Umio nekdo "oblafnout" druhou lambdu?

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Petan-7g
Navigátor
Příspěvky: 105
Registrován: ned 26.09.2010, 21:10
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Umio nekdo "oblafnout" druhou lambdu?

Příspěvek od Petan-7g »

Chtel bych vyndat kat, mam podezreni, ze neni OK, ale trapi mne druha lambda... Proto bych se rad poradil, zda-li nekod resil podobny problem a jak vyresil :) Diky
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Nejde to. U těchto ecu jednotka kontroluje funkčnost katu tím že obohatí a ochudí směs. Výsledek vyhodnotí a buď je vše v pořádku nebo chybí kat a svítí kontrolka motoru. Existují simulátory lambda sondy na základě 555 ale v tomto případě nepoužitelné.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

lambda

Příspěvek od zejdy »

Čeká mne to, kat je místo OK KO. Optimální řešení podle mne je koupě univerzálního katu Magnaflow. S lambdama bych si moc nehrál, mají zásadní vliv na celý chod motoru - od výkonu po spotřebu.Taky budeš mít problém s emisema.Zvlášť u TS se to markantně projevuje - má to souvislost se sekundárním vzduchem.Zatracená ekologie......
Uživatelský avatar
Tequilla
Věčnej rejpal
Příspěvky: 646
Registrován: pát 16.09.2005, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tequilla »

Zkus mrknout na http://www.cats2u.co.uk, zda na Celicu budou něco mít. Lepší než univerzální kat.
Toyota Yaris 1.0, 1. gen. alias Pracant...prodáno do Jižních Čech, RIP :(
Toyota MR2 Mark III alias Mrcha
Toyota FJ Cruiser alias Můj sen :)
http://mr2.tequilla.cz
Peugeot 307 SW alias Pracovní realita ze žabožroutova
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Tequilla píše:Zkus mrknout na http://www.cats2u.co.uk, zda na Celicu budou něco mít. Lepší než univerzální kat.
Dík, ale ten odkaz nefunguje.
Aha, dobrý, byla tam na konci čárka navíc, už to jede.....
Ale bohužel jsem tam nic nenašel......
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

A co kdybys to vyzkoušel.Prostě vyndat kat.Popřípadě i odpojit tu druhou lambdu.Jedno moje 1UZFE běhá bez katů úplně v pohodě bez nějakých úprav a druhé 1UZFE sice s katama,ale bez druhé lambdy na levých válcích a taky v pohodě.Samozřejmě když načteš chybové kódy,tak to tam bude,ale auto třeba bude dál normálně fungovat.
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Je fakt, že to fungovat bude a korektně.... 1ZZ nemá žádnou "nouzovou režimu" na motoru. .-) První lambda tam být musí, protože ta dělá AFR senzor, ale druhá jen vyplivne chybu KATu a nic dál se neděje. Takže jezdit se s tím dá bezproblému, ale emise a technická musí být řešena...
Zkoušeno cca 65 000 km na motoru 1AZ...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Fungovat to nepochybně bude, o té korektnosti bych už tolik přesvědčený nebyl. Kat ve výfukovém systému vytváří odpor, jeho demontáží se určitě změní tlakové poměry. A že by druhá LS byla pouze jako "kontrolka" katu, to se mi nechce věřit. Podle mne rozdíl hodnot lambda sond ovlivní míchání směsi, tzn. i spotřebu a výkon. Možná to nebude tak markantní, ale vliv tam bude.
A vyndat kat, aspoň u mne, není zase tak jednoduché - celé výfukové potrubí od svodů až po koncovku je nerezový svařenec. Ne že by to nešlo, ale je to hodně práce s nejistým výsledkem.
No a emise, to je konečná. :evil:
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

emise vládnou světem a i kdyz ecu nepřejde do nouzového režimu jako je tomu už u novějších ecu kdy při poruše ls nejde motor přes 4000ot tak i ty starší přizpůsobí dávkování a předstih tak aby nebylo tolik emisí. Dokonce by auto mělo mít nižší spotřebu protoze tam nejde tolik paliva ale samo je tam i nižší výkon. U 4l 8V kdyz zmizí 20koní tak to moc nepoznás :) nižší výkon. U 4l 8V kdyz zmizí 20koní tak to moc nepoznás :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Odpor je před katem právě kvůli lambdě. :-) A druhá je opravdu jen kyslíkové čidlo a nemíchá se vůbec do řízení motoru a směsi. To dělá ta první.... Problém tedy opravdu reálně není žádný, jen svítí Misfire motoru...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Umio nekdo "oblafnout" druhou lambdu?

Příspěvek od zaki »

Čau kluci . Tak v té oblbnutí druhé lamdy nemáte pravdu . Já ji oblbl vloženou rědukcí . Taky mě svítila kontrolka motoru a chyba P0420 . Dal jsem tam redukci a je po problému .
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Umio nekdo "oblafnout" druhou lambdu?

Příspěvek od zejdy »

Já už na to jezdím rok.....kontrolka nesvítí,spotřeba a výkon OK. Ale emise ne.....Nicméně emise nebyly OK ani bez toho mezičlenu a to mám nový kat...
srnyxx
Člen Týmu
Příspěvky: 31
Registrován: stř 25.03.2015, 09:49

Re: Umio nekdo "oblafnout" druhou lambdu?

Příspěvek od srnyxx »

zaki píše:Čau kluci . Tak v té oblbnutí druhé lamdy nemáte pravdu . Já ji oblbl vloženou rědukcí . Taky mě svítila kontrolka motoru a chyba P0420 . Dal jsem tam redukci a je po problému .
Ahoj můžu se zeptat jakou redukci ci tam dal?
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Umio nekdo "oblafnout" druhou lambdu?

Příspěvek od zejdy »

Nevím jak Zaki, já si redukci vytočil na soustruhu. Ale někde na netu jsem je viděl i k prodeji, ale ta cena se mi zdála neadekvátní.
Je to v podstatě jen kousek kulatinky, který zabezpečí, že lambda nezasahuje přímo do proudu výfukových plynů.
srnyxx
Člen Týmu
Příspěvky: 31
Registrován: stř 25.03.2015, 09:49

Re: Umio nekdo "oblafnout" druhou lambdu?

Příspěvek od srnyxx »

Tak jsem to nasel na netu . Je to z nerezi a delaji to i z mosazi. Stoji to v CR 500 a na ebay 300... tak to je mazec ja si to v praci udelam zadara... mam i rozmery. Kdyby nekdo chtel muzu udelat. Staci napsat na mail nebo sz.
Naposledy upravil(a) srnyxx dne stř 18.11.2015, 20:36, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Celica“