš klimu tak 125kW už nemá přídavný obtok škrtící klapky pro zvýšení volnoběhu při chodu klimy.
Lanbda sonda je tam jediná - nechápu informaci, že jedna chybí...
Jinak se můžu podepsat pod to co napsal Libor, pokud by palivové čerpadlo z jakéhokoliv důvodu běželo jenom po dobu co točíš startérem, tak to bude dělat přesně to, co to teď dělá...
Pokud bys potřeboval něco konkrétního s těmi podtlaky, tak se Ti můžu kouknout (vyfotit), mám stejný motor.
Toyota Celica 6.gen (ST202), 3S-GE 125kW
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Koukal jsem na to s Honzou. čerpadlo skutečne běží jen po dobu co točí starter ( chyba v kabeláži, počítá s tím že to musí odstranit ), jenže potíž je v tom že kvuli tomu čerpadlu se to chová jinak.
Honza si čeradlo napojil napřímop ( chová sae to stejen ajko by ho proklemoval servisnímkonektorem ) a takhel to prý startuje už od začátku.
Pokud čerpadlonemá proklemované auto chytne ale chcípne ihned 1-2vteřiny po tom co přestane točit startér ( a dodávat čerpadlo ), jenže když čerpadlo zapojí aby beželo nastálo tak motor beží 2-3x delší dobu ( cca 5-6 vteřin.
Mne osoben zarazilo že beží uplne stejnou dobu at beží na volnobeh nebo ho "podrží" v 3tis rpm celých 5sekund.

Tlak palivy byl neco přes 60psi takže jsme dali stavitelný regulátor a drží tam ted cca 42-45psi ( vzhledem k "přesnosti" budíku to přesneji netrefíme ), nicméne chování se nezměnilo.

H: našel jsem schematickou mapu podtlaku takže ti jí pošlu..
forgo
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: ned 20.06.2010, 19:16

Příspěvek od forgo »

tak palivo OK.

zaptam možná blbě, ale je možný, že by to přestalo pálit?? nebo by po nastartování nebyl žádný signál???
Uživatelský avatar
vendys
Navigátor
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 09.11.2006, 00:48
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vendys »

forgo píše:tak palivo OK.

zaptam možná blbě, ale je možný, že by to přestalo pálit?? nebo by po nastartování nebyl žádný signál???
Takže tlak paliva ok. Chyby snímače polohy vačky byl mohl zachytit ECU. Zkoušel si vyblikat? Co senzor teploty motoru, stačí proměřit ohmmetrem, udělal si?
Pak už mě napadá jenom zkusit odpojit vstřik na prvním válci, nastartovat a zkusit jestli přestane jít jiskra.
Pokud ten motor dokáže běžet 5 sekund ve 3000 rpm a pak chcípne tak to podtlakama nebude.
A pak samozřejmě to nejjednodušší řešení, jakýkoliv auto elektrikář Ti dokáže proměřit jestli vypadne zapalování nebo vstřikovače nebo to vypne ECU.
Toyota Celica 6.gen (ST202), 3S-GE 125kW
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

abych to pochopil... Možná vím kde je problem. Máš celicu 6g? Byl v ní 7afe a ty jsi ho vyměnil za 125kw 3s? Koupil jsi od někoho motor a od dalšího kabeláž s ecu nebo to bylo pohromadě? Problem je v jednom drátu. :) nemůžeš použít kombinaci 125kw motor s kabeláží a ecu 129kw ;) zrovna tak nemůžeš použít 125 motor 125 kabeláž a 129ecu. Nebo 125 motor 129 kabeláž 125ecu. Ale ty konektory sedí perfektně že? :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

libor12 píše:abych to pochopil... Možná vím kde je problem. Máš celicu 6g? Byl v ní 7afe a ty jsi ho vyměnil za 125kw 3s? Koupil jsi od někoho motor a od dalšího kabeláž s ecu nebo to bylo pohromadě? Problem je v jednom drátu. :) nemůžeš použít kombinaci 125kw motor s kabeláží a ecu 129kw ;) zrovna tak nemůžeš použít 125 motor 125 kabeláž a 129ecu. Nebo 125 motor 129 kabeláž 125ecu. Ale ty konektory sedí perfektně že? :)
ne je to jinak, dostal motor, kabeláž a ecu - udajne vse z jednoho auta :(

předelal to do jiného, kabeláž musel překopávat ( proto ta chyba s palivovým čerpadlem ).
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

chcete poradit ale oba jste tajemní jak hrad v Karpatech. Není žádný problem s palivovým čerpadlem. Jen potřebují víc informací. Co je to za auto? Co tam bylo za původní motor a mělo to klima? Co jste vyměnili? Motor? Svazek? Ecu?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Janec
Navigátor
Příspěvky: 96
Registrován: pon 01.08.2011, 21:21

Příspěvek od Janec »

tohle delaj auta kdyz je spatny imobilizer.. nevim ale jestli uz tohle nejaky im ma
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Libore nikdo není tajemný, je to ne tva vsugerovaná představa :D, informace sem dal a nikdo se na nic jiného neptal.

Když se ptáš rád odpovím za HOnzu ( asi pod tím zas eleží že nemá čas odepsat :D ) a mne samotného zajímá co s tím vlastně je, protože zatím Honza vždy udelal kabeláž dobře ( není to jeho první swap 3SGE ale zatím to byly vždy 129kW ).

jedná se o MR2 z roku 89, do které chce usadit 125kW z celicy 6gen.
problém s čerpadlem je ( a zatím byl vždy u každého swapu jen si na to vzpomnel vcas a zakomponoval řešení do kabeláže ). ted kvuli místu ( motor už má usazen v MR2 a svazek je naprd přístupný ) chce nejdřív vyřešit proč to neběží, takže čerpadlo má proklemované na stálo ( běží ihned po zapnutí klíčku a beží stále ).

pokdu chceš nejakou další informaci už ti bude muset odpovedet on, ja z nej více nedostal, možná sem se nezeptal na neco co potřebuješ vědět.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

číslo ecu dej do epc. Pokud vypadne že je pro 129kw a ne pro 125kw je problem v ecu. On je problem ve svazku,ale to není tak jednoduché řešit. Protože i když daš čerpadlo napřímo,ecu odpojí po chvíli zapalování. Prostě k 125 je potřeba 125ecu.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

o tom vím, zkoušeli jsm e jak s ebude chovat se 129kw ecu ( jedu mám v zásobe s motorem ) a na tu to chytne ale je to nestabilní, hádá se to. zatímco na ecu co byl k motoru dodaná běží ten motor super, nehádá, reaguje na plyn a vse jak má ( co tedy stihnem za tech 5 vteřin zjistit :( ).
Odpovědět

Zpět na „Celica“