stahování oken 7g.

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Stanly
Navigátor
Příspěvky: 108
Registrován: stř 13.06.2007, 12:22
Bydliště: Mníšek - Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

stahování oken 7g.

Příspěvek od Stanly »

Cus lldi chtěl bych poradit zda by šlo udělat aby šlo stahovat okno u spolujezdce taky na auto když mám komplet stranu řidiče navíc dík za info
Uživatelský avatar
MungoR
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: úte 11.08.2009, 10:07
Bydliště: Liberec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MungoR »

taky by mě to docela zajímalo, už to mohli udělat stejně i u spolujezdce a ne každý jinak
Celica VVT-I, 2001
Status: pomalu dojíždíme
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

jo chlapi, zakopanej pes je v tom ovladani primo, ale kdysi jsem na zahranicnim foru nasel vychytavku, ze borec pripajel nake draty do toho ovladatka a slo to i na spolujezdcovo okno, pohledam to :)
Celica ZZT230, 2000, black
Uživatelský avatar
Stanly
Navigátor
Příspěvky: 108
Registrován: stř 13.06.2007, 12:22
Bydliště: Mníšek - Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanly »

já to měl dneska rozebraný to ovládání a je tam na tý straně co je auto připájená ledka a nějakej malinkej co já vim :D a pokud by stačilo připájet tohle i na stranu spolujezdce tak by to bylo fajn jelikož mám jedno ovládaní navíc.Takže musim sehnat něhoko šikovnýho co se týče pájení aby to odpájej z jednoho a připájel k tomu druhýmu.
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

tady to je http://www.celicahobby.com/forums/ubbth ... d/1#import

me se ovsem takove kuteni nezamlouva, treba by to slo vyresit jinym zpusobem
Celica ZZT230, 2000, black
Uživatelský avatar
Stanly
Navigátor
Příspěvky: 108
Registrován: stř 13.06.2007, 12:22
Bydliště: Mníšek - Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanly »

Uživatelský avatar
vendys
Navigátor
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 09.11.2006, 00:48
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vendys »

Stanly píše:já to měl dneska rozebraný to ovládání a je tam na tý straně co je auto připájená ledka a nějakej malinkej co já vim :D a pokud by stačilo připájet tohle i na stranu spolujezdce tak by to bylo fajn jelikož mám jedno ovládaní navíc.Takže musim sehnat něhoko šikovnýho co se týče pájení aby to odpájej z jednoho a připájel k tomu druhýmu.
Podle tý fotky co si dal dodatečně tě vyvedu z omylu. Ta ledka a to malé nic nemá s automatickým pojezdem nic společného - to malé nic je jenom předřadnej odpor pro tu ledku, aby se nespálila, nic hlubšího v tom nehledej. Elektronika auto pojezdu je o dost složitější a hlavně bude v řídícím modulu stahování oken.
Toyota Celica 6.gen (ST202), 3S-GE 125kW
Uživatelský avatar
Stanly
Navigátor
Příspěvky: 108
Registrován: stř 13.06.2007, 12:22
Bydliště: Mníšek - Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanly »

dík, já tomu nerozumim a tak mě právě zájímá jak by to šlo udělat :)
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

To vendys:
Taky nejsem žádný elektromechanik ale.....
Když to rozeberu, tak jakmile zmáčknu tlačítko stahování okna, teče proud přes koncák do motorku stahování (možná přes relátko). Jakmile tlačítko pustím, okno se zastaví. Takže auto znamená zajistit proud i při nestisknutém tlačítku. Takže ergo kladívko potřebuju nějaký prvek, který mi ten proud "podrží", než to rozpojí koncák. To umí stykač a relátko a elektronika. Já bych prvně vyzkoušel (jak bude čas, vyzkouším to ) přepojit výstup z levého tlačítka ovládání na výstup z pravého. Pokud bude auto fungovat, je to integrováno na tišťáku a úprava je jednoduchá. Pokud ne, jdu od toho.
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

zejdy prubni to, myslim ze mnoho z nas by tuhle fíčuru uvitalo :)
Celica ZZT230, 2000, black
Uživatelský avatar
Stanly
Navigátor
Příspěvky: 108
Registrován: stř 13.06.2007, 12:22
Bydliště: Mníšek - Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanly »

souhlas , vubec nechápu proč to neudělali už v serii :)
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Příspěvek od Kk »

zejdy píše:...Takže auto znamená zajistit proud i při nestisknutém tlačítku...
No ono, aby to mělo smysl, to bude asi ještě o trochu složitější. Podle mě tam musí být něco (elektronika), která vyhodnotí i délku podržení tlačítka. Protože: když na tlačítko "ťuknu", má sjet či vyjet okno až do konce (jak píše Zejdy, než to vypne koncák), ale když ho podržím dýl, má okno popojet jen do té polohy, než tlačítko pustím - třeba do půlky, nebo prostě tam kam chci. (Bývají s tí spojený i takový srandy, jako je otevření okna, pokud okno při zavírání narazí před koncovou polohou na překážku nebo zavření či otevření oken při podržení dálkového ovládání centrálu.) Na tohle už je asi potřeba trochu složitější elektronika - nevyznám se v tom, ale myslím si že to bude zabudováno v jednotce multiplexu a bude to řízený nějakým procesorem > ?přeprogramovat multiplex, jestli to jde?. Co vím i z vlastní zkušenosti, že se tyhle věci docela serou a málokdy to funguje, jak má. Možná japonští soudruzi naznali, že méně (ale jednoduše a spolehlivě) je více a udělali to jak to je.
Celica 7g TS
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

U mě to na všech autech, které touto vychytávkou oplývaly, fungovalo jinak: pokud tlačítko podržím lehce, fuguje to jako klasický spínač, okno jede, dokud tlačítko nepustím. Když chci automatické zavření (otevření), musím překonat malý odpor a tlačítko přecvaknout do druhé polohy a můžu ho okamžitě pustit. Tím se podle mne sepne jiný kontak, který vede proud na nějaký prvek, který zabezpečí tok proudu do doby vypnutí posunu koncákem. Ale nemusí to pochopitelně být u všech aut stejné.
Uživatelský avatar
Stanly
Navigátor
Příspěvky: 108
Registrován: stř 13.06.2007, 12:22
Bydliště: Mníšek - Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanly »

u mě je to stejné jako u tebe zejdy
Uživatelský avatar
vendys
Navigátor
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 09.11.2006, 00:48
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vendys »

zejdy píše:To vendys:
Taky nejsem žádný elektromechanik ale.....
Když to rozeberu, tak jakmile zmáčknu tlačítko stahování okna, teče proud přes koncák do motorku stahování (možná přes relátko). Jakmile tlačítko pustím, okno se zastaví. Takže auto znamená zajistit proud i při nestisknutém tlačítku. Takže ergo kladívko potřebuju nějaký prvek, který mi ten proud "podrží", než to rozpojí koncák. To umí stykač a relátko a elektronika. Já bych prvně vyzkoušel (jak bude čas, vyzkouším to ) přepojit výstup z levého tlačítka ovládání na výstup z pravého. Pokud bude auto fungovat, je to integrováno na tišťáku a úprava je jednoduchá. Pokud ne, jdu od toho.
Elektromechanik sice nejsi, ale uvažuješ správně. Na tohle fakt stačí navíc dokonce JENOM správně zapojený relátko a koncák. Hlavní věc je, aby v těch druhých dveřích byl taky koncák - jinak relátko nevypne a do motorku půjde šťáva dokud neshoří, nebo to nevypneš jinak...
Bohužel už ani v 6g použitý koncák není (koukal jsem do schématu) - je to složitější...
zejdy píše:U mě to na všech autech, které touto vychytávkou oplývaly, fungovalo jinak: pokud tlačítko podržím lehce, fuguje to jako klasický spínač, okno jede, dokud tlačítko nepustím. Když chci automatické zavření (otevření), musím překonat malý odpor a tlačítko přecvaknout do druhé polohy a můžu ho okamžitě pustit. Tím se podle mne sepne jiný kontak, který vede proud na nějaký prvek, který zabezpečí tok proudu do doby vypnutí posunu koncákem. Ale nemusí to pochopitelně být u všech aut stejné.
Vůbec Vás nechci odrazovat od bastlení, jenom tu shrnu pár poznatků po prostudování těch linků výše a zapojení u čeldy 6g.

Používají se tři možnosti:
- Zejdyho systém: relátka + koncák, dvojitý spínač na ovládání okna, koncáky

V podstatě žádná další elektronika kromě spínačů a relátek není potřeba. Celicy to bohužel takhle jednoduché nemají. Nemáme tam koncáky.
- sytém "tak napůl cesty": měření proudu motorkem vyhodnocované elektronikou, dvojitý spínač ovládání okna
Tohle je celica 6g: při jednoduchém zmáčknutí to ovládá motorky přímo (u řidiče to jde ještě přes posilovací tranzistory a relé, ale jakoby to ovládáte přímo tlačítkem), při promáčknutí na auto (umí to jen okno u řidiče dolů) se aktivuje ještě další relé které zajistí dojezd a je vypnuté elektronikou nejspíš při určitém proudu (proud po dojezdu okna hodně vzroste). Aspoň takhle to chápu ze schématu, bohužel tam není popis u odporů, takže jenom odhaduji co jsou součástky a funkční a co pro sichr, ale řekl bych, že jsem to pochopil správně.
- Kk systém: měření proudu motorkem vyhodnocované malým procesorkem, jednoduchý nebo dvojitý spínač ovládání okna
Takhle budou nejspíš udělané čeldy 7g.
Měření proudu protékajícího motorkem vyhodnocuje malý procesor. Pokud totiž okno dojede do nějaké koncové polohy, tak proud motorkem se hodně zvětší a to procesor vyhodnotí. Pak už je to na programátorovi, teoreticky je možné: auto nahoru i dolů, nedovření okna pokud je v něm překážka (prsty apod.), kompletní stažení na ťuknutí ...to všechno řeší procesor, který vlastně ovládá motorek samostatně, vy mu jenom délkou stisknutí nebo dvojím stisknutím čudlíku sdělujete, jakou akci byste si přáli vykonat.

Jako jedinou jedinou šanci vidím, pokud by někdo měl systém dvojčinný spínač pouze dolů+procesor, pak je možné, že programátor byl aktivní blbec, co vyřešil program i na další auto pojezdy, ale jenom tam chybí ty příslušné dvojčinné spínače na ty ostatní směry a okna. A koukám, to je přesně případ dodělávky na tom linku co dával nahoře Kenne pro auto-up (tedy automatický pojezd nahoru) pro okno u řidiče.[/b]
Toyota Celica 6.gen (ST202), 3S-GE 125kW
Odpovědět

Zpět na „Celica“